Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Fiorentina | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 2. | Inter | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 3. | Torino | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 4. | Milan | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 5. | Napoli | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 6. | Roma | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 7. | Parma | 0 | 0 | 0 - 0 |
| Zawodnik | Bramki |
| 1 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Atalanta | ? - ? | Sassuolo | ||
| Bologna | ? - ? | Lazio | ||
| Frosinone | ? - ? | Juventus | ||
| Parma | ? - ? | Cagliari | ||
| Genoa | ? - ? | Napoli | ||
| Inter | ? - ? | Monza | ||
| Roma | ? - ? | Fiorentina | ||
| Torino | ? - ? | Milan | ||
| Udinese | ? - ? | Como | ||
| Venezia | ? - ? | Lecce | ||
vs Sassuolo
90
rozegrane1
zdobyte0
zaliczoneUraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27Uraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27Uraz pachwiny
Powrót: sezon 26/27Uraz kości strzałkowej
Powrót: sezon 26/27Uraz mięśnia zginacza
Powrót: sezon 26/27
Po meczu z Bellarią, na konferencji prasowej pojawili się trener Luigi Apolloni oraz zawodnicy Marcello Sereni i Daniele Melandri, którzy opowiedzieli o tym jak z ich perspektywy wyglądało spotkanie.
Melandri: "Jestem bardzo zadowolony z mojego trafienia, które pozwoliło nam ułożyć mecz pod siebie. Dzięki szybko zdobytej bramce mogliśmy w pełni kontrolować losy meczu. Asysta Laurii? Z Fabio wystarczyło nam jedno spojrzenie i już wszystko było jasne. W pełni zaskoczyliśmy obronę rywala, który nie spodziewał się takiego rozwiązania rzutu wolnego. Sammaurese? To ostatnia przeszkoda na naszej drodze. Chcemy pozostać niepokonanym zespołem i udamy się na ten mecz rządni zwycięstwa. Mamy jednak świadomość, że przyjdzie nam zmierzyć się z dobrym zespołem, który ostatnio imponuje formą."
Sereni: "Od pierwszego spotkania sezonu czekałem na tego gola, jednakże w każdym meczu starałem się grać przede wszystkim dla zespołu, a nie dla siebie. W końcu jednak przyszedł mój czas i jestem bardzo szczęśliwy, że do siatki trafiłem właśnie na Tardini. Dedykacja? Chciałbym zadedykować tę bramkę mojej rodzinie, w szczególności mojemu ojcu, który zawsze mnie wspierał, nawet gdy nie zawsze zgadzał się z moimi życiowymi wyborami. Mecz? Myślę, że można powiedzieć, iż odzwierciedlał on cały nasz sezon. W pełni dominowaliśmy na boisku, nie pozwoliliśmy rywalom praktycznie na nic i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo."
Apolloni: "Do meczu moi piłkarze podeszli w bardzo prawidłowy sposób. Szybko zdobyta bramka pokazała naszą wielką rządzę zwycięstwa i pozwoliła ustawić mecz. Gdy zdobyliśmy kolejne gole, w nasze szeregi wkradło się rozluźnienie i zaczęły pojawiać się liczne proste błędy. Mimo to jestem zadowolony z występu mojego zespołu. Sereni? Bardzo się cieszę, że w końcu udało mu się trafić do siatki. Przez cały sezon ciężko pracował na treningach i to jest dla niego wielka nagroda. Skład? Jak zwykle przy wyborze starałem się kierować tym co widziałem w tygodniu podczas treningów. Wybór naprawdę nie był łatwy bowiem wszyscy moi zawodnicy, zasługują na to by grać regularnie. Niestety tak to już czasem bywa, że trener zmuszony jest dokonywać ciężkich wyborów. Asprilla? Po meczu przyszedł do szatni by przywitać się z całym zespołem i pogratulować mu zwycięstwa. To wielki człowiek, który tworzył historię tego klubu, a ponad to wspaniały przyjaciel. Cieszę się bardzo, że ponownie było mi dane się z nim zobaczyć."
W sezonie 88/89 tytuł najlepszego strzelca Parmy przypadł w udziale Lorenzo Minottiemu, który w rozgrywkach Serie B zdobył 7 bramek. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że Minotti występował wówczas na środku obrony.
Rozgrywki ligowe w sezonie 1942/1943, aż 5 piłkarzy Parmy zakończyło mając na swoim koncie dwucyfrową liczbę zdobytych bramek. Tej sztuki dokonali Enzo Melandri (10), Giuseppe Ferrari (11), Angelo Gardini (16), Mario Bocchi (20) oraz Luciano Degara (32).
Komentarze (0)