Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Roma | 1 | 3 | 4 - 0 | |
| 2. | Inter | 1 | 3 | 4 - 1 | |
| 3. | Napoli | 1 | 3 | 2 - 0 | |
| 4. | Lecce | 1 | 3 | 2 - 0 | |
| 5. | Atalanta | 1 | 3 | 2 - 1 | |
| 6. | Cagliari | 1 | 3 | 1 - 0 | |
| 13. | Parma | 1 | 0 | 0 - 1 |
| Zawodnik | Bramki |
| 1 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Atalanta | 2 - 1 | Sassuolo | ||
| Bologna | 0 - 1 | Lazio | ||
| Frosinone | 0 - 1 | Juventus | ||
| Parma | 0 - 1 | Cagliari | ||
| Genoa | 0 - 2 | Napoli | ||
| Inter | 4 - 1 | Monza | ||
| Roma | 4 - 0 | Fiorentina | ||
| Torino | 1 - 2 | Milan | ||
| Udinese | 1 - 1 | Como | ||
| Venezia | 0 - 2 | Lecce | ||
vs Cagliari
75
rozegrane0
zdobyte0
zaliczoneUraz mięśnia dwugłowego
Powrót: 3 kolejka
Po meczu z Arzignanochiampo, na konferencji prasowej pojawili się trener Luigi Apolloni oraz zawodnicy Alessandro Lucarelli i Daniele Melandri, którzy opowiedzieli o tym jak z ich perspektywy wyglądało spotkanie.
Lucarelli: "Nie mogłem się już doczekać tej bramki, ale w końcu udało się i uczyniłem to pod Curva Nord co jest dla mnie szczególnie ważne. Jestem bardzo szczęśliwy z tego gola, oby był to dobry prognostyk na rozpoczynający się rok. Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobre spotkanie i pokazaliśmy, że nic nie straciliśmy z jakości, wraz z świąteczną przerwą. Obrona? W ostatnich meczach traciliśmy sporo bramek i na treningach sporo o tym dyskutowaliśmy i jak widać przyniosło to efekt. Od początku spotkania do jego zakończenia zachowaliśmy wysoki poziom koncentracji i to z pewnością cieszy. Baraye? To facet, który uwielbia mieć piłkę przy nodze w przeciwnym razie bardzo cierpi. Jest niezwykle ważny dla naszego zespołu. Dziś prócz świetnej gry w ofensywie, ciężko pracował także w defensywie za co należą mu się ogromne brawa. Rożnica pomiędzy pierwszym meczem z Arzignano? Od tego momentu wiele się zmieniło, przede wszystkim staliśmy się prawdziwym zespołem i to było dzisiaj widać na boisku.
Apolloni: "Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie zainkasowaliśmy 3 punkty, zaprezentowaliśmy niezłą postawę, jednak nie wszystko było perfekcyjnie. Wciąż mamy wiele rzeczy do poprawy. W niektórych momentach meczu traciliśmy dyscyplinę taktyczną, nasze formację grały zdecydowanie za daleko od siebie, czasem też zaradzały nam się ataki "na hura", bez głowy. Na szczęście rywale nie potrafili z tego skorzystać, jednak z pewnością musimy się wystrzegać podobnych błędów. Dobra wydajność w ofensywie? Dysponujemy bardzo wszechstronnymi zawodnikami, którzy mogą odgrywać różne role. Ich wymienność pozycji była dziś jednym z kluczy do zwycięstwa. Pojedynki Cacioliego z Trinchierim? To była dobra i twarda walka, dwóch godnych rywali. Luca zagrał jednak świetny mecz w defensywie, podobnie zresztą jak cały zespół."
Melandri: "Wydaję się, że w końcu odnalazłem formę z początku sezonu. Zdobyłem kolejną bramkę, z której jestem bardzo zadowolony, ale najważniejsze są i tak 3 punkty wywalczone przez zespół. Mecz? Wbrew pozorom nie było to spotkanie łatwe, w pierwszej połowie rywale byli bardzo dobrze zorganizowani w defensywie i mieliśmy problemy z przeprowadzaniem akcji. Na szczęście do siatki trafił Lucarelli i wszystko się zmieniło. Mieliśmy zdecydowanie więcej miejsca i mogliśmy grać swoją grę. Bramka Lucarelliego? Bardzo cieszę się z tego, że w końcu mu się udało. Mam również nadzieję, że nie było to jego ostatnie trafienie w tym sezonie."
Tak prezentują się nazwiska piłkarzy, którzy wystąpili w pierwszym oficjalnym spotkaniu Parmy: Pellacini, Giacosa, Rossini, Gentili, Ghini, Pasquali, Bocconi, Rebecchi, Aiolfi I, Lumetti, Montanari.
Komentarze (0)