Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Fiorentina | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 2. | Inter | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 3. | Torino | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 4. | Milan | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 5. | Napoli | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 6. | Roma | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 7. | Parma | 0 | 0 | 0 - 0 |
| Zawodnik | Bramki |
| 1 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Atalanta | ? - ? | Sassuolo | ||
| Bologna | ? - ? | Lazio | ||
| Frosinone | ? - ? | Juventus | ||
| Parma | ? - ? | Cagliari | ||
| Genoa | ? - ? | Napoli | ||
| Inter | ? - ? | Monza | ||
| Roma | ? - ? | Fiorentina | ||
| Torino | ? - ? | Milan | ||
| Udinese | ? - ? | Como | ||
| Venezia | ? - ? | Lecce | ||
vs Sassuolo
90
rozegrane1
zdobyte0
zaliczoneUraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27Uraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27Uraz pachwiny
Powrót: sezon 26/27Uraz kości strzałkowej
Powrót: sezon 26/27Uraz mięśnia zginacza
Powrót: sezon 26/27
Corapi: "Spodziewaliśmy się otwartego spotkania, ponieważ Forli to zespół usposobiony bardzo ofensywnie. Stało się jednak tak tylko po części, gdyż rywale zagrali bardzo wyrachowanie i często przerywali nasze akcje faulami, w późniejszej fazie mecz w różny sposób, nie do końca fair, spowalniali grę wybijając nas przy tym z uderzenie. Nie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku, graliśmy zbyt nerwowo i nie dokładnie. Za często uciekaliśmy się do długich piłek. Zmęczenie powodem słabszej gry? Nie jesteśmy Realem Madryt, nie będziemy wygrywać każdego meczu strzelając w nim mnóstwo goli. Zmęczenie i napięty kalendarz z pewnością swoje robi, jednak nie powiedziałbym, że straciliśmy blask. Rzut karny? Faul na Christianie był ewidentny i z pewnością "11" zmieniłaby oblicze gry. Nie ma jednak co nad tym się rozwodzić.
Giorgino: "Mecz od samego początku był niezwykle wyrównany i myślę, że w gruncie rzeczy remis jest sprawiedliwym wynikiem. Mieliśmy oczywiście nadzieję na więcej, ale to nie był nasz dzień. W drugiej połowie grając z przewagą jednego zawodnika, zbyt szybko chcieliśmy zdobyć bramkę, byliśmy bardzo nerwowi w swoich poczynaniach, zamiast cierpliwie konstruować ataki. Co się stało po końcowym gwizdku? Bramkarz Forli wykonał kilka nieładnych gestów w kierunku naszych kibiców. Takie coś nie powinno się zdarzać i myślę, że klub powinien wyciągnąć wobec niego konsekwencje, zwłaszcza, że jest to młody piłkarz."
Apolloni: "Dobrze wrzeliśmy w to spotkanie, stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia, niestety byliśmy zbyt mało precyzyjni. Nie udało się wygrać, jednak nie mogę mieć większych zastrzeżeń co do postawy moich podopiecznych, którzy włożyli w ten mecz całe serce. Momentami chcieliśmy nawet za bardzo, stąd nerwowość w naszych poczynaniach oraz podatność na zaczepki rywali, którzy nie zawsze grali zgodnie z zasadami fair-play. Zmęczenie? Moi piłkarze są po bardzo intensywnym tygodniu i zmęczenie jest rzeczą normalną. Mogło ono mieć wpływ na dzisiejszą postawę. Swoje zrobiło też boisko, które z uwagi na obwite opady było trudnym polem do gry. Karny za faul na Longobardim? Nie lubię odnosić się do decyzji arbitrów i teraz też tego nie uczynię. Zommers? To naprawdę świetny bramkarz, który swoimi występami podkreśla swój wielki talent. Jedyne co mogę mu zarzucić to to, że ciągle w większości mówi po angielsku, to jednak drobny szczegół."
W sezonie 88/89 tytuł najlepszego strzelca Parmy przypadł w udziale Lorenzo Minottiemu, który w rozgrywkach Serie B zdobył 7 bramek. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że Minotti występował wówczas na środku obrony.
Rozgrywki ligowe w sezonie 1942/1943, aż 5 piłkarzy Parmy zakończyło mając na swoim koncie dwucyfrową liczbę zdobytych bramek. Tej sztuki dokonali Enzo Melandri (10), Giuseppe Ferrari (11), Angelo Gardini (16), Mario Bocchi (20) oraz Luciano Degara (32).
Komentarze (0)