Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Roma | 1 | 3 | 4 - 0 | |
| 2. | Inter | 1 | 3 | 4 - 1 | |
| 3. | Napoli | 1 | 3 | 2 - 0 | |
| 4. | Lecce | 1 | 3 | 2 - 0 | |
| 5. | Atalanta | 1 | 3 | 2 - 1 | |
| 6. | Cagliari | 1 | 3 | 1 - 0 | |
| 13. | Parma | 1 | 0 | 0 - 1 |
| Zawodnik | Bramki |
| 1 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Atalanta | 2 - 1 | Sassuolo | ||
| Bologna | 0 - 1 | Lazio | ||
| Frosinone | 0 - 1 | Juventus | ||
| Parma | 0 - 1 | Cagliari | ||
| Genoa | 0 - 2 | Napoli | ||
| Inter | 4 - 1 | Monza | ||
| Roma | 4 - 0 | Fiorentina | ||
| Torino | 1 - 2 | Milan | ||
| Udinese | 1 - 1 | Como | ||
| Venezia | 0 - 2 | Lecce | ||
vs Cagliari
75
rozegrane0
zdobyte0
zaliczoneUraz mięśnia dwugłowego
Powrót: 3 kolejka
Dzisiejszy artkułu w dzienniku Il Mattino dotyczący rzekomego ustawienia spotkania pomiędzy Parmą i Anconą, spotkał się z błyskawiczną reakcją ze strony Gialloblu, którzy w formie komentarza wystosowali oficjalny komunikat. Z jego treścią można zapoznać się poniżej.
W związku z artykułem, który w dniu dzisiejszym pojawił się na łamach dziennika "Il Mattino", Parma Calcio 1913 chciała wyrazić wielki niesmak oraz niedowierzanie związane z oskarżeniami o ustawienie niedzielnego spotkania z Anconą.
Słaby, z punktu widzenia naszego zespołu, wynik miał podłoże tylko i wyłącznie sportowe.
Nasz klub w pełni rozumie złość i rozczarowanie ze strony kibiców i całkowicie ich rozumie, jednakże jednakże plotki i podejrzenia dotyczące tego, iż mecz ten został ustawiony są zdecydowanie nie na miejscu i traktujemy je jako oszczerstwo.
Inną rzeczą jest jednak publikowanie treści w mediach społecznościowych, które mają raczej charakter miejskich legend, a czymś innym pisanie artykułu do gazety o zasięgu krajowym.
Odnosząc się bezpośrednio do artykułu w "Il Mattion", autor stwierdza że "w Pozzuoli setki graczy wytypowało prawidłowy wynik konfrontacji zarabiając dzięki temu od 100 do 225 tysięcy euro każdy."
Idąc tym tokiem rozumowania, skoro mecz był ustawiony dlaczego wygrane nie sięgały dziesiątek milionów euro? Poza tym autor w żaden sposób nie przedstawił dowodów na potwierdzenie tego faktu.
Dodatkowo w tekście padają stwierdzenia takie jak "menadżer klubu społecznego", "chłopak z Arco San Felice", "sąsiedzi z budynku" czy też "znany restaurator".
Kim są ci ludzie? Nie padają w tej materii żadne konkrety ani informacje dotyczące tego skąd mieliby oni dysponować taką wiedzą.
Artykuł dotyczy naprawdę bardzo poważnych oskarżeń, tymczasem wszystkie, rzekome dowody zostały przedstawione w sposób bardzo powierzchowny.
Gdyby rzeczywiście istniały dowody na to, że taki proceder faktycznie miał miejsce Parma Calcio byłaby pierwsza do złożenia zawiadomienia do odpowiednich organów państwowych, gdyż jako klub brzydzimy się podobnymi zajściami.
Nie wygląda jednak na to by tak owe dowody istniały. Tym samym o ile w przypadku informacji publikowanych w mediach społecznościowych, mogliśmy potraktować całą sprawę z przymrużeniem oka, o tyle teraz nasz klub padł ofiarą prawdziwego oszczerstwa i zniesławienia, w wykonaniu krajowego dziennika i wobec całej sprawy nie możemy pozostać obojętni. Zapowiadamy więc, że Parma Calcio 1913 będzie dochodzić swoich praw przed sądem.
Tak prezentują się nazwiska piłkarzy, którzy wystąpili w pierwszym oficjalnym spotkaniu Parmy: Pellacini, Giacosa, Rossini, Gentili, Ghini, Pasquali, Bocconi, Rebecchi, Aiolfi I, Lumetti, Montanari.
Komentarze (0)