Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Fiorentina | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 2. | Inter | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 3. | Torino | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 4. | Milan | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 5. | Napoli | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 6. | Roma | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 7. | Parma | 0 | 0 | 0 - 0 |
| Zawodnik | Bramki |
| 1 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Atalanta | 2 - 1 | Sassuolo | ||
| Bologna | 0 - 1 | Lazio | ||
| Frosinone | 0 - 1 | Juventus | ||
| Parma | 0 - 1 | Cagliari | ||
| Genoa | 0 - 2 | Napoli | ||
| Inter | 4 - 1 | Monza | ||
| Roma | 4 - 0 | Fiorentina | ||
| Torino | 1 - 2 | Milan | ||
| Udinese | 1 - 1 | Como | ||
| Venezia | 0 - 2 | Lecce | ||
vs Cagliari
75
rozegrane0
zdobyte0
zaliczoneUraz mięśnia dwugłowego
Powrót: 3 kolejka
Emocje związane z meczem z Altovicentino, nie zdążyły jeszcze porządnie opaść, jednak liga trwa dalej, a przed Parmą nowe wyzwania. W niedzielę na Stadio Tardini, Gialloblu zmierzą się z Mezzolarą.
W pierwszej rundzie Mezzolara była pierwszym zespołem, któremu udało się urwać punkty Parmie. Na stadionie w Budrio padł remis 0:0, był to dość jednostronny mecz, jednak Gialloblu w żaden sposób nie potrafili sobie poradzić ze skomasowaną obroną rywali i słabo przygotowaną murawa, która wpływała na tempo prowadzonych akcji.
Aktualnie, w tabeli, oba zespoły dzieli 14 pozycji, co przekłada się na różnicę 35 punktów. Parma z dorobkiem 59 punktów przewodzi stawce zaś Mezzolara mająca na koncie 24 oczka jest 15.
Mezzolara to jeden z tych zespołów, których największą ambicją w tym sezonie jest walka o utrzymanie. Co ciekawe do pewnego czasu drużyna prowadzona przez Fabio Bazzaniego dysponowała jedną z najlepszych defensyw w grupie D i mało kto potrafił strzelić Mezzolarze bramkę. W ostatnich ostatnich tygodniach ten trend został jednak załamany, a zespół zaczął seryjnie tracić gole. W 8 ostatnich ligowych spotkaniach Mezzolara traciła przynajmniej jedną bramkę.
Jeśli chodzi zaś o ogólną dyspozycję, to można powiedzieć, że zespół z Budrio ma spore problemy z ustabilizowaniem formy. W 5 ostatnich kolejkach drużyna zanotowała 3 porażki i 2 zwycięstwa, co więcej jednego dnia Mezzolara potrafiła przeciwstawić się Altovicentino czy Forli i po zaciętej walce przegrać minimalnie 1:0, by następnego dostać sromotne lanie od, wcale nie najsilniejszego, Correggese 1:5.
Pod kątem indywidualnym zespół Mezzolary, również nie wypada najlepiej. Liderem strzelców tej ekipy jest Alex Bonaventura, który do tej pory do siatki trafiła 5 krotnie. Po 3 trafienia zanotowlai za to Iarrusso, Evangelisti i Galeotti. Przy okazji warto wspomnieć, iż w niedzielę z powodu zawieszenia w kadrze Mezzolary zabraknie doświadczonego Tobia Melisa.
W przeciwnieństwie do Mezzolary, w Parmie panują nastroje wręcz szampańskie. Drużyna Apolloniego notuje jeden z najlepszych okresów w sezonie, kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i sukcesywnie buduje swoją przewagę w tabeli. Wielu ekspertów twierdzi, że ostatnia wygrana nad drugim w klasyfikacji Altovicentino praktycznie zakończyła sprawę pierwszego miejsca w grupie D. Piłkarze i trener zdają się jednak nie zwracać na to uwagi i zgodnie twierdzą, że do każdego spotkania przygotowują się tak samo uważnie.
Prócz wyników, cieszyć sztab szkoleniowy i kibiców, może również normująca się sytuacja kadrowa. W tygodniu do dyspozycji Apolloniego powrócili Adorni oraz Sowe, tak więc na chwilę obecną jedynymi kontuzjowanymi graczami pozostają Longobardi, Lauria i Traykov. Ważną informacją przed spotkaniem z Mezzolarą jest także powrót Musettiego, którego dwu meczowe zawieszenie dobiegło końca.
Jeśli chodzi o samo ustawienie na niedzielny mecz, to ciężko jest przewidzieć jak zdecyduje się zagrać Apolloni. Nie powinniśmy się jednak spodziewać zbyt wielu zmian w stosunku do tego co widzieliśmy w starciu z Altovicentino. Z możliwych roszad wymienia się powrót Messiny na prawą stronę obrony oraz Miglietty do środka pola. Niewykluczone również, że po raz pierwszy od początku spotkania zagra Mazzocchi, który w dwóch ostatnich spotkaniach bardzo dobrze prezentował się po wejściu z ławki.
Podsumowując zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania będzie Parma. Gialloblu mają po swojej stronie wszystkie atuty i jeśli zagrają tak jak przyzwyczaili do tego w ostatnich meczach nie powinni mieć oni żadnych problemów z zainkasowanie 3 punktów. Nie da się oprzeć wrażeniu, że największym przeciwnikiem Parmy w tym spotkaniu będzie ona sama. Dużą rolę w będzie odgrywało podejście ekipy Apolloniego. Jeśli jego zawodnicy zlekceważą Mezzolare, możemy być świadkami podobnej męki jak w pierwszej rundzie.
Tak prezentują się nazwiska piłkarzy, którzy wystąpili w pierwszym oficjalnym spotkaniu Parmy: Pellacini, Giacosa, Rossini, Gentili, Ghini, Pasquali, Bocconi, Rebecchi, Aiolfi I, Lumetti, Montanari.
Komentarze (0)