Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Fiorentina | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 2. | Inter | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 3. | Torino | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 4. | Milan | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 5. | Napoli | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 6. | Roma | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 7. | Parma | 0 | 0 | 0 - 0 |
| Zawodnik | Bramki |
| 1 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Atalanta | ? - ? | Sassuolo | ||
| Bologna | ? - ? | Lazio | ||
| Frosinone | ? - ? | Juventus | ||
| Parma | ? - ? | Cagliari | ||
| Genoa | ? - ? | Napoli | ||
| Inter | ? - ? | Monza | ||
| Roma | ? - ? | Fiorentina | ||
| Torino | ? - ? | Milan | ||
| Udinese | ? - ? | Como | ||
| Venezia | ? - ? | Lecce | ||
vs Sassuolo
90
rozegrane1
zdobyte0
zaliczoneUraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27Uraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27Uraz pachwiny
Powrót: sezon 26/27Uraz kości strzałkowej
Powrót: sezon 26/27Uraz mięśnia zginacza
Powrót: sezon 26/27
Pisa, delikatnie mówiąc, nie poradziła sobie w Serie A i z hukiem spadła z ligi już w pierwszym sezonie po awansie. Mimo bardzo słabej postawy drużyny z Toskanii kilku jej zawodników zwróciło na siebie uwagę silniejszych klubów i ma szansę pozostać na najwyższym poziomie rozgrywkowym.
Jednym z takich piłkarzy jest bez wątpienia Idrissa Touré, który dał się poznać jako niezwykle solidny prawy wahadłowy. Jego występy przyciągnęły uwagę kilku klubów włoskiej elity, w tym Parmy, która w trakcie letniego mercato będzie poszukiwała wzmocnienia tej strony boiska. Według Sportitalii Crociati są poważnie zainteresowani pozyskaniem 28-latka i rozpoczęli już wstępne rozmowy mające na celu ocenę możliwości przeprowadzenia transferu.
Jak podkreślają jednak dziennikarze, wzmocnienie typu low cost, na które liczą włodarze Parmy, może wcale nie okazać się tak tanie. Ze względu na duże zainteresowanie Touré Pisa znajduje się bowiem w komfortowej pozycji negocjacyjnej i może znacząco podnieść oczekiwania finansowe dotyczące jego transferu.
Źródło:
T. Rocca, Torna in auge il nome di Touré, ParmaLive.com, https://parmalive.com/primo-piano/torna-in-auge-il-nome-di-toure-il-parma-tra-gli-estimatori-dell-esterno-del-pisa-250446, [dostęp: 07.06.2026].
W sezonie 88/89 tytuł najlepszego strzelca Parmy przypadł w udziale Lorenzo Minottiemu, który w rozgrywkach Serie B zdobył 7 bramek. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że Minotti występował wówczas na środku obrony.
Rozgrywki ligowe w sezonie 1942/1943, aż 5 piłkarzy Parmy zakończyło mając na swoim koncie dwucyfrową liczbę zdobytych bramek. Tej sztuki dokonali Enzo Melandri (10), Giuseppe Ferrari (11), Angelo Gardini (16), Mario Bocchi (20) oraz Luciano Degara (32).
Komentarze (0)