Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Roma | 1 | 3 | 4 - 0 | |
| 2. | Inter | 1 | 3 | 4 - 1 | |
| 3. | Napoli | 1 | 3 | 2 - 0 | |
| 4. | Lecce | 1 | 3 | 2 - 0 | |
| 5. | Atalanta | 1 | 3 | 2 - 1 | |
| 6. | Cagliari | 1 | 3 | 1 - 0 | |
| 13. | Parma | 1 | 0 | 0 - 1 |
| Zawodnik | Bramki |
| 1 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Atalanta | 2 - 1 | Sassuolo | ||
| Bologna | 0 - 1 | Lazio | ||
| Frosinone | 0 - 1 | Juventus | ||
| Parma | 0 - 1 | Cagliari | ||
| Genoa | 0 - 2 | Napoli | ||
| Inter | 4 - 1 | Monza | ||
| Roma | 4 - 0 | Fiorentina | ||
| Torino | 1 - 2 | Milan | ||
| Udinese | 1 - 1 | Como | ||
| Venezia | 0 - 2 | Lecce | ||
vs Cagliari
75
rozegrane0
zdobyte0
zaliczoneUraz mięśnia dwugłowego
Powrót: 3 kolejka
Po dzisiejszej porażce z Club Brugge, na Viareggio Cup, głos na temat postawy zespołu Berretti, na łamach ParmaLive.com, zabrał trener - Stefano Morrone.
Możesz powiedzieć coś pozytywnego na temat dzisiejszego meczu?
Mecz stał na naprawdę dobrym poziomie i nie mam moim podopiecznym nic do zarzucenia. Graliśmy z silnym europejskim rywalem, dysponującym zawodnikami z rocznika 97 i 98, my zaś jesteśmy chyba najmłodszą drużyną na tym turnieju i momentami jest to bardzo widoczne. Nie mamy się jednak czego wstydzić, przez 60 minut prowadziliśmy wyrównaną walkę i byliśmy blisko wyrównania. Druga bramka ostatecznie podcięła nam skrzydła, ale do końca próbowaliśmy odwrócić losy meczu.
W dwóch meczach eksperymentowałeś ze składem.
Na tym turnieju prócz stałej kadry, mam także do dyspozycji kilku piłkarzy, którzy trenowali z nami ledwie kilka dni to dobra okazja na to by ich przetestować i nie wykluczam, że na dłużej pozostaną oni z nami.
Celem będzie zdobycie punktu?
Nie stawimy sobie takich wymagań. Przyjechaliśmy tu zbierać doświadczenie i pokazać że Parma po katastrofie, jaka ją spotkała, staje na nogi.
Mecz o randze międzynarodowej to wielkie przeżycie dla Twoich podopiecznych.
Owszem, tak jak już mówiłem, jesteśmy młodą ekipą, chyba nikt prócz nas nie wystawia tu piłkarzy rocznika 2000. Dla moich podopiecznych to naprawdę wielkie przeżycie. Stajemy do boju przeciwko zespołom o wiele lepiej wyposażonym niż my i toczymy z nimi równorzędną walkę. Dlatego też jestem dumny z moich chłopaków.
Czy któryś z Twoich podopiecznych może wkrótce zadebiutować w pierwszym zespole?
Bardzo bym tego chciał, jednak patrząc obiektywnie będzie to bardzo trudne. Parma obecnie bije się o mistrzostwo, a taka sytuacja i idąca za nią presja, nie sprzyja wprowadzeniu do zespołu młodych graczy. Dla moich podopiecznych wielką nagrodą byłyby już same treningi wraz z drużyną D'Aversy.
Tak prezentują się nazwiska piłkarzy, którzy wystąpili w pierwszym oficjalnym spotkaniu Parmy: Pellacini, Giacosa, Rossini, Gentili, Ghini, Pasquali, Bocconi, Rebecchi, Aiolfi I, Lumetti, Montanari.
Komentarze (0)