Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Roma | 1 | 3 | 4 - 0 | |
| 2. | Inter | 1 | 3 | 4 - 1 | |
| 3. | Napoli | 1 | 3 | 2 - 0 | |
| 4. | Lecce | 1 | 3 | 2 - 0 | |
| 5. | Atalanta | 1 | 3 | 2 - 1 | |
| 6. | Cagliari | 1 | 3 | 1 - 0 | |
| 13. | Parma | 1 | 0 | 0 - 1 |
| Zawodnik | Bramki |
| 1 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Atalanta | 2 - 1 | Sassuolo | ||
| Bologna | 0 - 1 | Lazio | ||
| Frosinone | 0 - 1 | Juventus | ||
| Parma | 0 - 1 | Cagliari | ||
| Genoa | 0 - 2 | Napoli | ||
| Inter | 4 - 1 | Monza | ||
| Roma | 4 - 0 | Fiorentina | ||
| Torino | 1 - 2 | Milan | ||
| Udinese | 1 - 1 | Como | ||
| Venezia | 0 - 2 | Lecce | ||
vs Cagliari
75
rozegrane0
zdobyte0
zaliczoneUraz mięśnia dwugłowego
Powrót: 8 kolejka
Mecze rozgrywane po przerwie reprezentacyjnej od dłuższego czasu stanowią dla Parmy prawdziwy temat tabu.
Od momentu powrotu do Serie A, czyli w praktyce od września 2024 roku, aż do dziś Crociati rozegrali łącznie pięć ligowych spotkań następujących po przerwie na mecze międzypaństwowe. Ich bilans prezentuje się wyjątkowo niekorzystnie: trzy porażki, dwa remisy, a tylko w jednym z tych meczów Parma zdołała zdobyć więcej niż jednego gola. Patrząc z perspektywy punktów, oznacza to, że z 15 możliwych oczek drużyna z Tardini wywalczyła zaledwie dwa.
Znamienne jest również to, że niemal wszystkie te spotkania stanowiły dla Parmy realną szansę na zdobycz punktową. Spośród pięciu meczów tylko w jednym – z Atalantą – Crociati byli z góry skazywani na porażkę. W pozostałych mierzyli się z zespołami o zbliżonym potencjale, takimi jak Udinese, Hellas, Como czy Cagliari. Mimo to ekipa Parmy, zamiast prezentować świeżość i nowe pomysły po przerwie reprezentacyjnej, sprawiała wrażenie wyczerpanej, mało precyzyjnej i pozbawionej klarowności w grze.
Ostatnia, wrześniowa porażka z Cagliari tylko potwierdziła ten negatywny trend. Nic więc dziwnego, że kibice Parmy z niepokojem spoglądają na zbliżającą się niedzielną konfrontację z Genoą.
Tak prezentują się nazwiska piłkarzy, którzy wystąpili w pierwszym oficjalnym spotkaniu Parmy: Pellacini, Giacosa, Rossini, Gentili, Ghini, Pasquali, Bocconi, Rebecchi, Aiolfi I, Lumetti, Montanari.
Komentarze (0)