Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Roma | 1 | 3 | 4 - 0 | |
| 2. | Inter | 1 | 3 | 4 - 1 | |
| 3. | Napoli | 1 | 3 | 2 - 0 | |
| 4. | Lecce | 1 | 3 | 2 - 0 | |
| 5. | Atalanta | 1 | 3 | 2 - 1 | |
| 6. | Cagliari | 1 | 3 | 1 - 0 | |
| 13. | Parma | 1 | 0 | 0 - 1 |
| Zawodnik | Bramki |
| 1 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Atalanta | 2 - 1 | Sassuolo | ||
| Bologna | 0 - 1 | Lazio | ||
| Frosinone | 0 - 1 | Juventus | ||
| Parma | 0 - 1 | Cagliari | ||
| Genoa | 0 - 2 | Napoli | ||
| Inter | 4 - 1 | Monza | ||
| Roma | 4 - 0 | Fiorentina | ||
| Torino | 1 - 2 | Milan | ||
| Udinese | 1 - 1 | Como | ||
| Venezia | 0 - 2 | Lecce | ||
vs Juventus
90
rozegrane0
zdobyte0
zaliczoneUraz mięśnia dwugłowego
Powrót: 8 kolejka
Dyrektor obszaru korporacyjnego Parmy - Luca Martines, był gościem Rai Italia, gdzie na łamach programu "Casa Italia", zakomunikował, że w sezonie 2024/2025, Parma będzie występowała na Stadio Tardini.
Projekt "Nowego Tardini": "Projekt ten jest przez nas sukcesywnie rozwijany i ulepszany. Zaprezentowaliśmy go, nieco ponad rok temu, zaś procedura jego akceptacji przebiega znacznie szybciej niż w przypadku większości innych klubów. Niemniej, do zakończenia całego procesu, potrzeba jeszcze trochę czasu. Ostateczną wersję projektu, złożyliśmy we wrześniu, po czym trafił on pod obrady Konferencji Służb, która następnie zażądała od nas uzupełnienia dokumentacji technicznej, co wykonaliśmy w zeszłym tygodniu. Od tego momentu Konferencja Służb, wznowiła proces analizy projektu i ma miesiąc, na wydanie swojej opinii. Wielkimi krokami, zbliżamy się więc do końca, całej biurokratycznej procedury. Liczymy, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy zakończymy formalności i będziemy mogli przystąpić do fazy wykonawczej."
Harmonogram, na najbliższe miesiące: "Faza administracyjna wciąż trwa. Liczymy, że ostateczne, zielone światło, projekt otrzyma w trakcie najbliższych miesięcy, tak więc w okolicach września-grudnia, będziemy mogli rozpocząć fazę przetargową. Przy takich założeniach prace, na obiekcie rozpoczną się po sezonie 2024/2025, w którym wciąż będziemy występowali na Tardini. Sama renowacja, wedle wstępnych założeń, potrwa zaś 2 lata."
Tymczasowy stadion: "To delikatna kwestia. Aktualnie rozważamy dwa scenariusze. Preferowaną opcją, byłaby budowa tymczasowego stadionu, gdzieś na terenie prowincji, przy wykorzystaniu, już istniejącej infrastruktury. Do tego potrzeba jednak zgody władz i lokalnej społeczności. Chęć współpracy, w tej sprawie, zgłosiło już do nas kilka gmin, w tym Noceto, Fidenza i Monticelli Terme. W tych przypadkach rozpoczęliśmy już pewne, wstępne analizy. W ocenie jest też opcja Sorbolo. Póki co jednak rozmowy są na wstępnym etapie, nie nie zostało jeszcze zdefiniowane."
Motywacja związana z renowacją: "Stadio Tardini ma już 100 lat i obiekt ten był bohaterem wielu pięknych chwil związanych, tak z historią klubu, jak i całego Calcio. Jest to konstrukcja, w której ostatnie, poważne ingerencje strukturalne sięgają początku lat 2000, jednak w istocie cały ten system jest z lat 90, XX wieku. Sam ten fakt narzuca na nas liczne ograniczenia, które z biegiem lat stają się coraz bardziej uciążliwe. Tak więc w kontekście renowacji, z jednej strony kieruje nami chęć stworzenia struktury, gwarantującej najlepsze możliwe doświadczenia, z tytułu dnia meczowego, rozumiane jako widoczność, akustyka oraz wszelkie inne usługi towarzyszące. W dalszej kolejności, pojawia się ważny temat, jakim jest inkluzywność. Niezależnie od tego czy chodzi o rodziny z dziećmi, osoby pełnosprawne czy osoby niepełnosprawne, każdy musi mieć dostęp do stadiony na równych zasadach. Kolejną kwestią jest, tak zwany, zrównoważony rozwój. Konstrukcje, zwłaszcza te tworzone w latach 90, w żaden sposób nie wyróżniały się na polu efektywności energetycznej. Teraz pora to zmienić. Wraz z "Nowym Tardini" planujemy również stworzyć, coś na kształt wspólnoty energetycznej, wykorzystującej panele słoneczne, zainstalowane na dachu obiektu. Pozyskana, w ten sposób energia, miałaby być dystrybuowana do pobliskich osiedli mieszkalnych."
Ogólne założenia: "Projekt zakłada wyburzenie obecnego stadionu i budowę, na jego miejscu, nowej konstrukcji, przy równoczesnym zachowaniu charakterystyki dawnego Tardini. Nowy obiekt, będzie miał wymiary oraz pojemność, zbliżone do tych obecnych. Co więcej będzie to obiekt partnerstwa publiczno-prywatnego. Grunt i nieruchomość, będą własnością miasta, które powierza je osobie prywatnej, na określony. Sektor prywatny ponosi też koszty związane z przebudową i utrzymaniem obiektu."
Tak prezentują się nazwiska piłkarzy, którzy wystąpili w pierwszym oficjalnym spotkaniu Parmy: Pellacini, Giacosa, Rossini, Gentili, Ghini, Pasquali, Bocconi, Rebecchi, Aiolfi I, Lumetti, Montanari.
Komentarze (0)