FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 16 piątek, 30 lipca 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Sparingi
Parma 4
Trento2
Stadio San Michele; 24.07.2021; 17:30

Następny mecz

Sparingi
Parma -
Sassuolo-
Stadio Ennio Tardini; 01.08.2021; 20:30

Video

Parma 4:2 Trento: Skrót

Cytat tygodnia

"Jednym z celów tych przygotowań jest uzmysłowienie chłopakom mojego pomysłu na grę. Chcę, żeby to Parma, narzucała przeciwnikowi swój styl gry i dążyła do dominacji, tak jakbyśmy w każdym meczu byli gospodarzem. Zdaję sobie sprawę, że będzie to wymagało ogromu pracy z naszej strony, zaś początki mogą być trudne, jednak jak tylko chłopaki do tego przywykną zaczną się po prostu dobrze bawić." - Enzo Maresca

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5521 dni.
Napisaliśmy 16249 newsów

Mamy 280 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 16 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Kilka słów na temat nowej taktyki

autor: odys; 19.07.2021 ; 21:51;

Parma ma już za sobą pierwszy mecz testowy w trwającym pre-campionato. Na bazie spotkania z Stegen Stegona, można więc pokusić się o powiedzenie kilku słów na temat nowinek taktycznych, wprowadzanych do drużyny przez Enzo Mareskę.

Najważniejszą kwestią jest oczywiście sam system taktyczny, który z punktu widzenia Parmy należy uznać z kompletne novum. W starciu z Stegoną, praktycznie przez całe spotkanie, w fazie ofensywnej, oglądaliśmy Crociatich w ustawieniu 3-3-1-3, zaś za największą ciekawostkę należałoby tu uznać pozycję lewego obrońcy, którą przez cały mecz sprawował młody Giovanni Vaglica. W systemie zaproponowanym przez Mareskę, lewy defensor, praktycznie przez cały czas ustawiony był w drugiej linii obok Stanko Jurica i Simona Sohma (operującego zdecydowanie bliżej prawej strony), biorąc czynny udział w akacjach ofensywnych. Obecność Vagliki w lini pomocy, nie tylko wpływała na zwiększenie możliwości rozegrania piłki, ale również gwarantowała większą swobodę zarówno dwójce Jurić-Sohm, jak i czwórce piłkarzy ustawionych najbliższej bramki rywali.

Warto tu zauważyć, że system na który zdecydował się Maresca, miał o wiele więcej wspólnego z podejściem do futbolu uskutecznianym przez Marcelo Bielsę, niż jak można było przypuszczać filozofią Pepa Guardioli.

Oczywiście nie wszystko funkcjonowało w pełni sprawnie. Crociatim zdarzały się pewne przestoje, braki intensywności (tudzież pomysłu na rozegranie akcji), błędy w ustawieniu oraz błędy wynikające z braku należytego porozumienia, jednak samo wdrażanie, takiego podejścia do futbolu przez Mareskę, należy określić jako bardzo intrygujące.

Rola wspominanego Vagliki to jedno, jednak absolutnym człowiekiem numer jeden, dla Mareski, w sobotnim spotkaniu był Juan Brunetta. Argentyńczyk nie tylko otworzył wynik zdobywając przepięknego gola, ale po prostu grał tak jak od samego początku wszyscy od niego oczekiwali. W ofensywie nic nie działo się bez udziału Brunetty, każda akcja musiała przejść prze niego, zawodnik wręcz domagał się piłki, szukał miejsca między liniami, raz po raz kreując ciekawe sytuacje dla swoich kolegów. Patrząc na jego poczynania można było odnieść wrażenie, że Argentyńczyk w końcu, cieszy się grą. Oczywiście trudno jest wydawać takie sądy po jednym meczu, jednak wydaję się, iż to właśnie Brunetta może być największym beneficjentem przyjścia do klubu Mareski, który w przeciwieństwie do D'Aversy, zdaje się wiedzieć jak w pełni zagospodarować tego piłkarza.

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.