Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Fiorentina | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 2. | Inter | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 3. | Torino | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 4. | Milan | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 5. | Napoli | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 6. | Roma | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 7. | Parma | 0 | 0 | 0 - 0 |
| Zawodnik | Bramki |
| 1 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Atalanta | ? - ? | Sassuolo | ||
| Bologna | ? - ? | Lazio | ||
| Frosinone | ? - ? | Juventus | ||
| Parma | ? - ? | Cagliari | ||
| Genoa | ? - ? | Napoli | ||
| Inter | ? - ? | Monza | ||
| Roma | ? - ? | Fiorentina | ||
| Torino | ? - ? | Milan | ||
| Udinese | ? - ? | Como | ||
| Venezia | ? - ? | Lecce | ||
vs Sassuolo
90
rozegrane1
zdobyte0
zaliczoneUraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27Uraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27Uraz pachwiny
Powrót: sezon 26/27Uraz kości strzałkowej
Powrót: sezon 26/27Uraz mięśnia zginacza
Powrót: sezon 26/27
Dyrektor sportowy Parmy - Andrea Galassi, w kilku słowach skomentował to co stało się podczas ostatniego dnia letniego mercato.
"Z różnych powodów nie osiągnęliśmy, założonych na dzisiaj celów. Teraz jednak lamenty i żale nie mają żadnego sensu. Czas zakupów dobiegł końca i liczy się tylko ciężka praca. Modic? Transakcja była praktycznie zamknięta. To młody i bardzo perspektywiczny gracz, który mógłby wiele wnieść do naszego zespołu. W jego sprawie osiągnęliśmy porozumienie z Milanem, jednak tuż przed podpisaniem kontraktu okazało się, że gdy Modic w lipcu przechodził do Bresci, w jego umowie zwarta była klauzula gwarantująca klubowi odszkodowanie w przypadku zerwania wypożyczenia. Choć wypożyczenie Modica do Brescii nie zostało zerwane z naszego powodu Milan chciał nas obciążyć kosztami owego odszkodowania na co nie mogliśmy się zgodzić i transfer nie doszedł do skutku. Co dalej z transferami? Kluby wciąż mogą kontraktować wolnych agentów. Mamy kilku ciekawych zawodników bez klubu na oku, którzy w najbliższym czasie powinni pojawić się w Collecchio na testach. Krytyka? Trzeba zachować cierpliwość, w gruncie rzeczy mieliśmy bardzo dobre mercato i jestem przekonany, że stworzony przez nas zespół ma jakość i pokaże ja podczas ligi. Wiem, że wśród fanów jest sporo obaw, ale trzeba sobie uświadomić jeden fakt, Lega Pro to nie Serie D, którą można było przebyć bez porażki, w tym wypadku jest to praktycznie niemożliwe."
W sezonie 88/89 tytuł najlepszego strzelca Parmy przypadł w udziale Lorenzo Minottiemu, który w rozgrywkach Serie B zdobył 7 bramek. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że Minotti występował wówczas na środku obrony.
Rozgrywki ligowe w sezonie 1942/1943, aż 5 piłkarzy Parmy zakończyło mając na swoim koncie dwucyfrową liczbę zdobytych bramek. Tej sztuki dokonali Enzo Melandri (10), Giuseppe Ferrari (11), Angelo Gardini (16), Mario Bocchi (20) oraz Luciano Degara (32).
Komentarze (0)