Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Roma | 1 | 3 | 4 - 0 | |
| 2. | Inter | 1 | 3 | 4 - 1 | |
| 3. | Napoli | 1 | 3 | 2 - 0 | |
| 4. | Lecce | 1 | 3 | 2 - 0 | |
| 5. | Atalanta | 1 | 3 | 2 - 1 | |
| 6. | Cagliari | 1 | 3 | 1 - 0 | |
| 13. | Parma | 1 | 0 | 0 - 1 |
| Zawodnik | Bramki |
| 1 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Atalanta | 2 - 1 | Sassuolo | ||
| Bologna | 0 - 1 | Lazio | ||
| Frosinone | 0 - 1 | Juventus | ||
| Parma | 0 - 1 | Cagliari | ||
| Genoa | 0 - 2 | Napoli | ||
| Inter | 4 - 1 | Monza | ||
| Roma | 4 - 0 | Fiorentina | ||
| Torino | 1 - 2 | Milan | ||
| Udinese | 1 - 1 | Como | ||
| Venezia | 0 - 2 | Lecce | ||
vs Cagliari
75
rozegrane0
zdobyte0
zaliczoneUraz mięśnia dwugłowego
Powrót: 3 kolejka
Dyrektor sportowy Parmy - Daniele Faggiano, udzielił wywiadu dla TMW Radio, w którym odniósł się do kwestii derbów, mercato, a także piłkarzy takich jak Baraye czy Evacuo.
Jak wrażenia po pierwszych derbach?
Szczerze powiedziawszy nie jestem przyzwyczajony do tego typu klimatu i tak gorącej atmosfery, jednak było to naprawdę niezapomniane przeżycie. Najważniejsze, że udało nam się zdobyć 3 punkty, które są bardzo ważne z punktu widzenia morale zespołu. Bardzo zależało nam na korzystnym wyniku i plan swój zrealizowaliśmy. Nie może to jednak uśpić naszej czujności, derby to już przeszłość teraz pora skupić się na walce o kolejne punkty. Przed nami starcie z Modeną, czyli ciężkim i niewygodnym rywalem.
Zmiana pozycji Baraye, zdecydowanie poprawiła jego grę.
Baraye to naprawdę klasowy zawodnik, który jest w stanie decydować o obliczu gry naszego zespołu. Do tego jest on bardzo uniwersalny i może z powodzeniem występować na każdej pozycji w przedniej formacji. Bardzo cieszy mnie fakt, iż rozegrał znakomite spotkanie, jedank teraz musi znaleźć ciągłość w swoich poczynaniach.
Pierwsze wrażenia z pracy D'Aversy?
Znałem go już wcześniej, a teraz mam okazję oglądać go w akcji. Dał się poznać jako trener ceniący sobie ciężką pracę. Stara się wpoić zespołowi swój pomysł na grę do tego udało mu się wprowadzić w szatni spokój i zaufanie, które tak bardzo były potrzebne zawodnikom.
Brak zaufania był powodem słabej postawy Parmy w pierwszych miesiącach ligi?
Nie zamierzam rozmawiać na temat przeszłości, gdyż w mojej opinii jest to nie na miejscu. Trzeba skupić się na teraźniejszości i jak najlepszej postawie w zbliżających się spotkaniach.
W ostatnim czasie Evacuo często gościł na ławce. Czy D'Aversa działa również na rzecz tego by grał on wspólnie z Calaio?
Tak, ale to nie jest łatwe zadanie. Gdyż wbrew pozorom są to zawodnicy o zbliżonej charakterystyce, a zwłaszcza jeśli chodzi o stosunek do gry obronnej, która jest fundamentem filozofii trenera. Zdaję sobie sprawę z tego, że zaistniała sytuacja nie jest prosta dla Evacuo, należy jednak pamiętać iż na ławce mamy jeszcze tak znakomitych graczy jak Mlenadri czy też Guazzo, którzy również będą walczyć o swoje, co tylko powinno wpłynąć na zwiększenie poziomu zespołu.
Z czysto teoretycznego punktu wdzienia, zimowe mercato raczej nie zapowiada się na łatwe do pracy.
Mówiłem już to wielokrotnie, na razie liczy się tylko i wyłącznie liga. Musimy w jak najlepszy sposób zakończyć 2016 rok, a później przyjdzie pora na rozmowy o transferach.
Tak prezentują się nazwiska piłkarzy, którzy wystąpili w pierwszym oficjalnym spotkaniu Parmy: Pellacini, Giacosa, Rossini, Gentili, Ghini, Pasquali, Bocconi, Rebecchi, Aiolfi I, Lumetti, Montanari.
Komentarze (0)