Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Fiorentina | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 2. | Inter | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 3. | Torino | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 4. | Milan | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 5. | Napoli | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 6. | Roma | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 7. | Parma | 0 | 0 | 0 - 0 |
| Zawodnik | Bramki |
| 1 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Atalanta | 2 - 1 | Sassuolo | ||
| Bologna | 0 - 1 | Lazio | ||
| Frosinone | 0 - 1 | Juventus | ||
| Parma | 0 - 1 | Cagliari | ||
| Genoa | 0 - 2 | Napoli | ||
| Inter | 4 - 1 | Monza | ||
| Roma | 4 - 0 | Fiorentina | ||
| Torino | 1 - 2 | Milan | ||
| Udinese | 1 - 1 | Como | ||
| Venezia | 0 - 2 | Lecce | ||
vs Cagliari
75
rozegrane0
zdobyte0
zaliczoneUraz mięśnia dwugłowego
Powrót: 3 kolejka
W niedzielnym spotkaniu z Ravenną, praktycznie rzecz biorąc, Parma wystąpiła w swoim podstawowym składzie, co jasno pokazuje, że Gialloblu wzięli sobie za cel pozostanie niepokonaną drużyną do samego końca rozgrywek.
Jedna decyzja personalna dokonana przez Luigi Apolloniego mogła jednak sprowadzić zdziwienie na twarze kibiców. W Ravennie szkoleniowiec w ogóle nie skorzystał z usług najlepszego strzelca Gialloblu - Yvesa Baraye.
Praktycznie każdy oczekiwał, że po kolejce zawieszenia i opuszczeniu meczu z Delta Rovigo, Baraye powróci do wyjściowego składu Parmy, jednak Apolloni podjął inną decyzję, której motywy nie są do końca jasne i klarowne.
Na pomeczowej konferencji prasowej, trener mgliście tłumaczył, że nie skorzystał z usług Baraye ponieważ ten w trakcie tygodnia narzekał na drobną niedyspozycję i nie był w 100% gotowy do gry. Dziennikarze mają jednak swoją teorie na temat całej sprawy.
Ich zdaniem Apolloni podejmując taką, a nie inną decyzję chciał nieco utemperować, momentami niesfornego, piłkarza i pokazać mu, że dobro drużyny jest ważniejsze od dobra jednostki. Być może Apolloni postanowił również oswoić Baraye z perspektywą siedzenia na ławce, bowiem jak pokazał chociażby pierwszy mecz z Delta Rovigo, Senegalczyk niezbyt dobrze znosi podobne sytuacje.
Oczywiście biorąc pod uwagę poziom rywala i klasę zmienników jakich posiada Parma, nieobecność Baraye w niedzielnym spotkaniu nie była zbytnio dostrzegalna. Efekt decyzji Apolloniego jest jednak taki, że Baraye praktycznie stracił szansę na tytuł Capocannoniere grupy D bowiem do aktualnego lidera strzelców - Noccioliniego z Forli traci już 5 bramek.
Pytanie na dziś brzmi czy to co stało się w niedzielę na linii Apolloni-Baraye, było tylko nic nieznaczącym epizodem czy też zalążkiem poważniejszego konfliktu trenera z piłkarzem. Szansę by się o tym przekonać otrzymamy już podczas najbliższego meczu z Bellarią.
Tak prezentują się nazwiska piłkarzy, którzy wystąpili w pierwszym oficjalnym spotkaniu Parmy: Pellacini, Giacosa, Rossini, Gentili, Ghini, Pasquali, Bocconi, Rebecchi, Aiolfi I, Lumetti, Montanari.
Komentarze (0)