Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Roma | 1 | 3 | 4 - 0 | |
| 2. | Inter | 1 | 3 | 4 - 1 | |
| 3. | Napoli | 1 | 3 | 2 - 0 | |
| 4. | Lecce | 1 | 3 | 2 - 0 | |
| 5. | Atalanta | 1 | 3 | 2 - 1 | |
| 6. | Cagliari | 1 | 3 | 1 - 0 | |
| 13. | Parma | 1 | 0 | 0 - 1 |
| Zawodnik | Bramki |
| 1 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Atalanta | 2 - 1 | Sassuolo | ||
| Bologna | 0 - 1 | Lazio | ||
| Frosinone | 0 - 1 | Juventus | ||
| Parma | 0 - 1 | Cagliari | ||
| Genoa | 0 - 2 | Napoli | ||
| Inter | 4 - 1 | Monza | ||
| Roma | 4 - 0 | Fiorentina | ||
| Torino | 1 - 2 | Milan | ||
| Udinese | 1 - 1 | Como | ||
| Venezia | 0 - 2 | Lecce | ||
vs Cagliari
75
rozegrane0
zdobyte0
zaliczoneUraz mięśnia dwugłowego
Powrót: 3 kolejka
Alberto Di Chiara w rozmowie z ParmaLive.com, skomentował ostatni mecz ligowy z Juventusem oraz wypowiedział się na temat możliwości ewentualnego utrzymania Parmy w Serie A.
"Wynik wydawał się z góry przesądzony. Jednak zamiast pewnego zwycięstwa Juventusu otrzymaliśmy wielką sensację i to jest właśnie piękne w piłce nożnej. Juventus źle podszedł do tego spotkania, można powiedzieć, że zlekceważył Parmę, która zrobiła z tego pełny użytek. Gialloblu za wszelką cenę chcą udowodnić, że nie są w rozsypce i że w ich szeregach grają sami profesjonaliści. Dawni koledzy na trybunach? Był to pomysł Sandro Melliego, któremu udało się nakłonić wielu byłych zawodników Parmy do przyjścia na stadion. Byliśmy świadkami wielkiej niespodzianki, z której nie ukrywam bardzo się ucieszyliśmy. Parmie było bardzo potrzebne to zwycięstwo. Zwłaszcza z uwagi na to, że jeśli coś w najbliższych tygodniach pójdzie nie tak, może się okazać, że mecz z Juventusem był jedną z ostatnich szans by podziwiać na Tardini wielki futbol. Utrzymanie w Serie A? W piłce nożnej łatwo jest dać się ponieść fali entuzjazmu zwłaszcza, gdy pojawiają się pozytywne wyniki. Jednak by stał się cud, Parma musiałaby wygrać wszystkie pozostałe mecze do końca sezonu, a to wydaję się mało prawdopodobne. Z drugiej jednak strony, nadzieja zawsze umiera ostatnia. Należy jednak podkreślić, że w tej chwili kwestia utrzymania ma znaczenie drugorzędne, a w tym czasie najważniejszy mecz dla Parmy toczy się w gabinetach urzędników. Walka o przyszłość klubu wciąż trwa, jednak pozytywne wyniki zespołu w lidze, mogą pomóc i przyciągnąć uwagę potencjalnych nabywców."
Tak prezentują się nazwiska piłkarzy, którzy wystąpili w pierwszym oficjalnym spotkaniu Parmy: Pellacini, Giacosa, Rossini, Gentili, Ghini, Pasquali, Bocconi, Rebecchi, Aiolfi I, Lumetti, Montanari.
Komentarze (0)