Panel Usera

Zaloguj się

Tabela ligowa

Serie A

P.KlubM. Pkt.+ / -
1.Fiorentina000 - 0
2.Inter000 - 0
3.Torino000 - 0
4.Milan000 - 0
5.Napoli000 - 0
6.Roma000 - 0
7.Parma 000 - 0

Strzelcy Parmy

ZawodnikBramki

Wyniki Serie A

1 kolejka
Atalanta ? - ? Sassuolo
Bologna ? - ? Lazio
Frosinone ? - ? Juventus
Parma ? - ? Cagliari
Genoa ? - ? Napoli
Inter ? - ? Monza
Roma ? - ? Fiorentina
Torino ? - ? Milan
Udinese ? - ? Como
Venezia ? - ? Lecce

Zawodnik meczu

7.5

Mateo Pellegrino

vs Sassuolo

90

rozegrane
minuty

1

zdobyte
bramki

0

zaliczone
asysty

Kontuzje

Matija Frigan

Uraz łąkotki

Powrót: sezon 26/27

Benjamin Cremaschi

Uraz łąkotki

Powrót: sezon 26/27

Adrian Bernabe

Uraz pachwiny

Powrót: sezon 26/27

Jacob Ondrejka

Uraz kości strzałkowej

Powrót: sezon 26/27

Nesta Elphege

Uraz mięśnia zginacza

Powrót: sezon 26/27



Partnerzy

Letters in Space - Edukacyjna Kolorowanka

Aktualności

D'Aversa: "Cieszę się na współpracę z Vagnatim"

news image
© parmacalcio1913.com

Roberto D'Aversa, w rozmowie z Tv Parma, praktycznie rzecz biorąc potwierdził przybycie do zespołu nowego dyrektora sportowego, w postaci Davide Vagnatiego. Ponad to szkoleniowiec Gialloblu wypowiedział się na temat swojej charakterystyki i oczekiwań względem zespołu.

"Vagnati dyrektorem sportowym? Vagnati jest osobą, która uwielbia nowe wyzwania i zawsze dąży do doskonałości, można więc powiedzieć, że przedstawia podobne podejście do sportu co ja. Jestem bardzo zadowolony, że będę z nim pracować. W ostatnim czasie w Spal dokonał on wielkich rzeczy, mam nadzieję, że podobnie uczyni w Parmie. Nie znam go osobiście, ale mam wielką nadzieję, że nasza współpraca będzie układać się bardzo dobrze. Moje przybycie do Parmy? Jestem dumny z tego, że klub postanowił postawić na mnie, mimo mojego młodego wieku i ledwie półtorarocznego doświadczenia na ławce trenerskiej. Prowadzenie zespołu tak zasłużonego dla włoskiego i europejskiego futbolu to dla mnie wielka szansa i niezwykła przygoda. Mam nadzieję, że uda mi się w jakiś sposób nawiązać do dni chwały klubu, a jego i mój progres będą szły ze sobą w parze. Jakim jestem trenerem? Powiedziałbym, że dość wybredny, lubię dbać o szczegóły, gdyż w mojej opinii to właśnie one decydują o sukcesie w futbolu. Chcę by mój zespół miał mentalność zwycięzców, gdyż jest to konieczne, żeby zrealizować przyświecające nam cele. Lega Pro pokazuję, że nie wystarczy sama renoma klubu, a nawet zawodnicy z wielkim talentem. By wygrywać w tej lidze musisz zaprezentować odpowiednią determinację i zaangażowanie w mecz, w twojej grze nie może być przypadku. Sytuacja Parmy? Jest daleka od ideału, ale nie jest też tragiczna, zespół mimo słabsze dyspozycji ma ogromny potencjał co pokazał chociażby w sobotę. Gdyby w pierwszej połowie udało się wykorzystać stworzone sytuacje Bassano, już by się nie podniosło. Tak więc jestem optymistą. Mecz z Sudtirol? W czwartek przyjdzie nam zmierzyć się z dobrze zorganizowanym zespołem. Jutro wraz z moim sztabem dokonamy szczegółowej analizy gry rywali, a nasze obserwacje postaramy się wyłożyć zawodnikom. Kluczowa jest jednak dla mnie gra mojego zespołu. Musimy spróbować narzucić rywalom nasz styl gry. Obrona? Formacja defensywna jest mocno zdziesiątkowana, pracujemy jednak ciężko by znaleźć najlepsze możliwe rozwiązanie. Formacja? Dokonanie zbyt wielu zmian w składzie, przy obecnej sytuacji nie jest wskazane. Jeśli o mnie chodzi to preferuję ustawienie 4-3-3, jednak wiele zależy od tego jakich zawodników i w jakiej formie będę miał do dyspozycji. Evacuo i Calaio mogą grać razem? Jak najbardziej nie widzę ku temu żadnych przeciwwskazań. Baraye? To bardzo inteligentny gracz, który w tym sezonie odgrywał już wiele ról. Myślę, jednak że optymalną pozycją dla niego jest ustawienie tuż za napastnikami. Nocciolini? Widziałbym go w roli skrzydłowego w ustawieniu 4-3-3 i już z nim dyskutowałem na ten temat. Mercato? Prawdopodobnie będą konieczne pewne korekty w składzie, zależy mi jednak na tym by działać jak najszybciej, a nasze ruchy nie były zbyt rozciągłe w czasie. Derby? To dwa najważniejsze spotkania tego roku i w żaden sposób nie mogę temu zaprzeczyć. Musimy jednak w pełni skupić się na aktualnych meczach. Do starcia z Reggianą mamy jeszcze dwie kolejki i na tym w tej chwili powinniśmy się skupić."







Komentarze


Oby Parma za jego panowania piela się na szczyt! :)

Pr23m3k; 6 grudnia 2016; 00:16

zobaczymy trzeba mieć nadzieję, że sobie poradzi i życzyć mu szczęścia, aczkolwiek obiektywnych podstaw by wierzyć w ten eksperyment (bo w sumie inaczej ciężko jest to określić) nie ma zbyt wiele

odys; 6 grudnia 2016; 09:46






Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze








Czy wiesz, że...

W sezonie 88/89 tytuł najlepszego strzelca Parmy przypadł w udziale Lorenzo Minottiemu, który w rozgrywkach Serie B zdobył 7 bramek. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że Minotti występował wówczas na środku obrony.

Rozgrywki ligowe w sezonie 1942/1943, aż 5 piłkarzy Parmy zakończyło mając na swoim koncie dwucyfrową liczbę zdobytych bramek. Tej sztuki dokonali Enzo Melandri (10), Giuseppe Ferrari (11), Angelo Gardini (16), Mario Bocchi (20) oraz Luciano Degara (32).

Zdjęcie tygodnia

Parma zaprezentowała swój domowy strój na sezon 2026/2027.

Video tygodnia

Parma 1:0 Sassuolo: Skrót

  • ASRoma.pl
  • Parma Fans Worldwide
  • Siena.com.pl
  • Flamengo
  • LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United
  • FC-Porto.pl
  • Shoutbox