FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 31 wtorek, 11 maja 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 2
Atalanta5
Stadio Ennio Tardini; 09.05.2021; 15:00

Następny mecz

Serie A
Lazio-
Parma -
Stadio Olimpico; 12.05.2021; 20:45

Video

Parma 2:5 Atalanta: Skrót

Cytat tygodnia

"W trakcie ostatniego roku wiele się nauczyłem i to zarówno za sprawą pozytywnych, jak i negatywnych doświadczeń. Mimo wszystko jestem bardzo szczęśliwy z bycia piłkarzem Parmy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku, będę mógł odgrywać w zespole większą rolę."" - Simon Sohm

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5441 dni.
Napisaliśmy 15777 newsów

Mamy 280 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 31 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Cornelius i Pelle w ataku, na mecz Cagliari?

autor: odys; 15.04.2021 ; 00:11;

Sytuacja w linii ataku Parmy wciąż jest bardzo trudna i na ten moment wydaje się, że zestawienie przedniej formacji będzie największym kłopotem dla Roberto D'Aversy w kontekście sobotniego meczu z Cagliari.

Co ważne problemy Parmy z ustawieniem przedniej formacji wynikają zarówno z kontuzje, te wyklinowały bowiem z gry Mihailę, Karamoh, Zirkzee czy Inglese, jak i obiektywnych czynników sportowych, gdyż o tego typu kłopocie możemy mówić w przypadku Brunetty, który zdaje się nie pasować do koncepcji trenera, czy też Gervinho, którego aktualna forma jest po prostu poniżej krytyki.

W związku z powyższym w meczu z Cagliari, możliwe jest że zobaczymy Crociatich, od pierwszej minuty, w dość nietypowym ustawieniu taktycznym - z dwójką typowych "9" - Cornelius-Pelle, oraz Manem za ich plecami. W identyczny sposób Parma grała przez 12 minut w spotkaniu z Benevento oraz przez całą drugą połowę starcia z Milanem i o dziwo funkcjonowało to bardzo dobrze, zaś Duńczyk i Włoch, którzy z pozoru mogą wydawać się identycznym typem zawodnika, towrzyli bardzo komplementarny duet.

Wydaje się więc, że na ten moment, oczywiście pod warunkiem że po drodze nie zdarzy się nic niespodziewanego, powyższy scenariusz jest najbardziej prawdopodobną opcją, aczkolwiek nie jedyną. D'Aversa już nie raz dał się poznać jako trener, który nawet w obliczu bardzo ciężkiej sytuacji kadrowej, nie lubi odchodzić o klasycznego ujęcia 4-3-3, bazującego na skrzydłowych. Tym samym nie można z góry wykluczyć, iż w sobotę, zobaczymy próbę dostosowania do roli skrzydłowego Kucki (ewentualnie Brunetty) lub też ponowne postawienie na Gervinho, w nadziei na odbudowanie się tego zawodnika.

W gwoli ścisłości należy też wspomnieć, iż w odwodzie pozostaje też jeden nominalny skrzydłowy w postaci Traore, jednak to, że D'Avesa w meczu o tak kolosalnym znaczeniu i ciężaże, jak starcie na Sardynii, od początku postawi na 16 latka, należy z góry uznać za swoiste football-fiction.

Zobacz także

Komentarze

Michal 15 kwietnia 2021; 08:56
Moim zdaniem d'Aversa nie wyjdzie poza swoje żelazne 4-3-3. Atak będzie wyglądać następująco - Gervinho - Pelle - Man. Nasz trener mimo, że zmysłu taktycznego odmówić mu nie można to ze swojej formacji rzadko kiedy rezygnuje. No i Gervinho... D'Aversa jest niepoprawnym optymistą jeśli chodzi o jego dyspozycję, wydaje się, że ma klapki na oczach, kompletnie nie widząc jego słabej gry. Na 99% zagrają ci, których wymieniłem.
odys 15 kwietnia 2021; 13:25
Choć przy tej sytuacji powiedzmy kadrowej, nie ma to większego sensu to też mi się wydaje, że D'Aversa od 4-3-3 nie odejdzie, ale według mnie bardziej prawdopodobny jest występ Kucki jako fałszywego skrzydłowego niż Gervinho. Nagonka na tego drugiego jest obecnie olbrzymia, a D'Aversa dobrze to wie, podobnie jak to, że wystawiając go w tej chwili może mu zrobić krzywdę. Osobiście mi pomysł z Pelle i Corneliusem a za ich plecami Manem, bardoz się podoba bo zarówno z Benevento, jak i z Milanem funkcjonowało to bardzo dobrze. Jeśli zaś koniecznie mamy zostać przy 4-3-3, to preferowałbym ostatnią szansę dla Brunetty.

A tak btw z przygłupem może być tak, że stał się po prostu piłkarzem treningowym :P D'Aversa praktycznie co konferencje zarzeka się, że decyzje odnośnie składu podejmuje na bazie treningów. Tak więc być może przygłup bryluje w tygodniu, a w meczach już nie dojeżdża :D
grasiak 15 kwietnia 2021; 16:29
Pelle wyrasta na naszego małego bohatera ostatnich kolejek Serie A i szczerze mówiąc już chyba tylko w nim pokładam nadzieję, że zabłyśnie i coś strzeli. Chciałbym bardzo żeby został z nami po sezonie i grał na swoim wysokim poziomie ale pytanie czy go utrzyma i czy w ogóle będzie chciał kontynuować swoją karierę u nas.


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.