Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Fiorentina | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 2. | Inter | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 3. | Torino | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 4. | Milan | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 5. | Napoli | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 6. | Roma | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 7. | Parma | 0 | 0 | 0 - 0 |
| Zawodnik | Bramki |
| 1 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Atalanta | ? - ? | Sassuolo | ||
| Bologna | ? - ? | Lazio | ||
| Frosinone | ? - ? | Juventus | ||
| Parma | ? - ? | Cagliari | ||
| Genoa | ? - ? | Napoli | ||
| Inter | ? - ? | Monza | ||
| Roma | ? - ? | Fiorentina | ||
| Torino | ? - ? | Milan | ||
| Udinese | ? - ? | Como | ||
| Venezia | ? - ? | Lecce | ||
vs Sassuolo
90
rozegrane1
zdobyte0
zaliczoneUraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27Uraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27Uraz pachwiny
Powrót: sezon 26/27Uraz kości strzałkowej
Powrót: sezon 26/27Uraz mięśnia zginacza
Powrót: sezon 26/27
Pitro Carmignani, w dość negatywnych słowach, odniósł się do tego co działo się w Parmie podczas ostatniego tygodnia oraz spotkania z Anconą. Zdaniem byłego trenera Gialloblu, klub nie ma wyboru i natychmiast musi wybrać nowego trenera i dyrektora sportowego.
"Wybór dokonany przez zarząd Parmy był dla mnie bardzo niespodziewany. Gdy sprawy nie idą po twojej myśli, zawsze jednak znajdą się powody do zmian. Całą sprawę uważam, za bardzo dziwną, mam jednak nadzieję, że Parma wie co robi. Mecz z Anconą? Zespół nie zareagował w żaden sposób, był apatyczny i pozbawiony życia, zmiana systemu gry nie przyniosła żadnej poprawy, ale to nie jest największy problem. Moim zdaniem to, że drużyna w 6 dni po zwolnieniu Apolloniego, Minottiego i Galassiego, a w konsekwencji także Scali, nie ma w zanadrzu żadnego rozwiązania. Decydując się na tak radykalny krok powinno się mieć szczegółowy plan dalszych działań. Jedno się kończy, a drugie zaczyna, tak jednak w tym wypadku się nie stało, tym samym zarząd dał niejako kolejny pretekst zespołowi. Wszyscy mówią o tym, że Parma wciąż walczy o to by wygrać mistrzostwa, jednocześnie nikt nie potrafi udzielić odpowiedzi na najprostsze pytanie dotyczące nowej filozofii klubu czy chociażby boiskowego ustawienia. To jest prawdziwy problem Parmy, który trzeba natychmiastowo rozwiązać, w żadnym wypadku nie można sobie pozwolić na zwłokę i na to, by chaos organizacyjny wciąż się pogłębiał. Morrone? Wszedł do zespołu z marszu, odbył z nim kilka treningów i nie mógł wiele zrobić. Został postawiony w anormalnej sytuacji i ciężko było oczekiwać korzystnego obrotu spraw. Tabela? Mistrzostwa są nadal otwarte, starta do czołówki jest do nadrobienia, obawiam się, jednak, że przy obecnym zamieszaniu, kolejne straty punktów są nieuniknione."
W sezonie 88/89 tytuł najlepszego strzelca Parmy przypadł w udziale Lorenzo Minottiemu, który w rozgrywkach Serie B zdobył 7 bramek. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że Minotti występował wówczas na środku obrony.
Rozgrywki ligowe w sezonie 1942/1943, aż 5 piłkarzy Parmy zakończyło mając na swoim koncie dwucyfrową liczbę zdobytych bramek. Tej sztuki dokonali Enzo Melandri (10), Giuseppe Ferrari (11), Angelo Gardini (16), Mario Bocchi (20) oraz Luciano Degara (32).
Komentarze (0)