FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 10 piątek, 30 lipca 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Sparingi
Parma 4
Trento2
Stadio San Michele; 24.07.2021; 17:30

Następny mecz

Sparingi
Parma -
Sassuolo-
Stadio Ennio Tardini; 01.08.2021; 20:30

Video

Parma 4:2 Trento: Skrót

Cytat tygodnia

"Jednym z celów tych przygotowań jest uzmysłowienie chłopakom mojego pomysłu na grę. Chcę, żeby to Parma, narzucała przeciwnikowi swój styl gry i dążyła do dominacji, tak jakbyśmy w każdym meczu byli gospodarzem. Zdaję sobie sprawę, że będzie to wymagało ogromu pracy z naszej strony, zaś początki mogą być trudne, jednak jak tylko chłopaki do tego przywykną zaczną się po prostu dobrze bawić." - Enzo Maresca

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5521 dni.
Napisaliśmy 16249 newsów

Mamy 280 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 10 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Buffon: "Idea powrotu do Parmy, budzi we mnie uczucia"

autor: odys; 15.06.2021 ; 13:41;

Praktycznie wszystkie włoskie media nie mają wątpliwości co do tego, że wkrótce Gianluigi Buffon powróci do Parmy. Wprawdzie sam bramkarz jeszcze tego nie potwierdził, jednak z jego ostatnich wypowiedzi można wywnioskować, że coś faktycznie jest na rzeczy.

"Poszedłem do Serie B w wieku 28 lat, jako najlepszy bramkarz na świecie, więc nie widzę powodów dlaczego nie miałbym tego uczynić mając 43 lata. W swoich poczynaniach zawsze kieruję się pasją, poczuciem wyzwania oraz ambicją. Jeśli nie czułbym zaangażowania emocjonalnego, nie mógłbym nawet grać w piłce amatorskiej. Idea powrotu do Parmy, budzi we mnie entuzjazm i uczucia, jednak jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji. Mam na stole wiele ofertę i chcę na spokojnie dokonać ich oceny i wybrać to co dla mnie najlepsze."

Zobacz także

Komentarze

odys 15 czerwca 2021; 13:44
Już rzygam tym tematem, jakiej strony nie otworzysz o tematyce Parmy tam tylko o tym. Zamiast otwarcie powiedzieć tak albo nie, to robi z tego szopkę jakby chodziło o największy tren sfer w historii klubu.
Karlus 15 czerwca 2021; 19:01
Ja generalnie mam do niego duży szacunek i fajnie by go było znowu zobaczyć w trykocie Parmy. Jeśli jednak ta cała nagonka jest robiona w jego interesie, to przestaniemy się lubić. Osobiście uważam, że może być dobrym duchem w strukturach klubu no i umiejętnościami, mimo wieku, nadal przewyższa wszystkie możliwe opcje jakie moglibyśmy mieć.
odys 15 czerwca 2021; 20:48
Poza kwestiami finansowymi i możliwymi spięciami z Boysami, ja mam 3 zasadnicze obawy sprotowe:
1) Jego wiek który determinuje to, że z roku na rok będzie miał coraz większe ubytki w motoryce i refleksie, a to nie zawsze da się zatuszować doświadczeniem i umiejętnościami.
2) Tak naprawdę nie wiadomo jak Buffon poradzi sobie w klubie nie dysponuje topową obroną, bo my w przyszłym sezonie takiej na pewno mieć nie będziemy (nawet na warunki Serie B). W ostatnich latach grali przed nim najlepsi defensorzy we Włoszech, a to mogło zatuszować jego niedociągnięcia. W przyszłym sezonie zamiast 2-3 okazji do wykazania się w meczu, będzie miał ich pewnie pod dyche i obawiam się, że może to prowadzić do brutalnej weryfikacji.
3) Od 3 lata nie zagrał pełnego sezonu co też dość znacznie może tu rzutować.

Btw ja dalej jestem zdania, że powinniśmy szukać kogoś młodszego. Osobiście postawiłbym na Sempera z Chievo. Co z tego że umiejętności pewnie ma mniejsza, niż Buffon, ale za to jest młodszy, ma lepszą motorykę, jest ograny na poziomie Serie B gdzie wykręcił w zeszłym roku super liczy, do tego ma on dopiero 23-lata i niesamowity potencjał na rozwój, a co za tym idzie późniejszą sprzedaż z dużym zyskiem.


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.