Panel Usera

Zaloguj się

Tabela ligowa

Serie A

P.KlubM. Pkt.+ / -
1.Inter388789 - 35
2.Napoli387658 - 36
3.Roma387359 - 31
4.Como387165 - 29
5.Milan387053 - 35
6.Juventus386962 - 35
12.Parma 384528 - 46

Strzelcy Parmy

ZawodnikBramki
Mateo Pellegrino 9
Adrian Bernabe 3
Nesta Elphege 2
Enrico Del Prato 2
Gabriel Strefezza 2

Wyniki Serie A

38 kolejka
Fiorentina 1 - 1 Atalanta
Bologna 3 - 3 Inter
Lazio 2 - 1 Pisa
Parma 1 - 0 Sassuolo
Napoli 1 - 0 Udinese
Cremonese 1 - 4 Como
Hellas 0 - 2 Roma
Lecce 1 - 0 Genoa
Milan 1 - 2 Cagliari
Torino 2 - 2 Juventus

Zawodnik meczu

7.5

Mateo Pellegrino

vs Sassuolo

90

rozegrane
minuty

1

zdobyte
bramki

0

zaliczone
asysty

Kontuzje

Matija Frigan

Uraz łąkotki

Powrót: sezon 26/27

Benjamin Cremaschi

Uraz łąkotki

Powrót: sezon 26/27

Adrian Bernabe

Uraz pachwiny

Powrót: sezon 26/27

Jacob Ondrejka

Uraz kości strzałkowej

Powrót: sezon 26/27

Nesta Elphege

Uraz mięśnia zginacza

Powrót: sezon 26/27



Partnerzy

Letters in Space - Edukacyjna Kolorowanka

Aktualności

Bernabe: "Zawsze gram dla drużyny"

news image
© parmacalcio1913.com

Adrian Bernabe w rozmowie ze Sky Sport wypowiedział się na temat obecnego stylu gry Parma oraz swojej roli w drużynie prowadzonej przez Carlosa Cueste.

 

Lubisz atakować, jesteś kreatywnym zawodnikiem, ale piłka Cuesty wymaga również dużo biegania i pracy w defensywie. Jak się na to zapatrujesz i jaka jest dziś Twoja pozycja?

Wielokrotnie mówiłem, że jestem pomocnikiem. Mogę grać na wielu pozycjach, co może pomóc zarówno mnie, jak i trenerowi. Jestem tu dla drużyny i robię wszystko, o co prosi mnie trener. Najbardziej lubię mieć częsty kontakt z piłką i pomagać kolegom w łączeniu akcji. W pozostałych kwestiach jestem całkowicie do dyspozycji — cokolwiek trener ode mnie wymaga, z przyjemnością to wykonam.

 

Jesteś zawodnikiem, który rozwija się wraz z odpowiedzialnością, domaga się piłki nawet pod presją. Czy uważasz się za symbol tej młodej Parmy walczącej o utrzymanie?

Nie, szczerze mówiąc, nie. To prawda, że lubię mieć piłkę i staram się być ważnym zawodnikiem, który pomaga drużynie, ale utrzymanie w lidze osiąga się jako grupa. Wszystko zaczyna się od solidnych fundamentów i jedności — nie tylko podczas meczów, lecz także na cotygodniowych treningach. Jeśli osiągniemy nasz cel, będzie to zasługa całego zespołu.

 

Masz z Parmą silną więź — jak bardzo jest ona dla Ciebie ważna?

Wielokrotnie to podkreślałem: to miasto dało mi bardzo wiele i nadal daje każdego dnia. Stało się moim domem odkąd tu przyjechałem. Moja rodzina również czuje się tu jak u siebie, a to wiele dla mnie znaczy.

 

 

Źródło:
B. Bassi, Bernabé sul gioco: “Mi piace avere il pallone", ParmaLive.com, https://parmalive.com/interviste/bernabe-sul-gioco-mi-piace-avere-il-pallone-ma-faccio-volentieri-quello-che-mi-chiede-il-mister-246267, [dostęp: 20.02.2026].







Komentarze (0)






Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze








Czy wiesz, że...

Autorem najszybciej zdobytego gola, w historii Parmy, jest Adrian Bernabe, który 2 listopada 2025 roku, w spotkaniu Serie A, Parma-Bologna, wpisał się na listę strzelców, już w 12 sekundzie.

Zdjęcie tygodnia

Pokonując 3:0 Napoli, Parma U-14 wygrała turniej Fianl 4 i sięgnęła po mistrzostwo Włoch!

Video tygodnia

Parma 1:0 Sassuolo: Skrót

  • ASRoma.pl
  • Parma Fans Worldwide
  • Siena.com.pl
  • Flamengo
  • LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United
  • FC-Porto.pl
  • Shoutbox