Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Inter | 28 | 67 | 64 - 22 | |
| 2. | Milan | 28 | 60 | 44 - 20 | |
| 3. | Napoli | 28 | 56 | 43 - 29 | |
| 4. | Como | 28 | 51 | 46 - 21 | |
| 5. | Roma | 28 | 51 | 38 - 21 | |
| 6. | Juventus | 28 | 50 | 50 - 28 | |
| 12. | Parma | 28 | 34 | 20 - 32 |
| Zawodnik | Bramki | ||
| Mateo Pellegrino | 7 | ||
| Adrian Bernabe | 3 | ||
| Patrick Cutrone | 1 | ||
| Alessandro Circati | 1 | ||
| Enrico Del Prato | 1 |
| 28 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Napoli | 2 - 1 | Torino | ||
| Cagliari | 1 - 2 | Como | ||
| Atalanta | 2 - 2 | Udinese | ||
| Juventus | 4 - 0 | Pisa | ||
| Lecce | 2 - 1 | Cremonese | ||
| Bologna | 1 - 2 | Hellas | ||
| Fiorentina | 0 - 0 | Parma | ||
| Genoa | 2 - 1 | Roma | ||
| Milan | 1 - 0 | Inter | ||
| Lazio | 2 - 1 | Sassuolo | ||
vs Fiorentina
90
rozegrane0
zdobyte0
zaliczoneZerwanie więzadeł krzyżowych
Powrót: 33 kolejkaUraz mięśnia lędźwiowego
Powrót: 30 kolejkaUraz mięśnia uda
Powrót: 34 kolejka
Po przerwie reprezentacyjnej do gry powraca Serie A, zaś przed piłkarzami Parmy mecz o przysłowiowe "6 punktów". W niedzielę o godzinie 18:00, na Dacia Arena, Crociati zmierzą się z Udinese.
Na tę chwilę Udinese to jedna z trzech ekip (obok Torino i Crotone), która jeszcze nie zdobyła punktu w trwającym sezonie. O ile spotkania z Hellasem oraz Spezią były w wykonaniu ekipy Luki Gottiego koszmarne, o tyle już w ostatnim starciu, przed przerwą reprezentacyjną, przeciwko Romie, ekipa z Udine zaprezentowała się dość przyzwoicie i przy odrobinie szczęścia mogła tę konfrontacje nawet wygrać. Fakty są jednak takie, iż po trzech kolejkach Zebrette mają na koncie zero punktów i zero strzelonych bramek. Do tego wszystkiego w trakcie zakończonej sesji transferowej, prócz Pereyry, na Dacia Arena nie przybył żaden znaczący piłkarzy.
Jeżeli chodzi zaś o Parmę, to ta za sprawą ostatniej kolejki nie podzieliła losu Udinese. Po dwóch bardzo słabych meczach startowych, Crociati w ostatnim, domowym starciu z Hellasem, pokazali się z naprawdę przyzwoitej strony i co ważne zasłużenie wygrali. Wprawdzie w poczynaniach podopiecznych Liveraniego wciąż można było dostrzec wiele mankamentów, jednak co najważniejsze nie da się odmówić Crociatim tego, że mieli plan na to spotkanie, który konsekwentnie realizowali. Parma zagrała, mądrze, solidnie w obronie i bardzo wyrachowanie, w skrócie jak za najlepszych czasów...Roberto D'Aversy.
Sytuacja kadrowa Parmy przed spotkaniem z Udinese to jedna wielka zagadka. W meczu na Dacia Arena udziału na pewno nie wezmą kontuzjowani Cornelius, Sprocati, Mihaila oraz Busi, a także czwórka piłkarzy (choć być może jest wśród nich ktoś z wymienionych piłkarzy kontuzjowanych) zarażonych koronawirusem, których personaliów nie ujawniono. Do tego wszystkiego bardzo niepewny jest stan kondycji oraz co ważniejsze zdrowotny, szerokiego grona graczy wracających z reprezentacji w tym Kucki, Kurtica, Sohma, Gervinho czy Balogha. Mówiąc krótko przed Liveranim maluje się jeden wielki problem.
W związku z powyższym, wytypowanie składu jaki może wystąpić przeciwko Udinese praktycznie graniczy z cudem, gdyż praktycznie przy nazwisko każdego zawodnika można postawić znak zapytania, dotyczący jego sytuacji zdrowotnej. Czysto teoretycznie skład, jaki Liverani desygnuje do gry w niedzielę, mógłby być zbliżony do tego, który oglądaliśmy w starciu z Hellasem, ale czy tak faktycznie będzie nie da się w tej chwili stwierdzić.
Na koniec rzućmy jeszcze okiem na statystyki bezpośrednich spotkań obu zespołów. Udinese jest rywalem, z którym, na przestrzeni lat, Parma mierzyła się bardzo często. Bilans wszystkich spotkań jest na korzyść "Zebr", które wygrały 34 konfrontacje, przy 33 zwycięstwach Parmy oraz 18 remisach. Wręcz przytłaczająco wygląda statystyka spotkań w samym Udine, gdzie Crociati byli zdolni wygrać tylko 6 razy, przy 10 remisach i aż 25 porażkach. Warto jednak wspomnieć, iż w ostatnich dwóch latach Udinese było jednym z ulubionych rywali Parmy, która w czterech ostatnich konfrontacjach zaliczyła trzy zwycięstwa i remis.
Podsumowując, tak jak powiedzieliśmy we wstępie, niedzielny mecz zarówno dla Parmy, jak i Udinese będzie starciem o "6 punktów". Na ten moment wszystko wskazuje na to, że Crociati i Zebrette, w trwającej kampanii będą walczyć o utrzymania, a chcąc je sobie zapewnić trzeba takie mecze wygrywać. Z punktu widzenia ekipy Liveraniego będzie to jednak bardzo skomplikowana, gdyż na Dacia Arena, może się pojawić w bardzo okrojonym składzie. Koniec końców nikt jednak nie spodziewa się tu wielkiego widowiska i fajerwerków, najważniejsze jest tu zwycięstwo, o które Crociati muszą zawalczyć ze wszystkich sił.
W rozgrywkach Serie A, żaden z piłkarzy Parmy, w pojedynczym meczu, nigdy nie zdobył więcej niż 4 gole. Popularnego "pokera" udało się uzyskać zawodnikowi Crociatich 3-krotnie. Jako pierwszy sztuki tej dokonał Marco Di Vaio w sezonie 2000/2001 w spotkaniu z Bari, a później dwukrotnie wyczyn ten powtórzył Alberto Gilardino przeciwko Udinese w kampanii 2003/2004 i Livorno w rozgrywkach 2004/2005.