FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 21 wtorek, 11 maja 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 2
Atalanta5
Stadio Ennio Tardini; 09.05.2021; 15:00

Następny mecz

Serie A
Lazio-
Parma -
Stadio Olimpico; 12.05.2021; 20:45

Video

Parma 2:5 Atalanta: Skrót

Cytat tygodnia

"W trakcie ostatniego roku wiele się nauczyłem i to zarówno za sprawą pozytywnych, jak i negatywnych doświadczeń. Mimo wszystko jestem bardzo szczęśliwy z bycia piłkarzem Parmy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku, będę mógł odgrywać w zespole większą rolę."" - Simon Sohm

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5441 dni.
Napisaliśmy 15777 newsów

Mamy 280 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 21 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zapowiedź meczu Benevento - Parma

Po przerwie na spotkania reprezentacji, do gry powraca Serie A, zaś przed Parmą, jak zwykło się to określać w mediach, pierwszy z dziesięciu finałów w walce o utrzymanie. W sobotę na Stadio Vigorito, Crociati zagrają z Benevento.

Benevento wzorem wielu zespołów drugiej połówki tabeli, gra falami i przeplata serię dobrych rezultatów, bardzo słabymi. W zasadzie do ostatniej ligowej kolejki podopieczni Filippo Inzaghiego wymieniani byli w gronie zespołów, które do samego końca rozgrywek mogą walczyć o utrzymanie, jednak to zmieniło się za sprawą sensacyjnego wyniku z Turynu. Na Allianz Stadium, Benevento pokonało bowiem Juventus 1:0, dzięki czemu wyraźnie odskoczyło od strefy spadkowej.

Po ostatniej serii gier, z goła odmienne nastroje panują w Parmie, w stosunku co do której ponownie można mówić o zmarnowanej szansie i kolejnych wypuszczonych punktach. Pomimo tego, iż Crociati mieli olbrzymią przewagę, praktycznie w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła i długimi fragmentami kompletnie dominowali na boisku, to ostatecznie przegrali oni z Genoą 1:2. Tym samym, niejako na własne życzenie, ekipa D'Aversy zamiast zbliżyć się do opuszczenia strefy spadkowej, ciągle tkwi w tym samym miejscu.

Mimo przerwy w rozgrywkach, w kontekście Parmy ciagle możemy mówić o trudnej sytuacji kadrowej. Wprawdzie po kontuzjach wrócili Gervinho, Conti czy Cornelius, jednak D'Aversa nie będzie mógł skorzystać z Zirkzee, Valentiego, Cavigli, Inglese, Brunetty, Iacoponiego oraz zawieszonego za kartki Pezzelli. Do tego po powrocie ze zgrupowań reprezentacji, nie jest do końca jasne, na ile gotowi do gry są zawodnicy tacy jak Mihaila czy Man.

W efekcie powyższego, w wyjściowym składzie Parmy możemy spodziewać się dużej liczby zmian. O miejsce Pezzelli na lewej stronie boiska rywalizować ma trójka zawodników - Gagliolo, Busi oraz Laurini. Sporo niepewności jest też w ataku, gdzie, wielu dziennikarzy, u boku Pelle, awizuje do gry Gervinho i Karamoh.

Nie ma co długo rozwodzić się na historią spotkań obu zespołów, bowiem jak do tej pory, Parma i Benevento rozegrały ze sobą tylko jedno spotkanie - w poprzedniej rundzie, kiedy to padł wynik 0:0.

Podsumowując, ciężko jest wskazać jednoznacznego faworyta sobotniej konfrontacji. Mimo wszystko, w ostatnich kilku tygodniach, pod kątem czysto sportowym lepsze wrażanie robiła ekipa Crociatich, którzy jednak mają olbrzymi problem z osiąganiem konkretnych wyników, co z kolei bardzo dobrze jest w stanie robić ekipa Benevento. Nie ma też co ukrywać, iż dla Parmy będzie to kolejny mecz z gatunku o "6 punktów". Tym samym podopieczni D'Aversy, chcąc utrzymać, wciąż tlącą się w sercach fanów, nadzieję na utrzymanie, muszą po prostu wygrać, nie zważając na żadne koszty.
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl