Panel Usera

Zaloguj się

Tabela ligowa

Serie A

P.KlubM. Pkt.+ / -
1.Fiorentina000 - 0
2.Inter000 - 0
3.Torino000 - 0
4.Milan000 - 0
5.Napoli000 - 0
6.Roma000 - 0
7.Parma 000 - 0

Strzelcy Parmy

ZawodnikBramki

Wyniki Serie A

1 kolejka
Atalanta 2 - 1 Sassuolo
Bologna 0 - 1 Lazio
Frosinone 0 - 1 Juventus
Parma 0 - 1 Cagliari
Genoa 0 - 2 Napoli
Inter 4 - 1 Monza
Roma 4 - 0 Fiorentina
Torino 1 - 2 Milan
Udinese 1 - 1 Como
Venezia 0 - 2 Lecce

Zawodnik meczu

6.5

Simone Lontani

vs Cagliari

75

rozegrane
minuty

0

zdobyte
bramki

0

zaliczone
asysty

Kontuzje

Han Nicolussi Caviglia

Uraz mięśnia dwugłowego

Powrót: 3 kolejka



Partnerzy

Letters in Space - Edukacyjna Kolorowanka

Raport pomeczowy Frosinone - Parma

Parma w sposób słodko-gorzki rozpoczyna ligową kampanię 2021/2022, remisując na trudnym terenie Stadio Benito Stirpe, z Frosinone 2:2.

Na wstępie należałoby zaznaczyć, iż mecz ten, pod wieloma względami, w wykonaniu Crociatich, był zbliżony do pucharowej konfrontacji z Lecce. Wprawdzie defensywa nie przeciekała, aż tak bardzo, jednak widoczne gołym okiem braki w zakresie przygotowania kondycyjnego i ogólnej dyspozycji fizycznej, był źródłem niekończących się problemów. Parma mecz rozpoczęła dobrze od "centrostrzału" z rzutu wolnego autorstwa Brunetty, który z największym trudem na rzut rożny sparował bramkarz. Gospodarze odpowiedzieli w 10 minucie, akcją Ciano, który będąc na skraju pola karnego, złamał drybling do środka i poszukał technicznego uderzenia, które pewnie wyłapał Buffon. W 14 minucie Man dobrym, miękkim zagraniem w pole karne uruchomił Brunette, jednak ten będąc pod presją obrońcy, uderzył głową ponad bramką. Minutę później widzieliśmy tak naprawdę pierwszą, składną i ładną akcję Crociatich. Po długiej wymianie piłki w środkowej strefie, Man zagrał prostopadle do Tutino, ten wyprzedził obrońcę i z ostrego kąta uderzył wprost w bramkarza. Przez następnych 15 minut na boisku panował impas, po którym to mocny cios zadało Frosione, wychodząc na prowadzenie. Canotto z lewej strony pola karnego zwiódł Gagliolo i doszedł do strzału, Buffon zdołał uderzenie sparować jednak piłka trafiła wprost do nieobstawionego Zerbiniego, który wobec biernej postawy defensywy, z najbliższej odelgłosci trafił do siatki. Frosinone mocno nakręcone zdobytym golem, mogło szybko pójść za ciosem, gdyż na przestrzeni 32 i 34 minuty stworzyło sobie dwie bardzo groźne sytuacje. Wpierw strzał z dystansu Canotto, z największym trudem wybronił Buffon, który następnie kilka chwil później zatrzymał uderzenie Zerbiniego, stanowiące finalizację kontrataku 2 na 2. Wydawało się, że mocno przymroczona Parma nie da rady odpowiedzieć przed przerwą, jednak w 41 minucie, na wierzch wyszła jakość poszczególnych graczy Crociatich. Vazquez idealnym zagraniem głębi pola uruchomił Brunette, ten wbiegł w pole karne i inteligentnie wycofał piłkę do Tutino, który pewnie skierował ją do siatku. Była to w rzeczy samej ostatnia, godna uwagi akcja, w pierwszej odsłonie gry.

Drugą połowę dobrze rozpoczęło Frosinone, które za sprawą dwóch uderzeń z dystansu postraszyło Parmę, jednak bez żadnego efektu. Crociati odpowiedzieli zaś w najlepszy z możliwych sposobów. W 52 minucie Brunetta przechwycił piłkę przed własnym polem karnym i ruszył z kontrą, będąc na 20 metrze idealnie podał do Mana, a ten przerzucił futbolówkę nad bramkarzem i wyprowadził Parmę na prowadzenie. Nie minęły trzy minuty i mogło byś 3:1. Ponownie po świetnej kontrze Brunetty, piłka trafiła do Jurica na 20 metr, którego techniczny strzał przeleciał centymetry obok słupka. Niestety jak się okazało było to, z grubsza wszystko, na co w tym meczu stać było Parmę, gdyż z każdą upływającą minutą, podopieczni Mareski gaśli, zaś Frosinone zwiększało swoją przewagę. Wprawdzie próby gospodarzy nie stanowiły większego zagrożenia, jednak ich mnogość w końcu przerodziła się też w jakosc. W 90 minucie, gdy piłkarze Parmy powoli zaczynali odliczać już sekundy dzielące ich od zwycięstwa, z lewej strony boiska Tribuzzi dośrodkował piłkę na 11 metr do Charpentieriego, który wygrał główkowy pojedynek z defensorami Crociatich i skierował futbolówkę do siatki, ustalajac tym samym wynik spotkania na 2:2.

Okoliczności w jakich Parma straciła trzy punkty są bolesne, jednak patrząc na przebieg gry należy przyjąć ten remis z pokorą, bowiem to Frosinone, w dużej mierze dzieki lepszemu przygotowaniu fizyczenu, sprawiało lepsze wrażenie. Parma była w stanie nadrabiać swoje braki, przynajmniej do czasu, dobrą postawą w ofensywie, gdzie brylował Brunetta, jednak w ostatecznym rozrachunku raczej nie był to dobry mecz ekipy Mareski.

 


Bramki: Zerbin 30 min., Charpentier 90 min.; Tutino 41 min., Man 52 min.

 

Żółte kartki: Gatti (F); Balogh, Gagliolo (P)


Składy:

FROSINONE (4-3-3): Ravaglia; Brighenti (60' Cotali), Gatti, Szymanski, Zampano; Rohden (70' Charpentier), Maiello, Boloca; Canotto (77' Garritano), Ciano (77' Iemmello), Zerbin (70' Tribuzzi).
A
PARMA (4-2-3-1): Buffon; Sohm, Balogh, Osorio, Gagliolo; Schiattarella (80' Brugman), Juric; Man (87' D. Iacoponi), Vazquez (80' Camara), Brunetta; Tutino (66' Benedyczak).

Czy wiesz, że...

Tak prezentują się nazwiska piłkarzy, którzy wystąpili w pierwszym oficjalnym spotkaniu Parmy: Pellacini, Giacosa, Rossini, Gentili, Ghini, Pasquali, Bocconi, Rebecchi, Aiolfi I, Lumetti, Montanari.

Zdjęcie tygodnia

Ousmane Diallo i El Bilal Toure oficjalnie zaprezentowani.

Video tygodnia

Parma 0:1 Catania: Skrót

  • ASRoma.pl
  • Parma Fans Worldwide
  • Siena.com.pl
  • Flamengo
  • LeedsUtd.pl - Strona o Leeds United
  • FC-Porto.pl
  • Shoutbox