Zaloguj się
Serie A
| P. | Klub | M. | Pkt. | + / - | |
| 1. | Fiorentina | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 2. | Inter | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 3. | Torino | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 4. | Milan | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 5. | Napoli | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 6. | Roma | 0 | 0 | 0 - 0 | |
| 7. | Parma | 0 | 0 | 0 - 0 |
| Zawodnik | Bramki |
| 1 kolejka | ||||
|---|---|---|---|---|
| Atalanta | ? - ? | Sassuolo | ||
| Bologna | ? - ? | Lazio | ||
| Frosinone | ? - ? | Juventus | ||
| Parma | ? - ? | Cagliari | ||
| Genoa | ? - ? | Napoli | ||
| Inter | ? - ? | Monza | ||
| Roma | ? - ? | Fiorentina | ||
| Torino | ? - ? | Milan | ||
| Udinese | ? - ? | Como | ||
| Venezia | ? - ? | Lecce | ||
vs Sassuolo
90
rozegrane1
zdobyte0
zaliczoneUraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27Uraz łąkotki
Powrót: sezon 26/27Uraz pachwiny
Powrót: sezon 26/27Uraz kości strzałkowej
Powrót: sezon 26/27Uraz mięśnia zginacza
Powrót: sezon 26/27
Bohaterem drugiej odsłony cyklu "Pod lupą" będzie Martin Erlić, czyli kolejny środkowy obrońca, tym razem z zespołu Allievi Nazionali.
|
|
Imię i Nazwisko: Martin Erlić |
| Wiek: 16 lat | |
| Narodowość: Chorwacja | |
| Zespół: Allievi Nazionali | |
| Pozycja: Środkowy obrońca |
Erlić urodził się 24 stycznia 1998 roku w chorwackim Zadar. Jest wychowankiem klubu Rjieka, z którego w lecie 2014 roku trafił do sektora młodzieżowego Parmy. Erlić jest etatowym zawodnikiem kadry Chorwacji U-17 oraz głównym filarem defensywy Allievi Nazionali prowadzonej przez Fausto Pizziego.
Największym atutem Erlića są warunki fizyczne dzięki, którym doskonale radzi sobie w starciach z rywalami. Chorwat jest jednym z najlepiej kryjących piłkarzy w całych rozgrywkach. Erlić jest niezastąpiony w walce o górną piłkę, a pomimo swojego słusznego wzrostu uchodzi również za zawodnika zwinnego z całkiem niezłą techniką. Dzięki tym wszystkim cechom piłkarz ten sprawia wrażenie stale kontrolującego sytuację w defensywie i rzadko ulegającego panice.
Jeśli chodzi o najbliższą przyszłość to dobre występy w barwach Allievi Nazionali w połączeniu z doświadczeniami na arenie międzynarodowej, powinny sprawić iż już wkrótce Erlić zostanie wypromowany do zespołu Primavery. Biorąc jednak pod uwagę jego ogromny potencjał nie wydaję się by w zespole U-20 Parmy miał on spędzić dużo czasu. Prawdopodobne wydaję się, że w ciągu najbliższych 2-3 lat, Parma zdecyduje się przetestować Erlić w dorosłym, futbolu.
W sezonie 88/89 tytuł najlepszego strzelca Parmy przypadł w udziale Lorenzo Minottiemu, który w rozgrywkach Serie B zdobył 7 bramek. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że Minotti występował wówczas na środku obrony.
Komentarze (0)