FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 24 wtorek, 24 maja 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Crotone0
Parma 1
Stadio Enzo Scida; 06.05.2022; 18:15

Następny mecz

Video

Crotone 0:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Sezon w wykonaniu Parmy był porażką. Klub potrzebuje świeżego startu wykorzystując popełnione błędy jako cenną lekcję. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy spoczywa nie tylko na trenerze i zawodnikach, ale także na kierownictwie. Wszyscy są odpowiedzialni za to co się wydarzyło." - Pietro Carmignani

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5819 dni.
Napisaliśmy 18088 newsów

Mamy 287 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 24 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

FIFA wprowadza nowe przepisy dotyczące wypożyczeń

autor: odys; 20.01.2022 ; 20:25;

FIFA szykuje się do dokonania rewolucji w przepisach transferowych, dotyczących wypożyczeń zawodników. Nowe reguły zostały już opracowane i wkrótce maja zostać przedstawione Radzie FIFA do zatwierdzenia, a następnie zaczną obowiązywać od 1 lipca 2022 roku.

Tak zaś prezentują się najważniejsze załozenia funkcjonowania, nowego systemu wypożyczeń, przedstawione przez FIFA:

Cel zmian:
Wprowadzenie nowych ram regulujących wypożyczenia zawodników, to kolejny ważny krok w szeroko zakrojonej reformie systemu transferowego, której proces rozpoczął się w 2017 roku. Wprowadzenie niektórych przepisów zostało znacznie spowolnione przez Covid-19, jednak teraz wszystko jest już gotowe do wdrożenia. Kluczowymi celami przyświecającymi zmianom są:

-Rozwój młodych graczy
-Promowanie zrównoważonej konkurencji
-Zapobieganie "gromadzeniu się" graczy


Jakie zmiany zostaną wprowadzone:
Aby zapewnić realizację wyżej wymienionych celów, nowe ramy regulacyjne obejmować będą następujące założenia:

-Wymóg pisemnej umowy określające warunki wypożyczenia, w szczególności jej czas trwania oraz wszelkie kwestie finansowe.
-Minimalny czas trwania wypożyczenia - przerwa między dwoma okresami rejestracji; maksymalny czas trwania wypożyczenia - jeden rok.
-Zakaz wypożyczania profesjonalnego zawodnika, który już wcześniej był wypożyczany do trzech klubów.
-Ograniczenie liczby wypożyczeń, na sezon, między tymi samymi klubami. W określonym czasie, klub może mieć maksymalnie trzech zawodników wypożyczonych do jednego klubu i maksymalnie trzech wypożyczonych piłkarzy z jednego klubu.
-Ograniczenie całkowitej liczby klubowych wypożyczeń na sezon.


Aby zapewnić sprawne wdrożenie tych reguł obowiązywać będzie następujący okres przejściowy:

-Od 1 lipca 2022, do 30 czerwca 2023, w dowolnym momencie sezonu, klub może wypożyczyć maksymalnie 8 zawodników i wziąć 8 na wypożyczenie.
-Od 1 lipca 2023 do 30 czerwca 2024, obowiązuje ta sama konfiguracja tyle, że limit zostaje zmniejszony do 7 profesjonalnych piłkarzy.
-Od 1 lipca 2024, będzie obowiązywała ta sama konfiguracja, tle że limit zostaje zmniejszony do 6 profesjonalnych piłkarzy.


*Gracze w wieku 21 lat lub młodsi oraz zawodnicy wyszkoleni w klubie będą zwolnieni z tych ograniczeń. Na szczeblu krajowym, związki, stowarzyszone w FIFA, otrzymają trzyletni okres na wdrożenie zasad systemu wypożyczeń, zgodnie z ustaleniami jakie zapadły na szczeblu międzynarodowym.

 

Zobacz także

Komentarze

odys 20 stycznia 2022; 20:34
w teorii ma to uderzyć w duże kluby, które "chomikują" piłkarzy i pomóc samym piłkarzom w stabilizacji, ale coś tak czuje, że te zmiany najbardziej odczują małe kluby np. beniaminki, które w dużej mierze bazują właśnie na wy pożyczeniach. Też się zastanawiam co np. z klubami z Serie C, gdzie generalnie się nie przelewa i lekko licząc 80% transferów to właśnie wypożyczenia?

I tak btw co to w ogóle jest za wymóg że musi być umowa na piśmie? Czy ktoś mi chce powiedzieć, że te wszystkie wypożyczenia, które są obecnie zawierane są na gębę xD


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.