FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 13 piątek, 30 lipca 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Sparingi
Parma 4
Trento2
Stadio San Michele; 24.07.2021; 17:30

Następny mecz

Sparingi
Parma -
Sassuolo-
Stadio Ennio Tardini; 01.08.2021; 20:30

Video

Parma 4:2 Trento: Skrót

Cytat tygodnia

"Jednym z celów tych przygotowań jest uzmysłowienie chłopakom mojego pomysłu na grę. Chcę, żeby to Parma, narzucała przeciwnikowi swój styl gry i dążyła do dominacji, tak jakbyśmy w każdym meczu byli gospodarzem. Zdaję sobie sprawę, że będzie to wymagało ogromu pracy z naszej strony, zaś początki mogą być trudne, jednak jak tylko chłopaki do tego przywykną zaczną się po prostu dobrze bawić." - Enzo Maresca

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5521 dni.
Napisaliśmy 16249 newsów

Mamy 280 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 13 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Collecchio

collecchio herb

Niecałe 15 kilometrów od Parmy, znajduje się niewielkie, liczące około 15 tysięcy mieszkańców, miasteczko Collecchio, w którym usytuowany jest jeden z najważniejszych obiektów klubowej infrastruktury - Centro Sportivo di Collecchio, w którym na co dzień trenują piłkarze Gialloblu.

Za stworzenie ośrodka sportowego odpowiada były główny sponsor Parmy - firma Parmalat, której zależało na tym by piłkarze Gialloblu mogli trenować w pełni profesjonalnych warunkach, a nie w miejskich parkach jak miało to miejsce do połowy lat 90, XX wieku. W momencie otwarcia, w 1996 roku, Centro Sportivo di Collecchio było jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów we Włoszech. Mimo upływu lat, także i teraz pod kątem zaplecza techniczno-organizacyjnego Parma nie ma się czego wstydzić.

Centrum w Collecchio to kilka świetnie przygotowanych boisk (7 z nawierzchnią naturalną i 3 z nawierzchnią syntetyczną), basen, korty tenisowe, siłownie, gabinety odnowy biologicznej, a także otwarty w 2013 roku, za kwotę blisko 6,5 mln euro, mini hotel, stanowiący tymczasowy dom dla pozyskanych przez klub piłkarzy nie pochodzący z Parmy i jej okolic.

Na co dzień w ośrodku odbywają się treningi pierwszego zespołu oraz drużyn młodzieżowych, które dodatkowo tu rozgrywają swoje spotkania ligowe. Ponad to Parma często korzysta ze swojego ośrodka jako bazy do przeprowadzania letniego obozu przygotowawczego.

Od 16 grudnia 2011 roku, ośrodek Collecchio pełni również funkcję głównej siedziby organizacyjnej klubu. To właśnie tu, na przestrzeni ponad 2000 metrów kwadratowych, mieszczą się najważniejsze klubowe pomieszczenia biurowe, kilka sal konferencyjnych, służąca do kontaktów klubu z mediami oraz restauracja dla piłkarzy i sztabu szkoleniowego.

Jeśli chodzi zaś o historię własności ośrodka Collecchio to jest ona dość skomplikowana. Przez 10 lat - od czasu powstania do stycznia 2006 roku ośrodek w pełni należał do klubu. Wraz z pojawieniem się w zespole Gialloblu, Tommaso Ghirardiego ten stan rzeczy uległ zmianie, bowiem, Centro Sportivo di Collecchio przeszło na własność, utworzonej przez Ghirardiego spółki Eventi Sportivi, co w późniejszych latach rodziło liczne komplikacje. Gdy w 2015 klub bankrutował, ośrodek Collecchio przeszedł w ręce syndyka masy upadłościowej grupy Eventi Sportivi, który pozwolił na tymczasową dzierżawę przez odradzającą się Parmę, zaś niejako w tle odbywały się sądowe aukcje mające na celu sprzedaż całej sportowej infrastruktury. Ostatecznie po trzech latach - 9 maja 2018 roku, Centro Sportivo di Collecchio ponownie powróciło w ręce Parmy, która za prawo do jego własności zapłaciła na aukcji sądowej 3,21 mln euro.

 

 

Centro Sportivo Collecchio:

collecchio1collecchio2collecchio3collecchio4

 

 

 

 

 

collecchio5collecchio6collecchio7

Collecchio miasto:

collecchio miastocollecchio miasto2collecchio miasto3collecchio miasto4

Fabryki Parmalatu:

collecchio miasto5collecchio miasto6
Copyright 2006-2021 by FCParma.com.pl