FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 22 czwartek, 2 grudnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Brescia1
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Następny mecz

Serie B
Ascoli-
Parma -
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 22 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Zmiana była koniecznością

autor: odys; 24.11.2021 ; 16:33;

(StadioTardini.it - Luca Russo) - Ustalmy jedno, prywatnie nie mam nic do Enzo Mareski. Zmiana na ławce trenerskiej była jednak konieczna i w pełni uzasadniona.

Nasza sytuacja w tabeli, mówiąc oględnie jest słaba, zaś kierownictwo w końcu postanowiło, że zrobi coś czego wszyscy wymagali - postawi dobro Parmy na pierwszym miejscu, ponad wszystkim innym. Na miejsce Enzo Mareski przychodzi więc Giuseppe Iachini. Młody szkoleniowiec, pochodzący z Pontecagnano zapłacił więc wysoką cenę za rozczarowujący start sezonu, bezbarwną grę, 14 miejsce w tabeli z bilansem 4 zwycięstw, 5 remisów i 4 porażek. Efekt tych poczynań jest taki, że w praktyce Parma jest obecnie o 4 punkty za strefą play-off i zaledwie 3 punkty przed strefą play-out. Jest to krajobraz, który w żaden sposób nie jest zgodny, ani z ambicjami klubu, ani tym bardziej nakładami finansowymi jakie poczyniło w ostatnich miesiącach kierownictwo.

Jak na dłoni widać więc, że zmiana na ławce była konieczna i to zarówno po to by spróbować jeszcze uratować zainwestowane pieniądze, jak i spróbować przywrócić drużynę na tory, mogące doprowadzić ją do upragnionej Serie A.

Biernemu obserwatorowi zmagań w Serie B, naprawdę ciężko jest pojąć jak taki pancernik jak Parma, gdyż nie ukrywajmy iż na papierze nikt nie może równać się z siłą składu Crociatich, zajmuje dopiero 14 miejsce w tabeli, a co gorsza w dotychczasowych spotkaniach nie pokazał choćby cienia tożsamości. Do tej pory w Parmie nie funkcjonowało praktycznie nic, zaś próba wymienienia wszystkich mankamentów i bolączek tego zespołu jest bezcelowa. Parma sprawia wrażenie zbieraniny ludzi, snujących się po boisku bez większego celu, przytłoczonych przez domniemanie własnej wielkości. Po poszczególnych piłkarzach można dostrzec objawy pychy, chyba wydawało im się, że tę kategorię zdobędą bez żadnego wysiłku, tymczasem boisko tydzień w tydzień, boleśnie ich weryfikuje.

Przed Iachinim więc ogrom pracy. Przede wszystkim będzie on musiał jakoś poradzić sobie ze sferą mentalną - przekształcić grupę przypadkowych "kopaczy", w prawdziwy, zdolny do poświęceń i cierpienia zespół, gdyż tylko w taki sposób można sprostać wyzwaniom stojącym w Serie B. Może stać on się również szkoleniowcem, który przełamie swoiste tabu, bowiem od 2018 roku, żaden klub który spadł z Serie A, nie był w stanie od razu powrócić do elity. Parnie Iachini, pora więc na aktualizację tej statystyki! Sprowadź nas z powrotem do Serie A!

 

Zobacz także

Komentarze

czaaja 24 listopada 2021; 19:18
Ok wiec jedziemy z tym łajnem. Trzymam kciuki za naszego Seniora żeby naszym awansem do serieA swój rekord wysrobowal ( będzie bodajże 5 ) No i jako 1 ekipa zaraz po spadku wrócimy do elity. Btw jakoś te czapki mu w ogóle nie leżą !!!


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.