Panel Usera

Zaloguj się

Tabela ligowa

Serie A

P.KlubM. Pkt.+ / -
1.Fiorentina000 - 0
2.Inter000 - 0
3.Torino000 - 0
4.Milan000 - 0
5.Napoli000 - 0
6.Roma000 - 0
7.Parma 000 - 0

Strzelcy Parmy

ZawodnikBramki

Wyniki Serie A

1 kolejka
Bologna ? - ? Udinese
Cagliari ? - ? Roma
Empoli ? - ? Monza
Genoa ? - ? Inter
Hellas ? - ? Napoli
Juventus ? - ? Como
Lazio ? - ? Venezia
Parma ? - ? Fiorentina
Lecce ? - ? Atalanta
Milan ? - ? Torino

Zawodnik meczu

6.0

Anthony Partipilo

vs Reggiana

45

rozegrane
minuty

1

zdobyte
bramki

0

zaliczone
asysty

Kontuzje

Adrian Benedyczak

Uraz kostki

Powrót: Sezon 24/25Partnerzy

Shoe Shine

Aktualności

Sytuacja ekonomiczna Parmy, na tle włoskich zespołów

© parmacalcio1913.com

Agencja Adacta Advisory dokonał kalkulacji dotyczących finansów włoskich klubów zawodowych, zaś wyniki tych analiz zostały opublikowane przez Messaggero Veneto.

Według tego zestawienia, Parma zajmuje 24 miejsce we Włoszech, pod względem przychodów, które w jej przypadku wynoszą 33 mln euro. Jest to o milion mniej niż drugi beniaminek - Venezia, jednak znacznie lepiej niż kolejny nowo promowany klub - Como, plasujący się na 39 miejscu. Jeśli chodzi o zyski kapitałowe, liczone w pięcioletnim okresie, od 2018 do 2023 roku, to Parma jest de facto, drugą najgorszą drużyną w Serie A, z wynikiem na poziomie -7,88% (prawie wszystkie, pozostałe zespoły z ekipy, mają dodatni współczynnik) i pod tym względem wyprzedza jedynie Romę.

Dane dotyczące straty netto Crociatich, też są znaczące i za ostatni rok sięgają 50 mln euro, choć należy tu zaznaczyć, że dodatni wynik, w tym zakresie, w Serie A, osiągnęło niewiele zespołów. Jeszcze gorzej, liczby odnoszące się do strat wyglądają, jeśli rozciągniemy je na 3-letni horyzont czasowy i lata 2020-2023, w których strata Parmy wyniosła 257 mln euro.

Nie wszystko maluje się jednak w ciemnych barwach, dla Crociatich, zaś inwestycje Kyle'a Karuse, w rozwój klubu są zauważalne. Dla przykładu, Parma to jeden z 7 włoskich klubów (obok Milanu, Npaoli, Atalanty, Fiorentiny, Salernitany i Monzy), który ma więcej gotówki, niż długów. Parma dobrze wygląda również pod względem całkowitej kapitalizacji. W latach 2020-2023, klub zamienił na kapitał zakładowy kwotę 215 mln euro, co jest wynikiem, na poziomie top4 Serie A.

 Komentarze (0)


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Czy wiesz, że...

Riccardo Poli jest autorem najszybszego hattricka w historii Parmy. Podczas meczu z Raveną, który był rozgrywany 20 listopada 1932, w ramach Prima Divisione, zajęło mu to dokładnie 13 minut. Crociati wygrali tę konfrontacje 4:1.

Zdjęcie tygodnia

W swoim pierwszym, letni sparingu, Parma uległa wicemistrzowi Szwajcarii - Lugano 3:1.

Video tygodnia

Lugano 3:1 Parma: Skrót

 • ASRoma.pl
 • Parma Fans Worldwide
 • Siena.com.pl
 • Flamengo
 • napoli24h.pl
 • FC-Porto.pl
 • Benfica
 • Lechia Gdańsk
 • bocajuniors.pl/
 • albicelestes.pl/
 • Shoutbox