FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 16 piątek, 27 listopada 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Puchar Włoch
Parma 2
Cosenza1
Stadio Ennio Tardini; 25.11.2020; 14:30

Następny mecz

Serie A
Genoa-
Parma -
Stadio Luigi Ferraris; 30.11.2020; 20:45

Video

Roma 3:0 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Dziś zabrakło nam ducha i woli walki. Byliśmy tylko tłem dla Romy, biernie przyglądaliśmy się temu co rzymianie rozbili na boisku. Nie różniliśmy się wiele od widzów. To, że mierzyliśmy się z bardzo silnym rywalem o ugruntowanej pozycji i jasnej tożsamości nie może być dla nas wymówką. Powinniśmy dziś dać z siebie więcej. To, że się tak nie stało jest moją winią i biorę za to odpowiedzialność." - Fabio Liverani

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5276 dni.
Napisaliśmy 14816 newsów

Mamy 280 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 16 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Sohm i Caviglia zaprezentowani

autor: odys; 19.11.2020 ; 16:53;

Parma dopięła formalności i oficjalnie zaprezentowała ostatnią dójkę piłkarzy, którzy w lecie zasilili jej szeregi. Dziś w sali prasowej ośrodka Collecchio, przed dziennikarzami, w towarzystwie Alessandro Lucarelliego, stanęli Simon Sohm i Hans Nicoulussi-Caviglia.

Lucarelli: "Kwestia prezentacji naszych nowych piłkarzy odrobinę rozwlekła się nam w czasie, jednak dziś pora na ostatni duet. Przed państwem Simon Sohm i Hans Caviglia. Obaj to młodzi pomocnicy, w których pokładamy wielkie nadzieje. Ich boiskowa charakterystyka jest wprawdzie różna, jednak mamy nadzieję, że będą oni w stanie, w wydatny sposób wspomóc nas w osiągnięciu naszych celów.

Po tym krótkim wprowadzeniu w wykonaniu Lucarelliego, przyszła kolej na pytania dziennikarzy kierowane do zawodników:

 

Jak traktujesz swój transfer do Parmy?

Sohm: Nie ukrywam, że jest to dla mnie olbrzymia szansa, na to by piłkarsko znacząco się rozwinąć i wykonać wielki krok naprzód w mojej karierze. Mam ku temu wszystkie potrzebne składniki, bowiem Parma to świetny zespół, występujący w jednej z najsilniejszych lig świata. Od pierwszego dnia czuję się tu bardzo dobrze, zaś koledzy pozwolili mi szybko wpasować się do grupy.

 

W zeszłym roku grałeś w Serie B, jakie dostrzegasz różnice względem Serie A?

Caviglia: Różnice są praktycznie na każdym kroku począwszy od aspektów technicznych, na taktyce kończąc. Mam jednak to szczęście, że trafiłem do Parmy, która jest naprawdę świetnym zespołem. Dzięki zaufaniu i stopniowemu wprowadzaniu mnie do drużyny, przeskok w kategorii nie jest, aż tak mocno odczuwalny. Póki co na treningach staram się jak najwięcej uczyć od starszych kolegów i stosować wiedzę w praktyce. Moim celem jest jednak wykrojenie sobie miejsca w zespole, wierzę że dzięki ciężkiej, codziennej pracy jest to możliwe.

 

Jak jest Twoja ulubiona pozycja na boisku?

Sohm: Nie mam ulubionej pozycji, lubię brać udział zarówno w fazie defensywnej, jak i ofensywnej. Jestem elastycznym piłkarzem zdolnym do szybkiej adaptacji, mogę grać zarówno na pozycji numer 6 i 8, a także w nagłych wypadkach jako lewy pomocnik.

 

Jak wyglądały Twoje rozmowy z Parmą?

Caviglia: Negocjacje rozpoczęły się w ostatnich tygodniach mercato, jednak w zasadzie od pierwszej chwili byłem zdecydowany na to by spróbować swoich sił tu w Parmie. Przedstawiono mi bardzo ciekawy projekt, mający skupiać się na młodzieży. Bardzo mi się to spodobało i myślę, że niewiele klubów we Włoszech mogłoby mi teraz zaoferować lepsze warunki do rozwoju niż mam tutaj.

 

Czy na razie Serie A spełnia Twoje oczekiwania?

Sohm: Po pierwszych meczach mogę powiedzieć, że ta liga jest tak wymagająca jak sobie wyobrażałem. W żadnym wypadku mnie to jednak nie przeraża. Chcę dalej się rozwijać i z dnia na dzień, stawać się lepszym piłkarzem.

 

Który piłkarz Cię inspiruje?

Caviglia: Może zabrzmi to dziwnie na piłkarza w moim wieku, ale punkt odniesienia zawsze stanowił dla mnie Cruyff, i to zarówno pod kątem swojego stylu gry oraz mentalności. Nowoczesna piłka nożna wiele czerpie z przykładu jaki dał ten zawodnik. Nie dowiedziałbym się jednak o tym, gdyby nie moja siostra, która mieszka w Amsterdamie i poleciła mi przyjrzeć się tej postaci.

Sohm: Od dziecka inspirował mnie Yaya Toure, prawdziwy pomocnik "box-to-box". Zawsze podziwiałem jego sposób gry.

 

Kto zrobił na Tobie największe wrażenie spośród obecnych kolegów z zespołu?

Sohm: Cała grupa zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Staram się jak najszybciej w pełni zintegrować się ze włoskim środowiskiem, uczę się języka i szukam domu w Parmie. Mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach będę w stanie, bardziej swobodnie się komunikować.

 

W Coppa Italia grałeś jako trequartista, czy na tej pozycji czujesz się komfortowo?

Nie jest to moja nominalna pozycja, ale z drugiej strony jestem też pomocnikiem bardzo lubiącym kreować akcje i brać czynny udział w ich konstrukcji. Tak więc gra jako trequartista mi nie przeszkadza.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.