FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 11 środa, 20 października 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Monza0
Stadio Ennio Tardini; 17.10.2021; 16:15

Następny mecz

Serie B
Reggina-
Parma -
Stadio Granillo; 24.10.2021; 16:15

Video

Parma 1:1 Pisa: Skrót

Cytat tygodnia

"Gwizdy? Kibice byli rozczarowani i rozumiem ich rozgoryczenie. Tego typu mecze, zwłaszcza u siebie musimy po prostu wygrywać." - Juan Brunetta

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5603 dni.
Napisaliśmy 16751 newsów

Mamy 284 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 11 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

SPAL vs Parma: Pojedynek "bliźniaków"

autor: odys; 30.09.2021 ; 15:53;

Parma, która w pozytywny sposób pokazała się w starciu z Pisą, jest gotowa na mały ligowy hit. W sobotę o godzinie 18:30, na Stadio Paolo Mazza, Crociati zmierzą się ze SPAL.

Przy zachowaniu pewnych proporcji można powiedzieć, że SPAL jest dla Parmy "bliźniakiem" i chodzi tu zarówno o nie do końca spełnione aspiracje, bardzo zbliżony terminarz, jak i sam obraz prezentowanej gry. Tuż przed startem rozgrywek ekipę z Ferrary przejął Amerykanin Joe Tacopina, hucznie zapowiadając przy tym chęć walki o natychmiastowy awans do Serie A. Tymczasem rzeczywistość, póki co, weryfikuje te plany negatywnie, bowiem po 6 kolejkach, SPAL ma na koncie 2 zwycięstwa, remis oraz 3 porażki. W ostatniej kolejce, zespół prowadzony przez hiszpańskiego szkoleniowca - Pepa Cloteta, zaskakująco uległ Ternanie, co stanowi kolejny punkt wspólny z ekipą Crociatich.

Na papierze SPAL sprawia wrażenie silnego i dobrze zbilansowanego zespołu, w kadrze którego znaleźć możemy znaleźć przynajmniej kilku bardzo ciekawych zawodników jak chociażby Marco Mancosu, Alessandro Tripaldelli, Francesco Vicari, Federico Melchiori czy przede wszystkim 19-letni Lorenzo Colombo, który z trzema golami na koncie jest obecnie najlepszym strzelcem drużyny.

Jako się już rzekło wcześniej, Parma podobnie jak jej sobotni rywale, wciąż gra poniżej oczekiwań, jednakże ostatni ligowy mecz z Pisą może napawać sporym optymizmem. Na tle, aktualnego lidera Serie B, Crociati wyglądali bardzo dobrze i to zarówno pod kątem czysto fizycznym, jak i technicznym. Na Tardini to podopieczni Enzo Mareski byli stroną dominującą, sprawiającą o wiele lepsze wrażenie wizualne, jednak na skutek pecha, tudzież rażącego braku skuteczności, ostatecznie podzielili się z Pisą punktami. Oczywiście, z punktu widzenia Crociatich, wciąz nie możemy mówić, że był to mecz perfekcyjny, tym niemniej, w końcu, sporo elementów zaczynał w zespole funkcjonować, jak chociażby gra bocznych obrońców, czy też mityczna już intensywność, która stała na bardzo przyzwoitym poziomie.

Przed wyjazdem do Ferrary, Maresca wciąż nie ma w pełni komfortowej sytuacji kadrowej. Pod wielkim znakiem zapytania stoją występy piłkarzy, u których w zeszłym tygodniu wykryto covid (Man oraz Danilo), z kolei z powodu urazu zabraknąć może Camary, Jurica, Schiattarelli oraz Balogha. W tej dość niekomfortowej sytuacji, jedynie drobne pocieszenia może stanowić powrót Osorio.

Jeśli chodzi o wyjściowy skład na SPAL, to powinniśmy się spodziewać zbliżonego do tego, który oglądaliśmy, na starcie drugiej połowy meczu z Psią. W zasadzie jedyną większą niewiadomą jest występ, wspominanego już, Schiattarelli, którego w razie ewentualności, prawdopodobnie zastąpi Sohm.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na historię spotkań obu zespołów, która jest dość bogata. Parma i SPAL grały ze sobą, do tej pory, 39 razy. Bilans tych spotkań to 16 wygranych SPAL, 13 remisów oraz 10 zwycięstw Parmy. Warto jednak zaznaczyć, iż w ostatnich latach SPAL było dla Crociatich swoistą "bestia nera", bowiem cztery spotkania tych zespołów rozegrane w latach 2018-2020 zakończyły się czterema tryumfami SPAL. Ostatni tryumf Parmy nad ekipą z Ferrary sięga zaś 1984 roku.

Podsumowując, niezwykle ciężko jest wskazać faworyta sobotniej konfrontacji, gdyż mówimy tu o zespołach, które na tym etapie sezonu, prezentują bardzo zbliżony poziom, co dobitnie obrazuje tabela. W przeciwieństwie do większości poprzednich spotkań, Parma zdaję sie być również pozbawiona atutu w postaci zdecydowanie silniejszej kadry, bowiem na papierze SPAL wcale nie ustępuje jej pola w tym względzie. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że czeka nas wyrównane, zamknięte spotkanie na styku, o którego losach może przesądzić jeden błąd. Żadna z ekip nie może sobie tu pozwolić na porażkę, która znacząco oddali ją od ligowej czołówki.

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.