FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 33 poniedziałek, 4 lipca 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Crotone0
Parma 1
Stadio Enzo Scida; 06.05.2022; 18:15

Następny mecz

Sparingi
Parma -
Sampdoria-
Ponte di Legno; 16.07.2022; 17:00

Video

Crotone 0:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

""Bernabe i Vazquez to dwaj kluczowi, dla nas gracze. Nie mamy żadnego interesu w tym, aby się ich pozbywać. Zostają oni z nami." - Mauro Pederzoli

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5860 dni.
Napisaliśmy 18336 newsów

Mamy 287 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 33 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Reggina niepewna gry w Serie B

autor: odys; 24.05.2022 ; 15:39;

Wprawdzie poznaliśmy już wszystkie kluby, które w sezonie 21/22, na drodze sportowej, pożegnały się z Serie B (Pordenone, Crotone, Alessandria, Vicenza), jednak nie można do końca wykluczyć scenariusza, że to grono zostanie zasilone przez Reggine.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że właściciel Regginy - Luca Gallo jest podejrzewany przez włoską prokuraturę o malwersacje i oszustwa podatkowe, a to w połączeniu z, i tak już nie najlepszą, sytuacją ekonomiczna klubu z Kalabrii, może skutkować wykluczeniem z rozgrywek 2022/2023.

Dziś omówieniem aktualnej sytuacji Regginy, zajęło się Tuttosport, podając przy tym konkretne liczby oraz daty, kluczowe w procesie zgłoszenia się Regginy do rozgrywek Serie B. Według turyńskiego dziennika, pierwszą sprawą, którą klub z Kalabrii musi uporządkować, by myśleć o rejestracji do mistrzostw, jest uregulowanie kwestii zaległych pensji dla piłkarzy za miesiące marzec, kiwecień oraz maj 2022, na łączną kwotę netto w wysokości 1,5 mln euro. Do tego dochodzi też kwestia spłaty innych, krótkoterminowych długów, które na dzień 31 marca, wynosiły około 2 mln euro oraz zadłużenia sportowego oscylującego wokół 1,5 mln euro. Pamiętać należy też o kwocie samej rejestracji do Serie B, która wynosi 800 tys. euro. Na tym jednak wyliczenia dziennikarzy się nie kończą, bowiem Reggina wciąż ma też niezałatwione sprawy podatkowe, za okres marzec 2021-maj 2022, opierające na kwotę 6 mln euro.

Klub z Kalabrii musi uporać się z tymi zaległościami do 31 maja, kiedy to upływa ostateczny termin złożenie dokumentów finansowych i przedstawienia współczynnika płynności, do Covisoc. Ten organ kontrolny, na wydanie swojej opinii ma czas do 14 czerwca. Jeśli dla Regginy wszystko przebiegnie pomyślnie, to do 22 czerwca, będzie ona mogła złożyć ostateczny wniosek o rejestracje do Serie B na sezon 2022/2023.

Na tę chwilę, ciężko jest przewidzieć, jak ostatecznie potoczy się ta sprawa, jednak czysto hipotetycznie, zakładając, że Regginie nie uda się zgłosić do rozgrywek, można stwierdzić iż wówczas do Serie B prawdopodobnie zostanie przywrócona Vicenza. Mielibyśmy tym samym do czynienia z analogicznym przypadkiem, jak przed rokiem, kiedy to w miejsce bankrutującego Chievo, przy zielonym stoliku, utrzymana została Cosenza.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.