FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 20 wtorek, 24 maja 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Crotone0
Parma 1
Stadio Enzo Scida; 06.05.2022; 18:15

Następny mecz

Video

Crotone 0:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Sezon w wykonaniu Parmy był porażką. Klub potrzebuje świeżego startu wykorzystując popełnione błędy jako cenną lekcję. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy spoczywa nie tylko na trenerze i zawodnikach, ale także na kierownictwie. Wszyscy są odpowiedzialni za to co się wydarzyło." - Pietro Carmignani

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5819 dni.
Napisaliśmy 18088 newsów

Mamy 287 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 20 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Przyszłość Vazqueza kluczowa dla mercato Parmy

autor: odys; 12.05.2022 ; 00:15;

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że w trakcie sezonu Franco Vazquez był kluczowym piłkarzem Parmy. Co jednak ważniejsze prawdopodobnie będzie on również kluczowy w kwestii mercato, zaś jego przyszłość może definiować większość rynkowych ruchów Crociatich.

Wola samego Argentyńczyka jest w tej chwili nieodgadniona. W marcu, Vazquez pytany o kwestię przyszłości odpowiadał wymijająco, jednak między wierszami, można było wyczytać, że nie ma on pewności co do kontynuowania swojej przygody z Tardini. Ciężko jest też oczekiwać, aby w tej kwestii cokolwiek zmieniło się, po tym jak klub zakończył rozrywki na rozczarowującym 12 miejscu. Krótko mówiąc Vazquez niekoniecznie musi chcieć pozostać w Parmie.

Na przyszłość Vazqueza w klubie, prócz jego personalnych ambicji, spory wpływ może mieć także dokonany przez Parmę wybór, w zakresie szkoleniowca, na przyszły sezon. Pozbycie się Beppe Iachiniego, które w tej chwili jest najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, z pewnością nie będzie działało na korzyść hipotezy zakładającej pozostanie Vazqueza, gdyż jego związek oraz umiejętność współpracy z tym konkretnym trenerem są niepodważalne. W tym miejscu rodzi się tez inne pytanie, a mianowicie, czy potencjalny nowy szkoleniowiec faktycznie będzie potrzebował Vazqueza i będzie chciał wokół niego budować drużynę?

Należy uzmysłowić sobie jedną rzecz. Piłkarz taki jak Vazquez praktycznie definiuje system taktyczny oraz narzuca zespołowi określony sposób gry. "El Mudo" potrzebuje zespołu poruszającego się i funkcjonującego w odpowiedni sposób, zwłaszcza w poczynaniach ofensywnych, tak aby jego obecność na boisku mogła coś znaczyć i faktycznie stanowić wartość dodaną. Przy zespole w pełni ustawionym pod Vazqueza, piłkarz ten jest w stanie dokonywać wielkich rzeczy, o czym zresztą Crocaiti mogli się przekonać w ostatnich kilku miesiącach. Równocześnie jednak Vazquez jest tak specyficznym piłkarzem, że nie da się go wpasować do każdej taktyki. Dla przykładu, jeżeli nowy trener chciałby uskuteczniać i budować zespół w oparciu o system 4-3-3, postać "El Mudo" stałaby się dla niego praktycznie zbędna, bowiem w założeniach tej taktyki nie ma miejsca dla trequartisty o takim zestawie cech i umiejętności.

Sprawa Vazqueza jest więc bardzo złożona i wielopoziomowa. Nie da się też jasno stwierdzić, które rozwiązanie, z punktu widzenia klubu jest tu dobra, a które złe, gdyż wpływ na to ma cała masa czynników. Nie ulega jednak żadnej wątpliwości, że decyzja dotycząca przyszłości Argentyńczyka, niezależnie od tego czy mówimy tu o potwierdzeniu, czy też o pożegnaniu, będzie miała olbrzymi wpływ na strategię Parmy na mercato.

 

Zobacz także

Komentarze

odys 12 maja 2022; 00:26
Dla mnie kwestia jest prosta, żegnamy Iachiniego i bierzemy trenera z 4-3-3 (Zanetti, Inzaghi, Grosso trzy najbardziej forsowane przez media nazwiska i wszyscy grają tym systemem) to żegnamy się z Vazqo. Do tego systemu nie da się go po prostu wkomponować. Do roli mezzali (dwaj pomocnicy ustawienie, przy najmniej graficznie, blizej boków) nie ma wydolności ani fizyczności; registy (ten pomocnik który musi grać tuż przed linią obrony jak Scozza, Brugman czy obecnie Bernabe) też się raczej z niego nie zrobi (choć pewne predyspozycje ma), z prostej przyczyny bo grałby po prostu za daleko od bramki rywali i nie wydaje mi się żeby przede wszystkim on sam chciał pójść na taki układ (btw kiedyś Dondaoni zrobił registe z trequartisty bardzo podobnego do Vazqueza a mianowicie Valdesa, choć w tym przypadku była duża chęć ze strony samego gracza). Skrzydła z oczywistych względów też odpadają. Ewentualnie można by go jeszcze rozważyć jako "fałszywą 9" ale wątpię że coś takiego miałoby ręce i nogi.


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.