FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 8 środa, 23 września 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 0
Napoli2
Stadio Ennio Tardini; 20.09.2020; 12:30

Następny mecz

Serie A
Bologna-
Parma -
Stadio Renato Dall'Ara; 28.09.2020; 20:45

Video

Parma 0:2 Napoli: Skrót

Cytat tygodnia

"Przyznam szczerze, że z finansowego punktu widzenia, oferta Krause Group nie była najlepszą jaką otrzymaliśmy w ostatnim czasie, jednak o wyborze zaważyły inne czynniki. Rodzina Krause okazała się być najbardziej wiarygodna i sformułowała najlepszą i najbardziej konkretną wizję rozwoju klubu." - Marco Ferrari

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5211 dni.
Napisaliśmy 14412 newsów

Mamy 278 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 8 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Pozostanie Caprariego, na Tardini, mało realne

autor: odys; 12.08.2020 ; 19:16;

Pozostanie Gianluki Caprariego na Stadio Tardini, z dnia na dzień wydaje się coraz mniej prawdopodobne.

Jak powszechnie wiadomo Parma, w której Caprari spędził ostatnie pół sezonu, posiada prawo pierwokupu jego karty z rąk Sampdorii. Głównym problemem w tej sprawie nie są jednak chęci Crociatich, którzy bardzo chcieliby zatrzymać napastnika, a najzwyczajniej w świecie koszty jakie by się z tym wiąząły. Sampdoria wyceniła bowiem Caprariego na około 9 mln euro, co w obecnych warunkach ekonomicznych jest dla Parmy kwotą nie do przyjęcia. Według portalu SampNews24, oba kluby przystąpiły do negocjacji w sprawie obniżenia kwoty odstępnego, jednakże z uwagi na bardzo duże zainteresowanie osobą Caprariego, na rynku transferowym, wydaje się, że Crociati nie mają co liczyć na zbyt duży upust.

Zobacz także

Komentarze

grasiak 12 sierpnia 2020; 19:25
A gdyby włączyć do transakcji jednego z naszych piłkarzy? A jeśli tak to którego? Ja spróbowałbym z Siligardim, który i tak odchodzi ale to raczej mało realna opcja. Może jakieś wypożyczenie? Bardzo chciałbym by Gianluka z nami został.
faster 12 sierpnia 2020; 19:38
Jestem pewny, że jest zdecydowanie wart tej kasy. Za barille wpadnie te 3-4 banki co jak dla mnie jest jak gwiazdka z nieba i mega fart, więc realnie caprari kosztuje 5 - 6 baniek. Tu pewnie dochodzi kwestia płacy ale w tym wypadku postaralbym się wywalić gervinho. Jestem pewny że w przyszłym sezonie nie pokaże już nic. A samo nazwisko grać nie będzie.
odys 12 sierpnia 2020; 20:04
Tak, byłoby realne zebrać te 9 mln ze sprzedaży piłkarzy, tylko pytanie czy wówczas nie zaprzeczymy sami sobie. Sprzedaż Barilli, a takze innych piłkarzy prawdopodobnie Darmian, Gervinho może nawet Sepe, służyć ma przede wszystkim redukcji kosztów i spłaszczeniu drabinki płacowej, a jeśli te zaoszczędzone pieniądze od razu wydamy na Caprariego, któremu będziemy musieli dać kontrakt na poziomie 0,8-1 mln euro, to nie będzie to specjalnie logiczne z naszej strony. Mimo wszystko Caprari, patrząc na cały jego ostatni sezon i biorąc pod uwagę ";post pandemiczną" sytuację ekonomiczną nie jest wart 9 mln euro. Chciałbym go u nas zatrzymać, ale transakcja powyżej 5 mln euro według mnie nie wchodzi w grę.

Co do jakieś wymiany, to wątpię że Sampa chciałaby któregokolwiek z naszych graczy, bo tak średnio oni mi pasują do taktyki preferowanej przez Ranieriego. A Siligardi w takim wieku i po takim sezonie (który w połowie przesiedział na trybunach) nie jest wart nawet 0,5 mln euro tak więc jego włączenie do transakcji nic by nie dało.
faster 12 sierpnia 2020; 22:03
Wszystko zależy w co celujemy w przyszlym sezonie. Odbijanie się o strefę spadkową kolejny sezon czy może jednak solidny środek tabeli. Jeśli ta druga opcja to bez wzmocnień a co za tym idzie kontraktów na takim poziomie nie ma szans. Poza tym jeśli barilla warty jest te 3-4 banki to caprari zdecydowanie wart jest te 9.
odys 12 sierpnia 2020; 22:57
Są tylko dwie opcje albo się walczy o mistrza i puchary albo o utrzymanie, nie ma czegoś takiego jak walka o środek tabeli, Tak więc tak będziemy walczyć o utrzymanie, a patrząc na nasze aktualne możliwości finansowe to raczej o te dolne miejsca. Idę o zakład, ze w tym mercato nie kupimy żadnego piłkarza powyżej 3-4 mln euro, a czysto na papierze nasz skład będzie pewnie słabszy niż w tym sezonie.
faster 12 sierpnia 2020; 23:26
No nie zgodzę się akurat. Według mnie cel by byc solidnym średniakiem jest kolejnym krokiem w rozwoju drużyny. Nie rozumiem jaki cel jest w tym aby w tym sezonie skład był gorszy niż w poprzednim.
odys 13 sierpnia 2020; 07:03
To nie jest cel który sami sobie założyliśmy to cel podyktowany wyższą koniecznością i kryzysem ekonomicznym (według różnych szacunków na pandemii straciliśmy od 10-12 mln do nawet 20 mln i nie musze chyba mówić jaka to kwota na nasze warunki), klub musi oszczędzać,ciąć koszty i wydatki, a jedyny sposób aby to zrobić jest kosztem kadry. Prawda jest taka że zeszłego lata wydaliśmy grubo ponad stan (a właściwie zaplanowaliśmy płatności ponad stan) i niewiele z tego możemy odzyskać (bo wartość niewielu graczy w których zainwestowaliśmy wzrosła zatem nadziei na sprzedaże jest mało). To wszysyko powoduje że nasz budżet na mercato jest skromny i trzeba do niego dopasować cele, przynajmniej do póki nie wejdzie katarska kasa.
1913 13 sierpnia 2020; 11:13
Dla mnie w takim momencie to dosyć ryzykowne. Na chwilę obecną nie mamy aż tak mocnego szkieletu drużyny , a Co którzy grali pierwsze skrzypce w zeszłym roku możliwe że odejdą. Kulus czyli chłop który robił nam grę odchodzi, Gervo którego chcemy się pozbyć też parę punktów nam jednak dał. Jeśli nie daj Bóg kolejny sezon z rzędu będziemy mieli problem z kontuzjami i wypadną Karamoh Grassi Inglese albo Cornelius to przecież w ataku nie będziemy mieli absolutnie zadenj siły. Przy problemach w obronie i ewentualnych wzmocnieniach innych kandydatów do spadku, możemy mieć bardzo ciężko żeby odbić się z końcówki tabeli. Ale pożyjemy zobaczymy, ja bynajmniej optymistą nie jestem i jak narazie już nawet bez samego Kulu przystąpimy do sezonu bardzo osłabieni , a co dopiero bez Gervo albo Sepe.
odys 13 sierpnia 2020; 11:36
Jakoś te straty pandemiczne w budżecie trzeba załatać, a na ten moment jedynymi zawodnikami na których możemy relatywnie dużo zarobić są Sepe, Cornelius, Darmian, Gervinho i może Hernani (jakby nie było rozegrał niezły sezon w Serie A i według mnie zwiększył swoją rynkową wartość) na reszcie albo nic nie zarobimy albo wręcz stracimy (np. Inglese, Karamo) dlatego też uważam że pożegnanie przynajmniej 2 z wyżej wymienionej 5 jest nieuniknione. Oczywiście od strony sportowej będzie to bolesne ale jest konieczne z uwagi na kwestie ekonomiczne.
Szarak 13 sierpnia 2020; 11:52
Ja oddałbym darmiana i gervinho bez większego żalu, wiem, że gervinho potrafi zrobić przewagę i jednak te kilka bramek strzeli, ale jego poziom będzie corqz gorszy, a teraz jeszcze coś na nim zarobimy, wierzę w Carliego, że z czapy połata jakoś tą ofensywę. Darmian natomiast popełnił tyle błędów zakończonych bramkami, że dla mnie to pozbycie sie go to sytuacja win win, wzmacnia się i kieszeń, i defensywa.
Szarak 13 sierpnia 2020; 11:55
Jakby wyszarpac za nich około 10mln to pokusiłbym się o caprariego, który może stanowić realne zastępstwo za gervinho. Planowo i tak skorzystamy, bo z tego co kojarzę, gervinho najlepiej opłacony u nas, co najmniej 1,5 mln ma. A darmian drugi, ponad 1 milion. Więc te 0,8-1 mln dla caprariego uważam, że byłoby do przelkniecia gdyby pozbyć się tych dwóch zawodników jednocześnie.
Szarak 13 sierpnia 2020; 11:56
Placowo *
1913 13 sierpnia 2020; 12:39
Dla mnie w ogóle takie odmładzanie kadry jak przedstawiło NI w naszej sytuacji to trochę jak rzucenie się z motyką na słońce. Raz że na to trzeba mieć dużo czasu i dużo kasy. Dwa że nie mamy realnie nawet pół młodego piłkarzy który faktycznie mógłby stanowić o jakiejś naszej sile. Wszystkie drużyny które stawiają sobie jakiś cel i chcą się utrzymać , ale mają mało kasy to rzucają się raczej na emerytów którzy jednak mogą zapewnić realną jakosc w grze. Tym bardziej w Serie A . A jak wiadomo młodzi piłkarze są bardzo w cenie i mało kto chce ich oddać za darmo. Swoich w primaverze narazie jeszcze nie mamy. Przykład Karamoha pokazał że nie dość że sporo za niego przepłaciliśmy i kosztował kilkanaście mln euro, to jeszcze przychodził jako niewiadoma i Inter dość łatwo się go pozbył. I nadal jego przydatność i potencjał pozostaje niewiadomą. Taki Caprari wiadomo już jak gra no ale że jest starszy to te 9 baniek się wydaje bardzo dużo... Trochę błędów popelniamy jak dla mnie i albo walczyk o utrzymanie o jak najlepszy wynik sportowy, albo odmładzamy kadrę po kosztach i może się okazać że finalnie braknie nam na boisku po prostu umiejętności. Żebyśmy po 2 w miarę dobrych sezonach w Serie A nie wylali dziecka z kąpielą..
1913 13 sierpnia 2020; 13:35
Defacto poza Karamoh to my nie mamy młodzików którzy chociaż dyskretnie byliby przymierzani do 1 składu , do meczowej 18. DAversa nawet jak nie miał kim grać to wolał obrońcę dać na atak niż dać szansę juniorom. Ale to już zaniedbania z poprzednich lat i pokłosie naszego upadku. I żeby to zmienić to potrzeba wielu lat, i spokoju żeby nie byli rzucani od razu na głęboką wodę.
odys 13 sierpnia 2020; 16:26
Paradoksalnie przyczyną takiego stanu rzeczy jest...sukces który odnieśliśmy, bo najzwyczajniej w świecie nie mieliśmy czasu na to, żeby tą wymianę pokoleniową przeprowadzić bo rok w rok musieliśmy dostosowywać zespół do nowych warunków. Pierwotnie sam awans z Serie B do Serie A rozpisany był na 3 lata i to właśnie wtedy miałą zostać przeprowadzona spokojna kadrowa rewolucja. Tak się stąło że awansowaliśmy "od strzała" i rewolucje szlag trafił i trzeba było zespół nawet " postarzeć " by myśleć o utrzymaniu w Serie A. W zeszłym roku sytuacja miała się podobnie, aczkolwiek i tak postawiliśmy chociaż na to, żeby mieć jakiś swoich piłkarzy stąd wykupy Sepe, Inglese, Grassiego, Karamoh etc. Nieco udało się też tą średnią wieku obniżyć, bo zamiast ostatniego miejsca pod tym względem mamy trzecie od końca. A sama rewolucja nas nie ominie, a z racji tego, że nie było wcześniej ku temu sposobności (albo była ale byliśmy zajęci kolejnymi awansami) to trzeba to zrobić teraz, a jak nie teraz to za rok. Na pewno od tego nie uciekniemy nie ma szans, No chyba że chcemy wrócić do bycia klubem, który tylko piłkarzy wypożycza i ogrywa dla tych silniejszych,a też to w sumie jakaś opcja.


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.