FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 16 niedziela, 19 września 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Pordenone0
Parma 4
Stadio Guido Teghil ; 12.09.2021; 20:30

Następny mecz

Serie B
Parma -
Cremonese-
Stadio Ennio Tardini; 19.09.2021; 20:30

Video

Pordenone 0:4 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Robimy to o.co prosi nas trener, adaptacja do nowych warunków i taktyki była trudna, ale z meczu na mecz jest lepiej. Naszym celem jest awans i będziemy do niego konsekwentnie dążyć." - Stanko Juric

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5572 dni.
Napisaliśmy 16578 newsów

Mamy 284 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 16 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Pordenone vs Parma: Po prostu wygrać

autor: odys; 10.09.2021 ; 13:42;

Serie B powraca do gry. Przed Parmą teoretycznie jeden z łatwiejszych meczów, bowiem w niedzielę na Stadio Guido Teghil, Crociati zmierzą się z Pordenone. Może się to jednak okazać meczem pułapką.

W zeszłym sezonie Pordenone, rzutem na taśmę obroniło się przed spadkiem do Serie C i przed startem obecnej kampanii klub ten wymieniany był w roli głównych kanydatów do degradacji. Początek sezonu zdaje się to w pełni potwierdzać, bowiem trzy pierwsze, oficjalne mecz, to dla Pordenone trzy dotkliwe porażki - w pucharze 3:1 ze Spezią, i w lidze z Perugią 1:0 oraz ze SPAL 5:0.

Prawdziwy pogrom jakiego Pordenone doznało w meczu, w Ferrarze, miał też inne daleko idące konsekwencje, bowiem po tym właśnie spotkaniu władze klubu zdecydowały się przeprowadzić roszadę na stanowisku trenera, gdzie Massimo Paciego zastąpił Massimo Rastelli - niezwykle doświadczony szkoleniowiec cieszący się doskonałą renomą, zwłaszcza na poziomie Serie B.

Jeśli chodzi zaś o sam skład, to w Pordenone próżno jest szukać wielkich i głośnych nazwisk. Kadra Nerroverdich stanowi mieszankę piłkarzy z pogranicza Serie B i Serie C, zaś za zdecydowanie najgłośniejsze nazwisko należałoby uznać postać, byłego piłkarza Crociatich - Amato Cicirettiego.

Parma znajduje się obecnie na zupełnie innym biegunie niż Pordenone i walczy o z goła odmienne cele. Po mercato, które przez ekspertów zostało ocenione bardzo pozytywnie, Crociati dysponują jedna z najsilniejszych kadr w lidze i są głównym faworytem do awansu. Wprawdzie w samej grze wciąż zdarzają się mniejsze lub większe mankamenty, jednak przy okazji ostatniej konfrontacji z Benevento, ekipa Mareski pokazała siłę, charakter i determinację, wyrywając 3 punkty w ostatniej akcji spotkania, a tego typu zwycięstwa na pewno pozwalają cementować zespół.

Sytuacja kadrowa w ekipie Mareski wciąż jest daleka od ideału. Do meczu z Pordenone, Parma przystąpi prawdopodobnie osłabiona brakiem Bernabe, Cmary oraz Osorio. Ciężko stwierdzić także w jakiej formie fizycznej, będą piłkarze powracający z reprezentacji jak Man czy Sohm. Wielkim pozytywem jest za to powrót do pełnej sprawności Mihaili, który już w meczu z Benevento pokazał jak ważnym jest piłkarzem.

W temacie zestawienia składu, możemy spodziewać się wielu zmian względem tego co zobaczyliśmy przeciwko Benevento. Bardzo możliwe, że kompletnie przemeblowana zostanie defensywa gdzie do gry, obok Cobbaouta, awizowani są trzej nowi piłkarze - Del Prato, Coulibaly oraz Danilo. Pewne zmiany mogą dotknąć też skrzydła, gdzie od pierwszej minuty awizowany jest, wspominany Mihaila.

Dotychczasowa historia spotkań Parmy z Pordenone nie jest specjalnie pokaźna, bowiem zespoły te grały ze sobą tylko trzykrotnie. Wszystkie te mecze sięgają pamiętnego sezonie 2016/2017 i były niezwykle zaciętymi bojami. Ich bilans to zaś 2 zwycięstwa Parmy i remis. Jeśli chodzi zaś o mecz rozgrywany na terenie Pordenone, to miał on miejsce 19 września, kiedy to Crociati, mimo tego, żę przegrywali już 2:0, ostatecznie dzięki hattrickowi Noccioliniego i trafieniu Calaio wygrali 4:2.

Zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania będzie Parma. Crociati to nie tylko zdecydowanie silniejsza drużyna, patrząc pod kątem czysto kadrowym, ale również ekipa, która zdecydowanie lepiej weszła w sezon. Wydaje się, że Maresca i jego podopieczni mają po stronie wszystkie atuty, jednak z góry na pewno nie można skreślać Pordenone, zwłaszcza, że w obliczu niespodziewanej zmiany trenera drużyna ta stanowi swojego rodzaju niewiadomą, a kto wie czy "efekt nowej miotły", nie sprawi, że piłkarze gospodarzy wzniosą się na jakieś wyżyny swoich możliwości. Mimo wszystko zwycięstwo wydaję się tu być dla Parmy obowiązkiem.

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.