FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 18 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 18 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Pomeczowe wypowiedzi

autor: odys; 01.12.2021 ; 22:02;

Po meczu z Brescią, na konferencji prasowej, pojawili się trener Beppe Iachini oraz Felix Correia i Danilo, którzy opowiedzieli jak wyglądało spotkanie z ich perspektywy.

Iachini: "Chciałbym rozegrać ten mecz jeszcze raz i rozpocząć go z taką drużyną jaką widziałem w drugiej połowie - agresywną, charakterną i szybko skracającą pole gry. Nie mieliśmy wiele czasu na przygotowanie tego spotkania, gdyż po meczu z Como, odbyliśmy ledwie jeden regularny trening. W pierwszej połowie było to dobitnie widać, gdyż wyglądaliśmy po prostu jak zespół nieprzygotowany. Byliśmy przestraszeni i nie potrafiliśmy wyprowadzić zbyt wielu akcji. Mocno kulał aspekt zarządzania piłką. W drugich 45 minutach byliśmy już przynajmniej drużyną, a nie zbiorem 11 zawodników. Nastawienie jakie widziałem po przerwie było tym, które chce cały czas oglądać. Oczywiście wciąż pojawiały się błędy w zakresie kreacji akcji, jednak byliśmy chociaż w stanie sprawiać Bresci jakiekolwiek problemy. Nie jest też tak, że Brescia zwyciężyła dlatego, że okazała się lepsza piłkarsko, tak właściwie to my za sprawą niewymuszonych błędów czy braku koncentracji, oddaliśmy jej to zwycięstwo. Powtórzę jednak jeszcze raz, druga połowa dzisiejszego spotkania musi być dla nas punktem wyjścia. Zapominamy więc o tej porażce i bierzemy się do pracy. Zabrakło determinacji? Nie, przegraliśmy ten mecz za sprawą fatalnej pierwszej połowy, w której nie zrobiliśmy absolutnie nic. Nie ma jednak potrzeby, aby w tej chwili szerzej to analizować. Zrobimy to w trakcie treningów, a jak widzieliście dzisiaj, czeka nas ogrom pracy. Busi, Schiattarella i Man? Miałem mocno ograniczone pole manewru, zdecydowałem się postawić na piłkarzy i ustawienie, które w obecnych okolicznościach kadrowych wydawało mi się najlepsze. Nie wszystkie wybory okazały się jednak trafne, ale nie uważam, żeby wypowiadanie się o personaliach miało tu cokolwiek zmoienić."

Correia: "W ostatnich dwóch meczach w końcu otrzymałem trochę więcej szans, co jest dla mnie pozytywne. Najważniejsza jest jednak drużyna, a w związku z ostatnimi wynikami na pewno nie mogę być zadowolony. Musimy przemyśleć swoją postawę i jak najszybciej wrócić do mistrzostw. Czego brakuje Parmie? Jesteśmy silnym zespołem, jednak musimy bardziej przykładać się do pracy, zarówno na treningach jak i na boisku. Jestem przekonany, że wyniki wkrótce przyjdą. Iachini? To dobry trener. Na razie miałem okazję popracować z nim jedynie tydzień i nie mogę więcej powiedzieć. Docelowa pozycja? Mogę grać jako skrzydłowy, wahadłowy, a nawet boczny obrońca. Jeśli trener każe mi zagrać na środku obrony też się dostosuje. Jeśli chodzi zaś o moją ulubioną pozycję to powiedziałbym, że skrzydłowy. Awans? Nie będzie to łatwe, ale wszystko wciąż jest możliwe."

Danilo: "Popełniliśmy zbyt wiele błędów technicznych i zbyt lekko podeszliśmy do tego spotkania. Z tego wynikały nasze problemy i ostateczna porażka. Skąd ten stan rzeczy? Nie jesteśmy jeszcze drużyna, a do tego mamy teraz nowego trenera, którego wciąż musimy poznać, aby zrozumieć jego pomysł na grę. Sam fakt zmiany szkoleniowca, dla nas jako piłkarzy to jasny dowód na to, ze zawiedliśmy. Teraz przybył do nas szkoleniowiec który wiele wygrał, jednak minie trochę czasu, nim nasza gra zacznie wyglądać tak jak tego oczkuje. Musimy z meczu na mecz stawać się lepsi, myśleć o pracy i o postępach. Tylko w ten sposób staniemy się prawdziwym zespołem. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że są już pewne pozytywne oznaki, jednak wciąż nie potrafimy być zespołem przez pełne 90 minut."

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.