FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 16 wtorek, 24 maja 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Crotone0
Parma 1
Stadio Enzo Scida; 06.05.2022; 18:15

Następny mecz

Video

Crotone 0:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Sezon w wykonaniu Parmy był porażką. Klub potrzebuje świeżego startu wykorzystując popełnione błędy jako cenną lekcję. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy spoczywa nie tylko na trenerze i zawodnikach, ale także na kierownictwie. Wszyscy są odpowiedzialni za to co się wydarzyło." - Pietro Carmignani

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5819 dni.
Napisaliśmy 18090 newsów

Mamy 287 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 15 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Podwójnie interesująca walka o utrzymanie w Serie A, z perspektywy Parmy

autor: odys; 13.05.2022 ; 13:49;

W Serie A jeszcze nic nie jest do końca jasna i wciąż trwa walka, zarówno o Scudetto, jak i utrzymanie. Z punktu widzenia Parmy, szczególnie ta druga rywalizacja, jest szczególnie, a właściwie podwójnie interesująca.

Patrząc realnie, w walkę o utrzymanie w Serie A zaangażowane są obecnie trzy zespoły - Salernitana, Cagliari oraz Genoa (oczywiście teoretycznie szanse na utrzymanie wciąż ma też Venezia, tak samo jak spaść mogą jeszcze Spezia i Sampdoria, jednak te hipotezy są bardzo mało prawdopodobne). Co istotne, dla Parmy wynik tej rywalizacji jest ważny, nie tylko dlatego, że (prawdopodobnie) z dwoma z tych klubów przyjdzie jej zmierzyć się w przyszłych rozgrywkach Serie B, ale również z innej przyczyny. Otóż w każdym z tych klubów, występuje wypożyczony piłkarz Crociatich, posiadający w umowie klauzulę obowiązkowego wykupu, w przypadku utrzymania się w lidze.

W przypadku Salernitany jest to Luigi Sepe, którego ewentualny, obowiązkowy wykup ustalono na poziomie 5 mln euro, w Genoi jest to Hernani, z wykupem oscylującym wokół 6 mln euro, zaś w Cagliari taką samą sytuację ma Alberto Grassi (co więcej on w klauzuli obowiązkowego wykupu, miał też warunek dotyczący indywidualnych występów, który już spełnił), którego wyceniono na 5 mln euro.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.