FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 24 czwartek, 2 grudnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Brescia1
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Następny mecz

Serie B
Ascoli-
Parma -
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 24 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Piazzi: "Obecnie włoskie dzieci traktują piłkę marginalnie"

autor: odys; 23.11.2021 ; 17:33;

Luca Piazzi - szef sektora młodzieżowego Parmy, udzielił bardzo ciekawego wywiadu dla Radio TMW, w którym odniósł się między innymi do problemów trapiących włoski system szkolenia.

 

Jakie są cele sektora młodzieżowego Parmy?

Chcemy stale i konsekwentnie niwelować różnicę między nami, a najsilniejszymi włoskimi akademiami. Działamy według jasno sprecyzowanych planów i ustaleń, często aktualizujemy też nasze metody działania, tak by lepiej dopasować się do obowiązujących trendów. W ostatnich kilkunastu miesiącach, znacząco zwiększyliśmy też znaczenie naszego skautingu zagranicznego, co było jedną z próśb prezydenta Krause, który chciałby aby klub stał się bardziej międzynarodowy.

 

W ostatnim czasie liczba włoskich talentów, pochodzących z rodzimych sektorów młodzieżowych znacząco spadła.

To prawda, w ostatnim czasie objawia się znacznie mniej włoskich perełek niż jeszcze kilka lat temu. Wynika to jednak nie tyle ze zmian metodyki pracy, czy większej globalizacji, a zmian społecznych. Nie żyjemy już w czasach pokolenia włoskich dzieciaków, które każdą wolną chwilę spędzały na boisku, piłka dla młodych ludzi staje się jedną z pobocznych aktywności, a to, z kolei blokuje start kriery wielu potencjalnych nowych piłkarzy. Pod koniec lat 90, odsetek dzieci, które grały w piłkę w klubach wynosił blisko 90%, teraz ta liczba nie przekracza nawet 30%.

 

Czy da się jakoś tej sytuacji zaradzić?

W tej chwili rozwiązaniem wydaję się zrobienie tego, na co już wcześniej zdecydowały się inne kraje takie jak na przykład Stany Zjednoczone, czyli umieścić sport w pakiecie treningowym. Nie możemy tu mówić tylko i wyłącznie o interwencji klubów i ich odpowiedzialności, gdyż problem ten dotyczy całego kraju i potrzeba tu scentralizowanych działań i inicjatywy wychodzącej z Ministerstwa Eduacji.

 

Jak może wyglądać właściwa ścieżka dla młodego włoskiego piłkarza?

Nie ma co ukrywać, że dla naszych młodych piłkarzy, ścieżka kariery jest dość chaotyczna. Brakuje im gwarancji i odpowiednich warunków. Bardzo często spotykanym scenariuszem jest ten wedle którego, zawodnik opuszczający Primaverę wędruje do Serie C, na którą nie jest w pełni gotowy w wyniku czego traci rok, a to dopiero początek jego problemów.

 

A czy ten problem da się jakoś rozwiązać?

Rozwiązanie mogłoby być stworzenie drużyny rezerw. Nie mówię tu nawet o tym, by taki zespół występował w Serie C jak obecnie Juventus U-23, jednak na przykład w Serie D. Taki zabieg znacząco ułatwiłby młodym graczom wejście do dorosłej piłki.

 

O ile trudniej jest być skautem dla sektora młodzieżowego niż pierwszej drużyny?

To bardziej złożona praca, ponieważ będąc skautem w sektorze młodzieżowym, siłą rzeczy, masz do obejrzenia więcej drużyn, w różnych grupach wiekowych. Musisz monitorować wszystko, począwszy od lokalnych mistrzostwa juniorów, zaczynając od grup poniżej 8 roku życia, kończąc na krajowych mistrzostwach U-15 i U-16. Jeśli chodzi o grupę począwszy od U-17, musisz mieć też dodatkowe rozeznanie na szczeblu europejskim. Krótko mówiąc ta praca znacząco różni się od skautingu dla pierwszego zespołu.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.