FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 17 piątek, 18 sierpnia 2017

Panel logowania

Ostatni mecz

Sparingi
Parma 0
Fiorentina0
Stadio dei Pini; 13.08.2017; 18:00

Następny mecz

Sparingi
Parma -
Empoli-
Stadio Ennio Tardini; 18.08.2017; 20:30

Video

Bari 2:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Procentowe określenie stanu naszego przygotowania do sezonu jest trudne do wykonania. To kwestia zbyt dynamiczna by móc to w ten sposób ocenić. Mogę powiedzieć tyle, że wszystko jest zgodne z przyjętymi przez nas harmonogramami i na pewno będziemy gotowi na ligę." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Partnerzy

Parma Club Grecia

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4079 dni.
Napisaliśmy 7162 newsów

Mamy 251 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 16 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Piazzi: "Dla Parmy zrezygnowałem z ofert Juvntusu i Interu"

autor: odys; 12.08.2017 ; 15:14;

Nowy szef sektora młodzieżowego Parmy - Luca Piazzi w rozmowie z Teleducato, wypowiedział się na temat swojego przyjścia do zespołu Gialloblu, twierdząc iż odrzucił dla niego propozycje ze strony Interu i Juventusu.

"Pochodzę z małego miasteczka Cavalese, gdzie piłka nożna nie jest wiodącym sportem, królują tam raczej narty, dlatego też moje początki z Calcio były bardzo trudne, jednak od najmłodszych lat miałem w sobie pasję do futbolu, która pozwoliła mi na to by znaleźć się tu gdzie jestem teraz. Jako młody chłopiec trenowałem i grałem w zespołach z niższych lig, potem postanowiłem zostać managerem. Przez 10 lat pracowałem w Mezzocoronie, a następnie przez osiem lat w Sudtirol, gdzie z uwagi na to, iż był to mały klub zajmowałem się zarówno pierwszym zespołem jak i sektorem młodzieżowym. Odpowiadałem za organizację praktycznie całego klubu, dobierałem personel techniczny, dbałem o to by metodologia wykładana w młodzieżowych zespołach była na odpowiednim poziomie. Mimo iż było to wielkie wyzwanie to zawsze sprawiało mi to olbrzymią przyjemność, a do swojej pracy podchodziłem z niesłabnącą pasją. Moje starania zostały dostrzeżone przez wielkie klubu. W ciągu ostatnich miesięcy kontaktowały się ze mną Inter, Juventus oraz Parma. Ostatecznie zdecydowałem się na wybór propozycji Gialloblu, gdyż czułem, że jest to dla mnie szansa na osobisty rozwój. Byłem tez przekonany co do tego, że w tym klubie będę miał większą swobodę do wdrażania i realizacji autorskich pomysłów. Na mój wybór wpływ miała też znajomość z dyrektorem sportowym Daniele Faggiano, który bardzo zachwalał mi ten klub. W między czasie wówczas moje Sudtirol pokonało Parmę na Tardini i myślałem, że angaż mam z głowy (śmiech), na szczęście jednak wszystko potoczyło się po mojej myśli. Przybywając do Parmy spotkałem naprawdę imponujący i ambitny projekt. Klub ten w dwa lata podniósł się z kolan, awansował z Serie D do Serie B i na tym jego ambicje się nie kończą. Przed przyjściem do klubu odczuwałem pewien niepokój, związany z tym że nie będę w stanie poradzić sobie w zespole który tak wiele znaczy dla historii włoskiego futbolu. Moje wszelkie obawy błyskawicznie zostały jednak rozwiane, a Parma od samego początku obdarzyła mnie moim zaufaniem i dała mi praktycznie wolną rękę w realizacji swoich założeń. Teraz wszystko jest na dobre drodze i w pełni mogę koncentrować się na swojej pracy. Jestem jednak takim człowiekiem, który nigdy nie jest do końca zadowolony, nie skupiam się długo na pozytywach, wyławiam negatywy i dążę do ich poprawy."

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Copyright 2006-2017 by FCParma.com.pl