Osób przebywających na stronie: 9 piątek, 22 czerwca 2018

"Mimo zmiany realiów, w których się teraz obracamy, nasze intencje wciąż pozostają te same - chcemy aby kibice zawsze byli w centrum naszego projektu." - Luca Carra

Mamy 264 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 9 gości.

Pescara 1:4 Parma: Gradne Gialloblu!

autor: odys; 10.03.2018 ; 17:25;

Taką Parmę chce się oglądać! Gialloblu nie pozostawili Pescarze żadnych i pewnie oraz zasłużenie wygrali na Stadio Adriatico 1:4.

W spotkanie Parma weszła z pewnymi problemami, bowiem to gospodarze jako pierwsi stworzyli sobie dogodną sytuację do zdobycia gola. W 7 minucie potężne uderzenie zza pola karnego oddał Brugman, a piłka w naprawdę niewielkiej odległości minęła bramkę Frattaliego. Od tego czasu z minuty na minutę, Parma wyglądała coraz lepiej i zaczęła przejmować kontrolę nad grą. W 10 minucie podopieczni D'Aversy wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca. Po wyrzucie z autu, w pole karne Pescary, Scavone przedłużył lot piłki do Baraye, a ten z linii końcowej dograł na 2 metr do Calaio, któremu nie pozostało nic innego jak tylko wpakować futbolówkę do siatki. Dla L'Arciere był to 100 gol na poziomie Serie B, co celebrował specjalnie przygotowaną koszulką. Na tę bramkę Pescar mogła odpowiedzieć po 3 minutach, kiedy to do rzutu wolnego przed bramką Parmy, podszedł Falco, jednak uderzył nad poprzeczką. W 15 minucie dobrą piłkę w pole karne gospodarzy, z lewej strony, posłał Gagliolo, jednak Insigne naciskany przez obrońcę, głową uderzył bardzo niecelnie. Podobnie stało się kilka chwil później, kiedy to Calaio miękko dograł w okolice 5 metra na wbiegającego Deziego, który pod presją defensora Pescary nie trafił w bramkę. W 23 minucie, Parma była dosłownie o centymetry od podwyższenia prowadzenia. Dezi idealnie dośrodkował z rzutu wolnego do Lucarelliego, którego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce. Przez następnych kilkanaście minut na boisku nie działo się wiele, Gialloblu spokojnie operowali piłką nie kwapiąc się do żadnych większych ataków, z kolei każda akcja Pescary dławiona była już w zarodku, stąd też na murawie trwał pewnego rodzaju impas. W samej końcówce pierwszej połowy ponownie dała o sobie znać Parma. Po ciekawie rozwiązanym rzucie wolnym Baraye dośrodkował w pole karne, na głowę Scavone, który uderzył w dobrze ustawionego bramkarza. Była to ostatnia godna uwagi akcja w pierwszej części gry.

W pierwszych 15 minutach po zmianie stron, na boisku nie działo się kompletnie nic, tak więc kibicie którzy spóźnili się na gwizdek początkowy niewiele stracili. W 60 minucie Parma ponownie była bliska drugiego gola. Iacoponi odebrał piłkę na środku boiska, podłączył się do akcji i idealnym prostopadłym podaniem uruchomił Insigne, a ten mając trochę miejsca na 15 metrze zdecydował się na techniczny strzał, który w niewielkiej odległości minął poprzeczkę. Osiem minut później byliśmy świadkami przełomowej akcji dla losów spotkania. Pescara, na jeden kontakt pograła w polu karnym Parmy, w wyniku czego do pozycji strzałowej doszedł Brugman, który jednak został zastopowany przez Frattaliego, piłkę przejęli Gialloblu, a konkretnie Baraye, który popędził lewym skrzydłem, minął rywala i obsłużył Ceravolo. Ten mając przed sobą tylko bramkarza nie mógł się pomylić i pewnie wykończył całą sytuację. Warto wspomnieć, iż dla Ceravolo był to w zasadzie pierwszy kontakt z piłką bowiem na murawie pojawił się kilkanaście sekund wcześniej. Pescara ledwo co zdążyła otrząsnąć się po tym ciosie, a już po chwili otrzymała kolejny. W 71 minucie po kolejnym błyskawicznym kontrataku Parmy, piłka trafiła w pole karne do Ceravolo, który "z kroku" uderzył na bramkę, golkiper zdołał sparować uderzenie, jednak futbolówka trafiła wprost pod nogi Gagliolo, który dokonał finalizacji. W tym momencie stało się jasne, że losy spotkania są przesądzone. Parma mając trzy bramkową zaliczkę, rozluźniła nieco szeregi, czego efektem był honorowy gol dla gospodarzy w 79 minucie. W kotłowaninie w "16" Gialloblu, największym sprytem wykazał się Bunino, który przejął piłkę i precyzyjnym strzałem ulokował ją w bramce. Stracony gol mocno rozzłościł Parmę, która natychmiast ruszyła do dalszych ataków. Na 8 minut przed końcem meczu, Gialloblu przeprowadzili najładniejszą akcję meczu i ustalili wynik na 1:4. Dezi otrzymawszy piłkę w polu karny, od Baraye, zagrał do Insigne, ten na jeden kontakt odegrał, Dezi znalazł się przy linii końcowej, skąd przytomnie wycofał na 5 metr do niepilnowanego Scavone, który głową wykonał wyrok. W ostatniej minucie gry Pescara mogła jeszcze zmniejszyć straty, a to za sprawą potężnego strzału Cappelluzzo, który sprawił wielkie problemy Frattaliemy, jednak ostatecznie golkiper Gialloblu dał radę skutecznie interweniować. Krótko po tej akcji, sędzia zakończył zawody.

Parma wygrała w pełni zasłużenie. Był to naprawdę bardzo dobry mecz w wykonaniu podopiecznych D'Aversy, którzy grali w sposób mądry i przemyślany, a do tego górowali nad rywalami zaangażowaniem i determinacją. Być może trochę szkoda głupio straconego i niepotrzebnego gola, ale koniec końców jest to tylko drobna niedogodność, która nie powinna wypłynąć na całościowy odbiór tego meczu.

Bramki: Bunino 79 min.; Calaio 10 min., Ceravolo 69 min., Gagliolo 72 min., Scavone 82 min.

Żółte kartki: Valzania, Perrotta (Pe); Gazzola, Baraye, Scavone (Pa)

PESCARA (4-2-3-1): Fiorillo; Crescenzi, Perrotta, Coda, Mazzotta; Valzania, Brugman; Yamga (69' Capone), Falco (60' Bunino), Mancuso; Pettinari (88' Cappelluzzo).

PARMA (4-3-3): Frattali; Gazzola, Iacoponi, Lucarelli (76' Di Cesare), Gagliolo; Dezi, Munari, Scavone; Insigne (85' Frediani), Calaiò (68' Ceravolo), Baraye.