FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 14 czwartek, 2 grudnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Brescia1
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Następny mecz

Serie B
Ascoli-
Parma -
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 14 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Parma zmienia kurs i stawia na pragmatyzm

autor: odys; 24.11.2021 ; 00:22;

(ParmaLive.com - Niccolo Pasta) - Po trzynastu ligowych kolejkach Parma mówi dość. Zwolniony Enzo Maresca płaci nie tylko za swoje błędy, ale i błędy popełnione z kierownictwem i piłkarzami włącznie.

Szkoleniowiec nie był w stanie przenieść swojego ambitnego założenia o grze zespołu, na boisku, a sama drużyna nie była w stanie poradzić sobie z presją oczekiwań i wyników. Słowa Mareski, na konferencji prasowej, po kiepskim remisie z Cosenzą, były bardzo symboliczne: "Nie wiem dlaczego drużyna raz gra w ten, a potem inny sposób." lub "Czuliśmy zbyt dużą presję, aby wygrać z Cosenzą.". Zespół, który został stworzony po to by razu wygrywać (gdyż taka jest właśnie prawda), nie mógł sobie dłużej na coś takiego pozwolić.

Dlatego też Parma niechętnie podjęła decyzję o rozstaniu się z Enzo Marescą, który być może już zrozumiał, że nie jest jeszcze gotowy na taki etap w swojej karierze. Był to szkoleniowiec inteligentny oraz elokwentny z ciekawymi pomysłami, których jednak w odpowiedni sposób nie potrafił przekazać zespołowi. Gdy jego pierwotne założenia zawiodły, próbował się dostosować zmieniając taktykę na 3-5-2, co przyniosło jedynie doraźny efekt w postaci dwóch tryumfów na Cittadellą i Vicenzą, jednak w dłuższej perspektywie nic się nie zmieniło i ta przygoda po prostu nie mogła się zakończyć w inny sposób.

Tym samym Parma i Maresca ruszają każdy w swoją stronę. Crociati w końcu zdecydowali się na ten trudny i radykalny krok i poczynili go na drodze totalnego zaprzeczenia, swoim początkowym założeniom. Koniec końców styl i efektowność okazały się mniej ważne niż wygrana. Wygrana w rozumieniu oczywiście awansu, i Parma sięga po kogoś kto wie jak wygrywać - Giuseppe Iachiniego.

Ten szkoleniowiec w przeszłości awansował do Serie A z czterema różnymi zespołami, zaś jego ostatnim trenerskim doświadczeniem była Fiorentina, w której obiektywnie rzecz biorąc osiągał dobre wyniki, zwłaszcza jeśli odniesiemy je do naprawdę trudnego czasu, jaki przeżywał wówczas ten klub.

Iachini to przede wszystkim wielki pragmatyzm i pewność. Stawiając na niego Parma wie co bierze. A bierze człowieka, pracy który zna kategorię i nie jedno w futbolu widział. Człowieka, który jest w stanie postawić na nogi zespół i odmienić mistrzostwa, które nie są jeszcze definitywnie przegrane.

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.