FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 38 poniedziałek, 17 czerwca 2019

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Roma2
Parma 1
Stadio Olimpico; 26.05.2019; 20:30

Następny mecz

Video

Roma 2:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności uważam, że osiągnęliśmy coś wielkiego. Teraz jednak to już przeszłość, trzeba patrzeć w przód na nowe rozgrywki, w których celem nadrzędnym powinien być dalszy progres oraz rozwój zespołu." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Nowości i aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4747 dni.
Napisaliśmy 11628 newsów

Mamy 272 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 38 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Parma zatrzymuje piłkarzy najkrócej w Europie

autor: odys; 12.10.2018 ; 11:41;

Tygodnik CIES Football Observatory na swoich łamach opublikował ciekawą, aczkolwiek nie do końca pozytywną informację dotyczącą Parmy.

Otóż biorąc pod uwagę wszystkie kluby z pięciu najsilniejszych lig w Europie (włoskiej, angielskiej, hiszpańskiej, niemieckiej i francuskiej), Parma jest drużyną która najgorzej radzi sobie z utrzymywaniem u siebie piłkarzy. Statystyczny zawodnik reprezentuje barwy Gialloblu ledwie przez 8 miesięcy. O miesiąc dłużej gracza są w stanie utrzymać Frosinone oraz Caen, zaś ostatnią piątkę pod tym względem zamykają Bologna oraz Genoa, ze średnią na poziomie 11 miesięcy. Zestawieniu przewodzi zaś Real, który swoich piłkarzy utrzymuje średnio przez 5 lat i 10 miesięcy, druga jest Barcelona z wynikiem 5 lat i 4 miesięcy, zaś trzeci Bayern, któremu udaje się to przez 5 lat i 3 miesiące.

Na negatywny wynik Parmy należy jednak patrzyć ze sporym dystansem, gdyż w dużej mierze jest on spowodowany sytuacją klubu w ostatnich 3 latach. Potrójny awans, z Serie D do Serie A, będący udziałem Crociatich był przedsięwzięciem bez precedensu, a co za tym idzie wymagał wielu zmian, poświęceń, a także dużej rotacji piłkarzami i ciągłego dostosowywania zespołu do nowych ligowych realiów.

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.