FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 19 środa, 17 października 2018

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Genoa1
Parma 3
Stadio Luigi Ferraris; 07.10.2018; 12:30

Następny mecz

Serie A
Parma -
Lazio-
Stadio Ennio Tardini; 21.10.2018; 15:00

Video

Genoa 1:3 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Przed procesem powiedziałem swojemu prawnikowi, że przede wszystkim liczy się Parma. Aby ją chronić byłem gotowy poddać się karze nawet za coś czego nie zrobiłem." - Emanuele Calaio

Shoutbox

Partnerzy

odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4504 dni.
Napisaliśmy 10083 newsów

Mamy 270 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 19 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Parma zatrzymuje piłkarzy najkrócej w Europie

autor: odys; 12.10.2018 ; 11:41;

Tygodnik CIES Football Observatory na swoich łamach opublikował ciekawą, aczkolwiek nie do końca pozytywną informację dotyczącą Parmy.

Otóż biorąc pod uwagę wszystkie kluby z pięciu najsilniejszych lig w Europie (włoskiej, angielskiej, hiszpańskiej, niemieckiej i francuskiej), Parma jest drużyną która najgorzej radzi sobie z utrzymywaniem u siebie piłkarzy. Statystyczny zawodnik reprezentuje barwy Gialloblu ledwie przez 8 miesięcy. O miesiąc dłużej gracza są w stanie utrzymać Frosinone oraz Caen, zaś ostatnią piątkę pod tym względem zamykają Bologna oraz Genoa, ze średnią na poziomie 11 miesięcy. Zestawieniu przewodzi zaś Real, który swoich piłkarzy utrzymuje średnio przez 5 lat i 10 miesięcy, druga jest Barcelona z wynikiem 5 lat i 4 miesięcy, zaś trzeci Bayern, któremu udaje się to przez 5 lat i 3 miesiące.

Na negatywny wynik Parmy należy jednak patrzyć ze sporym dystansem, gdyż w dużej mierze jest on spowodowany sytuacją klubu w ostatnich 3 latach. Potrójny awans, z Serie D do Serie A, będący udziałem Crociatich był przedsięwzięciem bez precedensu, a co za tym idzie wymagał wielu zmian, poświęceń, a także dużej rotacji piłkarzami i ciągłego dostosowywania zespołu do nowych ligowych realiów.

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.