FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 26 czwartek, 17 stycznia 2019

Panel logowania

Ostatni mecz

Sparingi
Parma 5
Ravenna0
Stadio Ennio Tardini; 12.01.2019; 14:30

Następny mecz

Serie A
Udinese-
Parma -
Dacia Arena; 19.01.2019; 18:00

Video

Parma 0:2 Roma: Skrót

Cytat tygodnia

"Mercato? Klub dobrze wie czego nam potrzeba i jak interweniować na rynku. Pan Faggiano to wielki specjalista i jestem spokojny o jego działanie." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Nowości i aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4596 dni.
Napisaliśmy 10682 newsów

Mamy 271 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 25 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Parma wydała ponad 500 tys. euro na prowizje dla agentów

autor: odys; 17.04.2018 ; 13:29;

Wydatki jakie kluby ponoszą podczas okienek transferowych nie sprowadzają się tylko do kosztu karty zawodnika, czy też jego wynagrodzenia, spore znaczenie ma także prowizja dla agentów, którzy często mają decydujące znaczenie dla losów transakcji.

Włoski Związek Piłki Nożne - FIGC, opublikował wczoraj bardzo ciekawe zestawienia, w którym przedstawił wydatki poszczególnych klubów z Italii, właśnie na prowizje dla agentów piłkarzy, w 2017 roku.

Jeśli chodzi o Parmę, to ta podczas dwóch okienek transferowych w ubiegłym roku przeznaczyła na powyższy cel dokładnie 518650 euro. Podczas obu, branych pod rozwagę mercato, Gialloblu zakontraktowali wielu zawodników. W zimie do zespołów, wówczas występującego jeszcze w Lega Pro, przybyli: Frattali, Di Cesare, Iacoponi, Munari, Scaglia, Scozzarella, Edera, Bassi oraz Sinigaglia, z kolei w lecie: Nardi, Gagliolo, Barilla, Di Gaudio, Dezi, Ceravolo i Insigne. Biorąc pod uwagę fakt, iż większość z tych zawodników w dalszym ciągu stanowi o sile zespołu, który walczy o awans do Serie A, należałoby stwierdzić iż Gialloblu dokonali uzasadnionego wydatku.

Jak wypada Parma na tle innych klubów Serie B? Można bezpiecznie stwierdzić, że wydatki Parmy, związane z prowizjami agentów, są wyokie jednak mieszczą się w pewnej normie. Warto wspomnieć, iż spośród czterech beniaminków drugiej ligi Gialloblu na ten cel wydali najwięcej bowiem Venezia wydała około 300 tys., Cremonese 150 tys. zaś Foggia 70 tys. Parma nie ma jednak nawet co stawać w szranki z zespołami, które spadły z Serie A, bowiem wydatki Empoli plasują się na poziomie 5 mln, Palermo 3,8 mln, a Pescara 1,6 mln. Porównywalnie z Gialloblu wypada za to Frosinone, które na agentów przeznaczyło nieco ponad 600 tys. euro.

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.