FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 17 niedziela, 17 grudnia 2017

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Cesena0
Stadio Ennio Tardini; 16.12.2017; 15:00

Następny mecz

Serie B
Bari-
Parma -
Stadio San Nicola; 21.12.2017; 20:30

Video

Parma 9:0 Cesena: Skrót

Cytat tygodnia

"Naprawdę zależało nam na wygranej i z punktu widzenia podejścia do gry nie mamy sobie nic do zarzucenia. Być może brakowało nam pomysłu na prowadzenia akcji, jednak grając przeciwko rywalowi, który broni się całą 11, konstruowanie każdego ataku jest rzeczą bardzo wymagającą. Wciąż mamy problemy z grą w spotkaniach, które są bardzo zamknięte, musimy nauczyć się radzić sobie z takimi sytuacjami." - Yves Baraye

Shoutbox

Partnerzy

Parma Club Grecia

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4200 dni.
Napisaliśmy 7962 newsów

Mamy 254 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 17 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Parma vs Pro Vercelli: Zmazać plamę po Carpi

autor: odys; 30.11.2017 ; 11:43;

Przed Parmą kolejna batalia o ligowe punkty. W sobotę na Stadio Tardini zjawi się siedmiokrotny mistrz Włoch - drużyna Pro Vercelli.

Aktualnie w tabeli oba zespoły dzieli, aż 15 pozycji co przekłada się na 9 punktów różnicy. Parma z dorobkiem 26 oczek zajmuje 3 miejsce, z kolei Pro Vercelli, które zgromadziło 17 punktów jest 18.

Przed rozpoczęciem sezonu Pro Vercelli wskazywane było jako jeden z kandydatów do spadku i póki co Bicciolani swoją formą zdaję się potwierdzać zdanie ekspertów. Jak do tej pory Pro Vercelli zanotowało 4 zwycięstwa 5 remisów i 7 porażek, w wyniku czego na chwilę obecną zajmuje ono miejsce w strefie play-out. Nie oznacza to, jednak iż ekipy  Gianluki Grassadonia nie stać na wielkie spotkania, bowiem w trwających rozgrywkach już dwukrotnie byli w stanie zdobywać w meczu 5 bramek, stało się to w wygrany 5:2 starciu z Ceseną oraz 5:1 z Periguą. Ponad to Pro Vercelli może pochwalić się zwycięstwem nad taką ekipą jak Empoli.

Z punktu widzenia indywidualności, Pro Vercelli jest drużyną, która mocno bazuje na zawodnikach wypożyczonych. Ważna rolę w zespole odgrywają chociażby wychowanek Napoli - Bifulco, Ghiglione z Genoi, czy Marcone z Trapani. Ponad to skład uzupełniają gracze doświadczeni, jak chociażby znany z występów w Torino - Vives czy też boczny obrońca Mammarella. Jeśli idzie zaś o najlepszego strzelca to w Pro Vercelli póki co ten tytuł jest dzielony pomiędzy 3 piłkarzy - Castigle, Firenze i More, który jak do tej pory zdobyli po cztery gole. W tym sezonie zespół Grassadonia, podobnie jak Parma, najczęściej występuje w ustawieniu 4-3-3.

Przejdźmy teraz do Parmy, która w ostatniej kolejce przerwała swoją pozytywną passę, dość niespodziewanie przegrywając na wyjeździe z Carpi. Był to dość dziwny mecz, w którym to Gialloblu byli stroną dominującą jednak niestety ponownie dały znać o sobie demony przeszłości. Ekipa D'Aversy straciła bowiem dwie bramki w ciągu pierwszych 10 minut i później nie była już w stanie odrobić strat. Tym samym Parma zaprzepaściła niepowtarzalną szansę by wskoczyć na fotel lidera.

Przed sobotnim meczem z Pro Vercelli niezbyt ciekawie przedstawia się sytuacja kadrowa Gialloblu, bowiem trener D'Aversa nie będzie mógł skorzystać z usług czwórki piłkarzy. Do wcześniej kontuzjowanych Calaio, Di Cesare i Ceravolo dołączył także Frattali.

Jeśli idzie o zestawienie składu to powinniśmy się spodziewać kilku roszad. Przede wszystkim między słupki wskoczy Nardi, który w meczu z Carpi pokazał się z bardzo pozytywnej strony. Pewnych zmian może też doczekać się linia pomocy gdzie do gry awizowani są Dezi oraz Scavone. Bez większych roszad powinien zostać za to atak i obrona.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na historię spotkań obu zespołów, która nie jest szczególnie zawiła, bowiem Parma i Pro Vercelli miały okazję rywalizować ze sobą tylko 4 razy. Bilans tych gier jest minimalnie na korzyść Gialloblu, którzy wygrali 2 razy przy jednym remisie i jednym zwycięstwie Pro Vercelli.

Podsumowując faworytem sobotniego meczu będzie Parma, która ma po swojej stronie większość atutów na czele z silniejszą kadrą oraz własnym boiskiem. Do tego wszystkiego ekipa D'Aversy będzie chciała zmyć plamę po ostatniej wpadce z Carpi. W żadnym wypadku nie można jednak lekceważyć Pro Vercelli, które mimo niskiej pozycji w tabeli już kilkukrotnie w tym sezonie pokazywało, że potrafi grać w piłkę. Wydję się jednak, że jeśli Gialloblu właściwie podejdą do tego spotkania i utrzymają odpowiedni poziom koncentracji powinni sięgnąć po 3 punkty.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.