FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 16 wtorek, 24 maja 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Crotone0
Parma 1
Stadio Enzo Scida; 06.05.2022; 18:15

Następny mecz

Video

Crotone 0:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Sezon w wykonaniu Parmy był porażką. Klub potrzebuje świeżego startu wykorzystując popełnione błędy jako cenną lekcję. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy spoczywa nie tylko na trenerze i zawodnikach, ale także na kierownictwie. Wszyscy są odpowiedzialni za to co się wydarzyło." - Pietro Carmignani

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5819 dni.
Napisaliśmy 18088 newsów

Mamy 287 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 16 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Parma vs Frosinone: Mecz o 6 punktów

autor: odys; 19.01.2022 ; 13:16;

Po blisko 40 dniach wymuszonej przerwy, wygląda na to, że Parma w końcu wróci do gry. Na Crociatich czeka jednak wyzwanie wielkiego kalibru, bowiem w piątek na Tardini zawita Frosinone.

W poprzedniej rundzie konfrontacja obu zespołów, na Stadio Benito Stirpe, zakończyła się podziałem punktów, po remisie 2:2.

Frosinone to zespół, który obecnie, co tu dużo mówić, jest w znakomitej formie. Podopieczni Fabio Gosso, w ostatnich 12 ligowych spotkaniach doznali tylko jednej porażki, zaś dwa ostatnie mecze zakończyły się ich pewnymi i wysokimi tryumfami. Warto tu przede wszystkim skupić się na spotkaniu, które miało miejsce w miniony weekend, bowiem był to pokaz siły w wykonaniu Ciociarich. Frosinone, bez żadnego problemu, ograło wówczas, aktualnego lidera Serie B - Pisę i to na jej terenie 3:1, co więcej uczciwie należy przyznać, iż dla gospodarzy był to najniższy wymiar kary.

Pod względem personalnym, ekipa z Lacjum na kolana nie powala, jednak w ostatecznym rozrachunku ważne jest to, że Grosso udało się stworzyć, z piłkarzy solidnych oraz przeciętnych, bardzo dobrze funkcjonujący zespół. Za lidera drużyny może w tej chwili uchodzić Charpentier, który ma na swoim koncie 8 trafień. Parma uwagę będzie musiała zwrócić także na Zerbiniego, który w dwóch ostatnich meczach ustrzelił po dublecie. Jeśli idzie zaś o zimowe transfery, to trzeba zauważyć, że Frosinone jest póki co bardzo pasywne na mercato, zaś jego szeregi zasilili jedynie dwaj obrońcy Barisic oraz Kalai. Z kolei jedynym ubytkiem jest rezerwowy bramkarz De Lucia, który odszedł do FeralpiSalo.

W przeciwieństwie do Frosinone, którym jak już ustaliliśmy można się zachwycać, forma Parmy to jedna wielka niewiadoma. Z uwagi na odwołanie meczu z Crotone, rozbrat Crociatich z meczami o punkty przedłużył się o tydzień, co może mieć dwojaki efekt. Z jednej strony, Beppe Iachini miał więcej czasu na lepsze poznanie zespołu oraz rozpracowanie rywala, jednak z drugiej, dłuższa przerwa od spotkań o punkty i późniejsze wejście w drugą rundę sezonu, może sprawić iż Crociati będą zespołem rozregulowanym na różnych płaszczyznach.

Na ten moment, jedynym oczywistym pozytywem, po stronie Crociatich, wydaje się być sytuacja kadrowa, bowiem na piątkowy mecz, Iachini będzie miał do dyspozycji wszystkich graczy, prócz kontuzjowanego Valentiego. W kadrze meczowej powinni też znaleźć się dwaj zawodnicy pozyskani na mercato - Costa oraz Cassata.

Z uwagi na długi rozbrat z ligowymi meczami, naprawdę ciężko jest powiedzieć jakim składem Parma wyjdzie na mecz z Frosinone. Można zakładać, iż docelowym systemem gry, w dalszym ciągu, będzie 3-4-1-2, zaś względnie pewni miejsca w składzie mogą być tacy gracze jak Buffon, Osorio, Vazquez, Inglese czy Rispoli, jednak co do obsady pozostałych pozycji można mieć większe lub mniejsze wątpliwości.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na historię spotkań obu zespołów, która nie jest jednak specjalnie bogata. W dotychczas rozegranych 8 meczach, Parma wygrał trzy razy, tyle samo razy padał remis, z kolei Frosinone górą było dwukrotnie. Korzystnie, z punktu widzenia Crociatich, wygląda też statystyka spotkań na Tardini, gdzie nigdy nie przegrali oni z Frosinone, notując dwa zwycięstwa i dwa remisy.

Ciężko jest jednoznacznie określić, czego możemy spodziewać się po piątkowym meczu. Tak jak już wspominaliśmy forma Parmy oraz skład w jakim może ona wystąpić to jedna wielka niewiadoma, do tego w obliczu ograniczenia w postaci obecności tylko 5 tys. kibiców na stadionie, atut własnego boiska traci tu na znaczeniu. Z drugiej strony Frosinone to drużyna będąca w znakomitej formie, która na Tardini zawita opromieniona efektownym zwycięstwem nad Pisą. Patrząc z tej perspektywy to właśnie w ekipie Grosso należałoby upatrywać faworyta. Parma na pewno ma jednak o co walczyć i w kontekście, wciąż tlącej się nadziei na walkę o awans, piątkowy mecz urasta dla niej do rangi starcia o "6 punktów".

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.