FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 37 środa, 22 listopada 2017

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 4
Ascoli0
Stadio Ennio Tardini; 18.11.2017; 15:00

Następny mecz

Serie B
Carpi-
Parma -
Stadio Sandro Cabassi; 25.11.2017; 15:00

Video

Parma 4:0 Ascoli: Skrót

Cytat tygodnia

"Jeśli chodzi o cel sportowy to głównym zadaniem pozostaje awans do Serie A. Jestem przekonany co do tego, iż wspólnymi siłami dokonamy tego i napiszemy ten piękny rozdział w historii klubu. Forza Parma!" - Jiang Lizhang

Shoutbox

Partnerzy

Parma Club Grecia

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4175 dni.
Napisaliśmy 7799 newsów

Mamy 253 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 37 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Parma vs Fano: Wygrać za wszelką cenę!

autor: odys; 17.03.2017 ; 10:43;

Po dwóch rozczarowujących remisach, piłkarze Parmy mają przed sobą idealną okazję na to by powrócić na właściwe tory. W niedzielę, na Stadio Tardini, Gialloblu zmierzą się z Fano.

W ligowej tabeli oba zespoły dzieli prawdziwa przepaść - 31 punktów co w praktyce przekłada się na 16 lokat różnicy. Parma z dorobkiem 57 punktów jest druga, zaś Fano z 26 oczkami zajmuje 18 miejsce.

W poprzedniej rundzie spotkanie obu zespołów zakończyło się skromnym zwycięstwem Parma 0:1. Gialloblu długo męczyli się z rywalem, jednak w samej końcówce dopięli swego i dzięki trafieniu Calaio zainkasowali 3 punkty.

Fano to zdecydowanie jeden z najsłabszych zespołów w lidze i jedn z głównych kandydatów do spadku. Do ostatniej kolejki podopieczni Agatino Cuttone zajmowali ostatnie miejsce w tabeli, jednak na skutek sensacyjnego zwycięstwa nad FeralpiSalo, zdołali opuścić dno. Ogólnie rzecz ujmując ostatnie tygodnie są w wykonaniu Aquile bardzo udane, bowiem w 5 ostatnich meczach odnieśli 3 tryumfy, czyli dokładnie tyle ile przez całą resztę mistrzostw.

Patrząc przez pryzmat statystyk, Fano dysponuje drugim najgorszym atakiem w lidze. Ekipa Cuttone, jak do tej pory była w stanie zdobyć zaledwie 19 bramek. Gorszym wynikiem w grupie B, może pochwalić się tylko Lumezzane.

W kwestii indywidualnych popisów graczy Fano, szału również nie ma. Na chwilę obecną najskuteczniejszym piłkarzem zespołu jest Simone Masini, który w 20 spotkaniach zdobył ledwie 4 gole. Warto odnotować także, że w chwili obecnej zawodnikiem Fano jest były napastnik Gialloblu - Daniele Melandri. Jednakże od momentu stycnziowego transferu grywa on bardzo sporadycznie.

Jeżeli idzie zaś o Parmę, to ta do meczu z Fano, przystąpi po dwóch rozczarowujących i bliźniaczo do siebie podobnych remisach z Mantovą oraz Forli, które zdecydowanie skomplikowały sytuację Gialloblu w walce o pierwsze miejsce. W minioną niedzielę w Mantui, Parma nie pokazała wielkie futbolu, jednak mimo wszystko dominowała nad rywalem, aż do momentu zdobycia bramki, po której w szeregi ekipy D'Aversy wkradła się trudno wytłumaczalna panika, która umożliwiła gospodarzom doprowadzenie do wyrównania. Na skutek tego potknięcia Gialloblu tracą już do liderującej Venezi 7 punktów. Pomimo tego, iż wszyscy głośno mówią o tym, iż walka o bezpośredni awans nie jest jeszcze zakończona, to nie da się oprzeć wrażeniu, że dla Parmy dokonanie w tej sytuacji rimonty, będzie zadaniem z pogranicza cudu.

Jednym z nielicznych pozytywów z ostatnich dni, jest poprawiająca się sytuacja kadrowa. W trakcie tygodnia do regularnych treningów powrócili Coly oraz Scavone, zaś zawieszenie Calaio zostało skrócone. W efekcie czego w meczu  Fano, D'Aversa nie będzie mógł skorzystać jedynie z usług kontuzjowanych Munariego oraz Frattaliego.

W temacie zestawienia składu powinniśmy się spodziewać kilku nowości. Przede wszystkim D'Aversa mając prawie pełen komfort wyboru powinien ponownie zdecydować się na ustawienie 4-3-3, w którym jego zespół prezentował się bardzo dobrze. Jeśli idzie zaś o personalia do wyjściowego składu powinni wrócić tacy gracze jak Nocciolini, Calaio i Scavone. Ciekawie zaś zapowiada się walka o miejsce na lewej defensywie pomiędzy Riccim i Nunzellą.

Parma i Fano to ekipy, które miały już okazje rywalizować z sobą w przeszłości. Co ciekawe do ich konfrontacji zawsze dochodziło na 3 szczeblu włoskich rozgrywek. Ogólny bilans jest na korzyść Gialloblu, którzy wygrali 7 konfrontacji przy 5 remisach i 3 trumfach Fano. Jeśli idzie zaś o mecze rozgrywane na Stadio Tardini, to tu statystyki również przemawiają za Parmą, która wygrała 3 mecz, 3 zremisowała i tylko raz doznała porażki.

W ostatni spotkaniu tych zespołów, rozgrywanym w Parmie, 29 września 1985 roku, Gialloblu zmiażdżyli Fano 5:0.

Podsumowując, zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia będzie Parma. Gialloblu mają po swojej stronie wszystkie atuty, natury sportowej, a ponad to będą oni rządni odkupienia ostatnich win i powrotu na zwycięską ścieżkę. Fano jednak z pewnością tanio skóry nie sprzeda i zawita na Tardini opromienione ostatnimi dobrymi wynikami i wizją utrzymania, majaczącą na horyzoncie. Zanosi się więc nam na kolejny interesujący mecz, w którym styl będzie miał znaczenie absolutnie drugorzędne, najważniejsze dla Parmy jest zdobycie 3 punktów i to za wszelką cenę.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.