FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 36 wtorek, 20 listopada 2018

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Torino1
Parma 2
Stadio Grande Torino; 10.11.2018; 15:00

Następny mecz

Serie A
Parma -
Sassuolo-
Stadio Ennio Tardini; 25.11.2018; 12:30

Video

Torino 1:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Drużyna jest zawsze najważniejsza, dziś każdy z nas zagrał dla Parmy i wspólnego celu, dzięki czemu odnieśliśmy wielkie zwycięstwo. Od samego początku spotkania pokazaliśmy, że zależy nam na trzech punktach, nie przestraszyliśmy się Torino, graliśmy otwarty futbol i zostaliśmy za to nagrodzeni. Ta wygrana sprawia, że czujemy się nieco spokojniejsi, gdyż udało się nam przezwyciężyć ciężko okres i ponownie zainkasować 3 punkty, bardzo ważne dla naszego głównego celu." - Matteo Scozzarella

Shoutbox

Partnerzy

odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4538 dni.
Napisaliśmy 10289 newsów

Mamy 271 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 36 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Parma vs Empoli: Mecz o 6 punktów

autor: odys; 28.09.2018 ; 15:59;

Na zakończenie intensywnego tygodnia Serie A, przed Parmą zdecydowanie jedna z ważniejszych konfrontacji w tym sezonie. W niedzielę o godzinie 18:00 na Stadio Tardini, Crociati podejmą Empoli.

Pomimo tego, iż kibice obu zespołów darzą się ogromną sympatią i pozostają w dobrej komitywie, na boisku na pewno nie będzie sentymentów, bowiem od tego typu spotkań może zależeć ligowy byt. Co więcej po ostatnim sezonie Serie B, Parma ma z Empoli niewyrównane rachunki, bowiem obie ostatnie konfrontacje z ekipą z Toskanii sromotnie przegrała.

Empoli jako beniaminek, podobnie zresztą jak Parma, od samego początku wskazywane było jeko klub który będzie do samego końca walczył o utrzymanie. Wprawdzie rozgrywki Serie A, podopieczni Aurelio Andreazzoli, zaczęli bardzo obiecująco, od wygranej z Cagliari, to później było już raczej gorze, bowiem w kolejnych 5 konfrontacjach nie odnotowali zwycięstwa, a jedynie 3 porażki i 2 remisy.

W miniony czwartek Empoli, na własnym boisku, po dość zaciętym spotkaniu, sprawiło małą niespodziankę remisując 1:1 z faworyzowanym Milanem. W związku z czym Toskańczycy, do spotkania z Parmą przestąpią raczej w dobrych nastrojach.

W temacie kadrowym, ekipa Empoli niewiele zmieniła się w stosunku do ostatnich rozgrywek. Jej gra w dużej mierze wciąż opiera się na rewelacyjnym trio Krunic-Zajc-Caputo. Ponad to zespół został uzupełniony kilkoma naprawdę ciekawymi zawodnikami, jak Silvestre, Capezzi czy chociażby byli gracze Crociatich - Acquah i Antoelli.

W przeciwieństwie do Empoli, Parma która dodajmy grała swój mecz w środę, ani myślała forsować się w starciu z wyżej notowanym rywalem. Tym samym na Stadio San Paolo, zespół D'Aversy zaliczył bardzo gładką porażkę 3:0 z Napoli, przechodząc kompletnie obok spotkania. Wydaje się jednak, iż było to w dużej mierze dzieło świadomej decyzji Crociatich i ich szkoleniowca, który chociażby przeprowadzonymi zmianami i posadzeniem na ławce Gervinho, dał jasny sygnał, ze Parma wszystkie siły zamierza rzucić na Empoli. O ile pod kątem czysto sportowym można mieć do tej decyzji pewne zastrzeżenia, o tyle jeżeli weźmiemy pod uwagę szerszy kontekst i fakt, iż jedynym celem klubu na ten sezon jest utrzymanie, nie można mieć do D'Aversy większych pretensji. Oczywiście pod warunkiem, że ta hazardowa zagrywa przyniesie pożądany rezultat w postaci punktów z Empoli.

Decyzja o "odpuszczeniu" meczu z Napoli po części mogła też być podyktowana wciąż niekorzystną sytuacją kadrową Parmy. W konfrontacji przeciwko Empoli, D'Aversa wciąż zmuszony będzie radzić sobie bez 5 zawodników - Grassiego, Biabiany'ego, Munariego, Deziego oraz Scozzarelli.

Jeżeli chodzi o skład w jakim Parma rozpocznie mecz z Empoli to, w porównaniu z starciem na San Paolo, w ciemno możemy zakładać 3 zmiany powrotne. Na lewą obrone wróci prawdopodobnie Dimarco, do środka Rigonie, zaś do napadu Gervinho. Po cichu przebąkuje się także o pierwszym w tym sezonie występie Gazzoli, który miałby zastąpić Iacoponiego, który ostatnimi czasy nie prezentuje najwyższej formy.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na bilans dotychczasowych spotkań obu zespołów, który korzystniej przedstawia się dla Parmy. Z rozegranych 46 spotkań Parma wygrała 24, przy 16 zwycięstwach Empoli i 6 remisach. Jeszcze bardziej korzystnie, dla Gialloblu, wypada bilans gier na Stadio Tardini. Na własnym obiekcie Parmie udało się wygrać 17 razy, przy ledwie 3 tryumfach Empoli i 3 remisach.

Podsumowując, niedzielne spotkanie może mieć kolosalne znaczenie w kontekście walki o utrzymanie, można więc je traktować jak starcie o przysłowiowe 6 punktów. Chcąc zapewnić sobie ligowy byt Parma jest zobligowana takie mecze wygrywać, a jeśli nie to przynajmniej nie tracić w nich całej puli punktów. Na Stadio Tardini, to Crociati, którzy mimo wszystko na razie prezentują się nieco lepiej, pod kątem czysto sportowy, od przyjezdnych, będą minimalnym faworytem. Do tego nie należy zapominać o tym o czym już wspominaliśmy wcześniej - ekipa D'Aversy ma w zanadrzu jeden dzień odpoczynku więcej i ponad to, w przeciwieństwie do Empoli, niezbyt zmęczyła się w swoim ostatnim spotkaniu, co w obliczu niedzielnego meczu może mieć kolosalne znaczenie. Tak czy inaczej nikt Parmie za darmo punktów nie da i o swoje, Crociati będą musieli twardo zawalczyć.

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.