FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 32 poniedziałek, 4 lipca 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Crotone0
Parma 1
Stadio Enzo Scida; 06.05.2022; 18:15

Następny mecz

Sparingi
Parma -
Sampdoria-
Ponte di Legno; 16.07.2022; 17:00

Video

Crotone 0:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

""Bernabe i Vazquez to dwaj kluczowi, dla nas gracze. Nie mamy żadnego interesu w tym, aby się ich pozbywać. Zostają oni z nami." - Mauro Pederzoli

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5860 dni.
Napisaliśmy 18336 newsów

Mamy 287 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 32 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Parma vs Crotone: Zacząć rok od zwycięstwa!

autor: odys; 12.01.2022 ; 17:15;

Po nieco dłuższej, niż pierwotnie przewidywano, przerwie świąteczno-noworocznej, do gry wraca Serie B. Na początek 2022 roku, przed Parmą, mecz z pozoru łatwy i przyjemny, gdyż w sobotę na Stadio Tardini zawita Crotone.

W pierwszej części sezonu Parma kompletnie zawiodła oczekiwania kibiców i ekspertów, jednak mimo wszystko tytuł największego, negatywnego rozczarowania rozgrywek i tak musi powędrować do Crotone. Wprawdzie drużyna z Kalabrii, (która wraz z Parmą oraz Benevento, jest tegorocznym spadkowiczem) nie chełpiła się planami rychłego powrotu do elity, zaś jej szeregi opuściło kilku ważnych graczy jak Messias czy Simy, to mimo to nikt nie spodziewał się tragedii i koncertu nieudolności, jaki zaprezentowany został w pierwszej rundzie.

Można śmiało powiedzieć, że Crotone i jego dotychczasowa postawa to obraz nędzy i rozpaczy. Nie trzeba tu nawet specjalnie zagłębiać się w ich grę, wystarczy tylko spojrzeć na statystyki. Dwa zwycięstwa w 18 kolejkach, z czego jedno odniesione w ostatniej kolejce z najsłabszym Pordenone (tą wygraną Crotone przerwało serię 5 porażek z rzędu), to wynik poniżej krytyki. Idąc dalej Crotone to druga najgorsza defensywa ligi (zaraz po Crotone) oraz zespół, który najgorzej wygląda na wyjazdach, gdzie jego dotychczasowy bilans to 7 porażek i remis.

Do tego wszystkiego w ekipie z Kalabrii zaszły już dwie roszady na stanowisku trenera. W październiku pracę stracił były gracz Parmy - Francesco Modesto, którego zastąpił były szkoleniowiec Crociatich - Pasquale Marino. Ten jednak na stanowisku wytrzymał tylko do grudnia, gdy jego miejsce ponownie zajął Modesto.

Krótko mówiąc sytuacja sportowo-organizacyjna w Crotone jest nie do pozazdroszczenia, zaś na domiar złego klub ma też olbrzymie problemy kadrowe, związane z koronawirusem i nie jest do końca jasne, w jakim składzie personalnym będzie mógł przystąpić do konfrontacji z Parmą. Co więcej z uwagi na trwający Puchar Narodów Afryki, stracili jednego ze swoich najlepszych zawodników - Kargbo, który udał się na te rozgrywki wraz z reprezentacją Sierra Leone.

Jeśli chodzi zaś o Parmę, to tuż przed nagłym przerwaniem rozgrywek, wydawało się, ze sytuacja w klubie w końcu zmierza ku lepszemu. W 18 kolejce, Crociati rozegrali swój najlepszy mecz pod wodzą Iachiniego, pokonując 2:0 Alessandrię i prezentując przy tym niezwykle solidny futbol, zarówno od strony taktycznej, jak i technicznej. Wymuszona przerwa w rozgrywkach, niekoniecznie musi być jednak dla Crociatich problemem, bowiem Iachini mógł spożytkować ten czas na lepsze poznanie zespołu oraz doszlifowanie i wdrożenie nowych schematów. Można więc po cichu oczekiwać, iż w postawie Crociatich zajdą kolejne zmiany in plus.

Co równie ważne, przed konfrontacją z Crotone, sytuacja kadrowa Parmy wygląda na bardzo stabilną. W trakcie przerwy, do treningów powrócili tacy zawodnicy jak Bernabe, Balogh, Coulibaly czy Mihaila. Z kolei koronawirus, póki co omija zespół szerokim łukiem, zaś jedyny u którego w ostatnim czasie stwierdzono covid - Buffon, już trenuje w pełni regularnie. Na tę chwilę wygląda więc na to, iż jedynym nieobecnym w meczu z Crotone, będzie Valenti, który wciąż zmaga się z poważnym urazem.

Wydaje sie więc, że Iachini ma wielki komfort wyboru w zakresie składu. Mimo to, nie powinniśmy się spodziewać wielkich roszad personalnych, względem tego co oglądaliśmy z Alessandrią. Jako się już rzekło, cały zespół, funkcjonował w tamtym spotkaniu bez zarzutu, zaś jedyne wątpliwości mogą dotyczyć obsady lewego wahadła, gdzie rozpatrywani będą trzej gracze - Del Prato, Coulibaly oraz nowo sprowadzony Costa. Wykluczając niespodzianki i ewentualne wymuszone korekty, reszta składu z Alessandrii, jest raczej pewna swojej pozycji.

Na koniec krótko wspomnijmy o dotychczasowej historii spotkań obu zespołów, która sprowadza się do dwóch, rozegranych w zeszłym sezonie w Serie A, spotkań. Obie te konfrontacje zakończyły się zwycięstwami Crotone.

Biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności, osłabienia kadrowe oraz dotychczasową postawę w rozgrywkach, należy jasno stwierdzić iż zdecydowanym faworytem sobotniej konfrontacji będzie Parma. Crociati zdają się mieć wszystkie atuty po swojej stronie i patrząc uczciwie, każdy wyniki innych niż ich zwycięstwo, trzeba będzie rozpatrywać w kategoriach niespodzianki.

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.