FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 23 czwartek, 2 grudnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Brescia1
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Następny mecz

Serie B
Ascoli-
Parma -
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 23 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Parma vs Cosenza: Zobligowani do zwycięstwa

autor: odys; 19.11.2021 ; 00:57;

Przerwa reprezentacyjna dobiega końca, zaś Parma powraca do gry, z nadzieją choćby częściowej rehabilitacji, za kompromitacje jakiej doznała w Lecce. W niedzielę, na Tardini, Crociati podejmą Cosenzę.

Cosenza to drużyna, która do obecnych rozgrywek Serie B dostała się niejako kuchennymi drzwiami i jako ostatni zagwarantowała sobie ligowy status. W istocie, w zeszłym sezonie ekipa z Kalabrii została zdegradowana do Serie C, jednak na skutek bankructwa Chievo, ostatecznie przywrócono ją do rozgrywek. Co równie ciekawe Cosenza, przejęła od ekipy z Werony sporą liczbę piłkarzy, a także trenera w osobie Marco Zaffaroniego.

Te wszystkie zawirowania sprawiły, iż na starcie rozgrywek Cosenza była jednym z głównych kandydatów do spadku. Póki co jednak ligowa rzeczywistość nie weryfikuje tej drużyny, aż tak brutalnie. Wprawdzie Cosenza prezentuje się w kratkę, punktuje praktycznie tylko ze słabszymi rywalami, zaś dwa ostatnie spotkania, z Lecce oraz Regginą przegrała w kiepskim stylu, to nie ulega wątpliwości, że są zespoły, które wyglądają od niej o wiele gorzej.

Ze statystycznego punktu widzenia, warto odnotować, iż ekipa Zaffaroniego kompletnie nie radzi sobie na wyjazdach, na których zdobyła zaledwie punkt, co czyni ją najgorszą drużyną w Serie B, pod tym względem. Do tego w swoich spotkaniach wyjazdowych Cosenza straciła, aż 14 z ogółu 18, wpuszczonych goli.

Cosenza to drużyna, która na pewno nie powala pod kątem kadrowym, jednak w jej szeregach można znaleźć kilka interesujących postaci, jak chociażby Milico, Gori (najlepszy strzelec zespołu z 5 trafieniami na koncie) czy też dwójka Carrari-Palmiero.

Przejdźmy teraz do Parmy, dla której przerwa na reprezentacje, z pewnością nie była łatwa, jednak z drugiej strony, choć w drobnym stopniu pomogła załagodzić wstyd związany z ostatnim ligowym występem ekipy Mareski. To co stało się w Lecce, chyba wszyscy kibice chcieliby jak najszybciej wyrzucić z pamięci. Parma została dosłownie zmiażdżona przez Lecce, które obnażyło wszystkie jej braki i mankamenty, zaś końcowy rezultat 4:0 był dosłownie najniższym wymiarem kary. Mówiąc krótko w zespole Mareski nie funkcjonowało absolutnie nic, zaś piłkarze, z paroma wyjątkami, zaprezentowali się poniżej wszelkiej krytyki. Nic więc dziwnego, że statystyczny kibic mógł po tym meczu tylko złamać ręce i popaść w rozpacz. Mimo to, klub w dalszym ciągu darzy zaufaniem szkoleniowca, co z punktu widzenia większości fanów, traktowane jest jako spory błąd.

Przed spotkaniem z Cosenzą, Maresca oprócz wielu boiskowych problemów ma również te kadrowe. Wprawdzie w trakcie przerwy, do zdrowia powrócić mieli Camara czy Valenti, jednak z drugiej strony ostatnie raporty mówią o tym, że pod sporym znakiem zapytania stoją występy Schiattarelli oraz Vazqueza, a do tego z kontuzją, ze zgrupowania reprezentacji, powrócił Benedyczak, który w ostatnich tygodniach prezentował wyśmienitą formę.

Jeśli chodzi o zestawienie składu, to naprawdę trudno jest przewidzieć to co zrobi Maresca. Po dwóch względnie dobrych spotkaniach, z Cittadellą oraz Vicenzą, ustawienie 3-5-2 kompletnie nie zdało egzaminu w starciu z Lecce i niewykluczone, że szkoleniowiec zdecyduje się powrócić do swoich pierwotnych założeń lub tez poszuka jeszcze czegoś innego. To właśnie od wyboru modułu taktycznego, w dużej mierze zależeć będzie liczba zmian personalnych, jednak chyba i tak możemy oczekiwać ich całkiem sporo, względem "11", która wyszła na mecz na Via del Mare.

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na historię spotkań obu zespołów. Cosenza jest rywalem, z którym Parma nie mierzyła się do tej pory zbyt często. Aktualny bilans to 7 wygranych Crociatich, 2 remisy oraz 3 tryumfy ekipy z Kalabrii. Jeszcze większa przewaga Parmy maluje się w starciach na Tardini, gdzie odnotowała ona 5 wygranych i remis. Po raz ostatni obie ekipy spotkały się w zeszłym sezonie, w ramach Coppa Italia, kiedy to Parma na własnym boisku pokonał Cosenze 2:1, za sprawą dubletu Brunetty.

Podsumowując. Sugerując się tylko i wyłącznie tabelą, można by rzec, że będzie to konfrontacja dwóch zespołów będących w zbliżonej formie, a co za tym idzie mecz ten nie powinien mieć wyraźnego faworyta. Nie ma jednak co silić się tu na kurtuazję i trzeba postawić sprawę jasno - dla Parmy każde inne rozstrzygnięcie tego spotkania, niż wygrana będzie kolejną kompromitacją. Wprawdzie Cosenza na Tardini przyjedzie nie mając nic do stracenia i poszukując przełamania, jednak patrząc na dotychczasowe, wyjazdowe poczynania ekipy z Kalabrii oraz porównując potencjał kadrowy obu zespołów, należy jasno stwierdzić, iż ekipa Mareski jest zobligowana do wygranej.

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.