FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 12 piątek, 18 sierpnia 2017

Panel logowania

Ostatni mecz

Sparingi
Parma 0
Fiorentina0
Stadio dei Pini; 13.08.2017; 18:00

Następny mecz

Sparingi
Parma -
Empoli-
Stadio Ennio Tardini; 18.08.2017; 20:30

Video

Bari 2:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Procentowe określenie stanu naszego przygotowania do sezonu jest trudne do wykonania. To kwestia zbyt dynamiczna by móc to w ten sposób ocenić. Mogę powiedzieć tyle, że wszystko jest zgodne z przyjętymi przez nas harmonogramami i na pewno będziemy gotowi na ligę." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Partnerzy

Parma Club Grecia

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4079 dni.
Napisaliśmy 7162 newsów

Mamy 251 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 11 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Parma straciła 21 punktów w meczach z drugą dziesiątką

autor: odys; 17.04.2017 ; 11:04;

Awans do Serie B, który wywalczyła Venezia wciąż jest bolesną sprawą dla kibiców Parmy, którzy liczyli, że to ich zespół znajdzie się w podobnej sytuacji.

Kto wie być może gdyby w bezpośrednim meczu na Tardini, Parma nie straciła przytomności w ostatnich 3 minutach, a w rewanżu w Wenecji mózgu zaczął używać Canini, wszystko potoczyłoby się inaczej. Mimo, iż w dwóch konfrontacjach z Venezią, Gialloblu zdobyli ledwie punkt to porażki porażki w wyścigu o pierwsze miejsce należałoby upatrywać gdzie indziej - w spotkaniach z "małymi" drużynami.

W obecnych rozgrywkach Parma zachowuje się jak Robin Hood - odbiera bogatym i daje biednym. Brzmi to absurdalnie, jednak nabiera to sensu jeśli spojrzymy na statystyki, a te są naprawdę przytłaczające. W meczach z zespołami z miejsc 11-20, Gialloblu stracili w tym sezonie, aż 21 punktów! To stanowczo za dużo jak na zespół, który marzył o pierwszym miejscu i bezpośrednim awansie. Prócz pierwszego meczu mistrzostw z Modeną, który zawsze stanowi swojego rodzaju niewiadomą, ekipa Apolloniego,a  później D'Aversy, traciła również punkty z Santarcangelo, Maceratese, Teramo, Forli, Mantovą, a także Fano i Anconą, z którą Parma przegrała dwukrotnie.

Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, z czego wynika ten problem Parmy. Po części może to być sprawka ultra defensywnego stylu gry prezentowanego przez małe zespoły, ale również można zrzucić to na kark pewnego rodzaju ograniczeń umysłowych Gialloblu, którzy w tego typu meczach nie potrafią utrzymać należytej koncentracji i skupienia.

Można by rzec, że na szczęście dla zespołu Parmy w zbliżającej się wielkimi krokami fazie play-off nie będzie małych zespołów co paradoksalnie powinno działać na korzyść Gialloblu.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Copyright 2006-2017 by FCParma.com.pl