"Przed procesem powiedziałem swojemu prawnikowi, że przede wszystkim liczy się Parma. Aby ją chronić byłem gotowy poddać się karze nawet za coś czego nie zrobiłem." - Emanuele Calaio

Mamy 270 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 43 gości.

Parma radzi sobie lepiej w Serie A niż w Serie B

autor: odys; 10.10.2018 ; 18:21;

Przerwa na spotkania reprezentacji do bardzo dobry moment na drobne podsumowania stanu faktycznego oraz przytaczanie najróżniejszych ciekawostek dotyczących aktualnej postawy zespołu.

Bardzo ciekawie wypada porównanie dorobku punktowego Parmy, po 8 kolejkach obecnego sezonu Serie A, z analogicznym okresem w poprzednich rozgrywkach Serie B. Jak się okazuje drużyna D'Aversy więcej punktów była w stanie zdobyć w ekstraklasie niż na jej zapleczu - 13 do 11.

Co ciekawe eksperci znajdują pewne wyjaśnienie tego fenomenu. Otóż Parma, Roberto D'Aversy, jest zespołem przystosowanym do gry z kontrataku i w Serie A może z tego swobodnie korzystać. Z kolei w Serie B, Gialloblu nie zawsze mogli liczyć na taki komfort i jako faworyt w większości meczów, często zmuszeni byli do prowadzenia gry, co wychodziło im z różnym skutkiem.

Szkoda cholernie tego meczu z Udinese. Myślę ze gdybyśmy zmierzyli się z nimi na obecnym etapie rozgrywek, to przy wyniku 2:0 mecz już by się skończył .

Ale nie ma co , chłopaki nadrobili tą stratę z nawiązką .
odys 10 października 2018; 21:09
też tak myślę. osobiście bardziej żałuje tej porażki ze SPAL, ale cóż wszystkiego nie da się wygrać. I tak nie mamy na co narzekać. Szczerze powiem, że myślałem że po 8 kolejkach jakieś 8 punktów będzie szczytem marzeń, tak więc wyjątkowo nie będę marudził.
1913 10 października 2018; 21:31
No nie wiem , ze Spal byliśmy po prostu gorsi , zagraliśmy ten wyjazd bardzo słabo . natomiast Udinese mieliśmy na widelcu i to u siebie , a w kluczowym momencie brakło skupienia zgrania i takiego wojskowego cwaniactwa... wystarczyło ich wybić z rytmu na 10 minut jak zaczęli nas cisnac, a my cofnelisny się i czekaliśmy aż nam wbiją bramki...
Ale tak jak piszesz - nie ma co narzekać , a mecz z Udine można zrzucić na garb nieudanych premier ligowych w naszym wykonaniu.
1913 10 października 2018; 21:32