FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 13 sobota, 21 października 2017

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Pescara1
Stadio Ennio Tardini; 14.10.2017; 15:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Virtus Entella-
Stadio Ennio Tardini; 21.10.2017; 15:00

Video

Parma 0:1 Pescara: Skrót

Cytat tygodnia

"Krytyka kibiców jest uzasadniona, jednak rzucanie oskarżeń, podważanie autorytetu trenera i domaganie się jego zwolnienia jest naprawdę nie na miejscu. W tym trudnym momencie musimy pozostać zjednoczeni, tak jak czyniliśmy to chociażby w poprzednich rozgrywkach. Tylko w ten sposób możemy przezwyciężyć trudności i pokazać, że jesteśmy prawdziwą drużyną." - Luca Carra

Shoutbox

Partnerzy

Parma Club Grecia

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4143 dni.
Napisaliśmy 7583 newsów

Mamy 253 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 12 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Parma - mistrzowie stałych fragmentów

autor: odys; 11.10.2017 ; 16:31;

Mimo trzech porażek na koncie Parma wciąż utrzymuje kontakt z czołówką tabeli. Do pierwszego miejsca Gialloblu tracą ledwie 3 punkty, tak więc patrząc obiektywnie start sezonu nie jest aż tak katastrofalny jak twierdzą krytycy drużyny D'Aversy.

Jak wynika ze statystyk największą siłą ekipy Gialloblu są w tej chwili stałe fragmenty gry, które, w co trudno uwierzyć, w zeszłym sezonie były prawdziwą piętą achillesową podopiecznych D'Aversy. Dość powiedzieć, że w minionej kampanii, po rzucie wolnym lub rożnym Parma, pod wodzą obecnego szkoleniowca, zdobyła tylko jednego gola i to dopiero w półfinale play-off w starciu z Pordenone. Tym czasem w trwających rozgrywkach dośrodkowania z tak zwanej przez włochów "martwej piłki" dały już Parmie pięć goli co jest najlepszym wynikiem pod tym względem w całej Serie B.

Ukierunkowanie Parmy na stałe fragmenty gry wcale nie musi być czymś negatywny, zwłaszcza jeśli będzie iść w parze z szczelną i dobrze zorganizowaną defensywą. W Serie B, Gialloblu czekać będzie jeszcze wiele zamkniętych spotkań na styku i podobne połączenie w praktyce może gwarantować bezcenne punkty. By nie szukać daleko warto wspomnieć tu chociażby mecze z Venezią oraz Novarą, gdzie o wygranej ekipy D'Aversy przesądziły doskonale rozwiązane rzuty rożne.

Należy jednak mieć na uwadze, iż pomimo posiadania wielu dobrze funkcjonujących i dopracowanych schematów, z biegiem rozgrywek Parma może mieć coraz większe problemy ze zdobywaniem goli ze stałych fragmentów gry. Rywale Gialloblu dobrze zdają sobie sprawę z siły ekipy D'Aversy i starają się ją neutralizować jak tylko potrafią. Dobrze było to widoczne chociażby podczas ostatniego meczu z Palermo, gdzie gospodarze jak ognia unikali fauli w okolicach 20-25 metra, nie mówiąc już o wybiciu piłki na rzut rożny co nie było opcją w nawet najbardziej podbramkowych sytuacjach. Fakt, faktem Parma zdobyła w końcu gola z "martwej piłki" jednak na pewno nie przyszło to łatwo.

Z uwagi na ten prosty fakt, ważne jest to aby, jakkolwiek głupio to zabrzmi, Parmie jak najszybciej, seryjnie udało się trafiać z gry. W Palermo były przebłyski dające nadzieję na przyszłość, Gialloblu stworzyli sobie 4-5 znakomitych szans z gry, jednak na ich nieszczęście Rosanero mieli między słupkami bardzo dobrze dysponowanego golkipera. Zbliżający się mecz z Pescarą, prezentującą bardzo otwarty i wesoły futbol na tak, zdaję się być idealną okazją do tego, by atak Parmy w końcu się przełamał.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.